Drukuj stronę - zbędne pliki tymczasowe Outlooka

Oficjalne Forum programu Odkurzacz

ODKURZACZ => Zgłoszenia zbędnych obiektów oraz wyjątków => Wątek zaczęty przez: yavien Czerwiec 27, 2016, 18:38:30Tytuł: zbędne pliki tymczasowe Outlooka
Wiadomość wysłana przez: yavien Czerwiec 27, 2016, 18:38:30
Witam,
odkryłam przez przypadek mnóstwo plików w katalogu C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Outlook\PCZGYRK9

Regularnie używam Odkurzacza, a w katalogu siedziały pliki sprzed kilku lat nawet. Mam podane przeszukiwanie w całym dysku C:, ścieżki nie znajduję w wykluczeniach (choć może czegoś nie widzę).

W katalogu były pliki (dokumenty, excele, inne) otrzymane mailem i otworzone bezpośrednio z poczty. Jeśli otrzymany dokument jest mi do czegoś potrzebny, zapisuję sobie odpowiednio. Jeśli tylko wystarczy, że zapoznam się z załącznikiem, to czytam, sprawdzam i zamykam. Nie miałam świadomości, że Windows to wszystko trzyma.

W jaki sposób dodać tę lokalizację (potencjalnie: jakieś inne) do przeszukiwania w trakcie skanowania? Dla mnie ten katalog to odpowiednik plików tymczasowych przeglądarki, chciałabym zautomatyzować usuwanie tych zbędnych plików.

Dodam, że to komputer służbowy, więc niektóre ustawienia są poza moim zasięgiem.


Tytuł: Odp: zbędne pliki tymczasowe Outlooka
Wiadomość wysłana przez: Franmo Czerwiec 28, 2016, 11:24:52
Witam, dziękuję za zgłoszenie zbędnych plików z lokalizacji Outlooka.

Faktycznie Odkurzacz ich nie rozpoznaje, ponieważ fizycznie nie posiada tej ścieżki w bazie.
Z tego co widzę, będzie to ta sama lokalizacja co dla Internet Explorera:

Cytuj
C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\...

W tej lokalizacji znajdują się podkatalogi z losowymi znakami a w każdym z nich znajdują się pliki z różnymi rozszerzeniami zawierające w nazwie dwa nawiasy kwadratowe z liczbą w środku. Np: document[1].doc

Czy tak samo jest w Pani katalogach? Może też Pani załączyć zrzuty ekranu z lokalizacji i podglądu widoku nazw plików w środku.


Tytuł: Odp: zbędne pliki tymczasowe Outlooka
Wiadomość wysłana przez: yavien Luty 04, 2017, 23:21:49
Przepraszam, że nie odpowiedziałam wcześniej - jeśli miałam mail z forum to musiałam przeoczyć. Teraz sobie włączam powiadomienie o odpowiedziach w wątku.

Tak, są tu katalogi z losowymi nazwami (po skasowaniu katalogu tworzy się nowy), ale nazwy plików zawierają numerki w nawiasach kwadratowych, tylko jeśli np. otwieram załącznik z maila po raz kolejny.

Odkopuję wątek, ponieważ - okazało się dziś, że ze wskazanego katalogu pliki się usunęły :)
Wychodzi mi więc, że dodał Pan tę lokalizację?

Niestety - choć pewnie powinnam się oduczyć tego nawyku - miałam zapisany tu wczoraj pliczek z notatkami. Czyli troszeczkę minęłam się z prawdą w pierwszym poście. Rzadko, ale jednak czasem używam katalogów tymczasowych do zapisywania pracy ;-)

A zawartość katalogu usunęła się w trakcie wstępnego czyszczenia, czyli bez backupu...

Czy można tak zrobić, by katalogi w C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Outlook\ czyściły się dopiero w trakcie wyszukiwania zbędnych plików?


Tytuł: Odp: zbędne pliki tymczasowe Outlooka
Wiadomość wysłana przez: Franmo Luty 16, 2017, 16:00:28
Katalog "Content.Outlook" został dodany do czyszczenia w module "Wyszukiwanie zbędnych folderów" już jakiś czas temu. Zawiera zbędne katalogi powstałe podczas korzystania z menedżera poczty "Microsoft Outlook Express".