Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Sugestie, pomysły..  (Przeczytany 11242 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Unicorn
Gość
« : Wrzesień 07, 2005, 12:05:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zachęcam do wyrażania opinii i dawania nowych pomysłów, które być może zostaną wykorzystane  thumbup
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2007, 14:36:19 wysłane przez Franmo » Zapisane
Artur
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2005, 15:53:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

A może by dodać, coś o problemach przy usuwaniu programów, gier i plików jakiś  thumbup
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2005, 20:19:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

A może by dodać, coś o problemach przy usuwaniu programów, gier i plików jakiś thumbup

Artur, a sprawdzałeś Monitor Instalacji Oprogramowania  001_rolleyes ??

Pozwoli Ci on usunąć pozostałości po programach i grach też... no chyba że chodzi Ci o naprawianie problemów związanych z uruchomieniem lub poprawnym funkcjonowanie gier/aplikacji  wink
Janek48
Świeżak
*

« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2005, 11:48:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

O programie. Jeżeli by do programu dodać czyszczenie i monitorowanie rejestru - byłby to najlepszy program na świeci tego typu. Niepotrzebne były by różne RegCleanery czy też jv16 Power Toolsy i inne do czyszczenie rejestru. Starczył by ten jeden. To by było super. O monitorze Instalacji Oprogramowania napiszę w działe dla niego przeznaczonym, jeżeli taki jest.

Pomóż innym - pomożesz sobie. Pozdrawian
Tlen - jankul48@tlen.pl , http://www.serwiskomp.forumer.pl/
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2005, 13:15:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

[...] do programu dodać czyszczenie i monitorowanie rejestru

To by było bardzo przydatne, i choć jest mały projekt oczyszczania rejestru (o monitorowaniu narazie możemy tylko pomarzyć wink ) to nie dorówna takim rozwiniętym programom jak JV16 PowerTools, Ace Utilities czy TuneUp Utilities, więc nie będzie w Odkurzaczu.

Co do Monitora Instalacji Oprogramowania:
Powstał już dodatkowy moduł do Odkurzacza (Monitor Porzuconych Folderów), który ma za zadanie znaleźć i usunąć foldery pozostawione przez odinstalowane programy. Bardzo często takie zbędne foldery pozostają także w profilu użytkownika (Dane aplikacji). Moduł ten nie wymaga tak jak to jest w MIO sprawdzenia przed i po zainstalowaniu programu, dysku. Lecz przeprowadza on analizę każdego folderu w ProgramFiles i na tej podstawie ustala czy folder należy usunąć (oczywiście użytkownik podejmuje sam decyzję czy usunąć foldery).
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2005, 13:19:05 wysłane przez Franmo » Zapisane
Janek48
Świeżak
*

« Odpowiedz #5 : Październik 28, 2005, 15:31:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja w tej chwili korzystam z JV16 PowerTools i jestem z niego zadowolony i jeżeli nie przewiduje czegoś takiego w Odkurzaczu - zostanę przy nim. Czy ten dodatkowy moduł do Odkurzacza (Monitor Porzuconych Folderów) jest przewidziany do wersji 1, czy można go pobrać i zainstalować w Odkurzaczu 9.3? Czy w przypadku używania odkurzacza jest sens używania programu Steganos Internet Trace Destructor 7 Special Edition do niszczenia śladów w Internecie (przeglądarka Opera 8.50) i otwieranych plików w komputerze? Tego właśnie nie wiem. Co do MIO w tej chwili często z niej korzystam (uczę się jeszcze obsługi Komputera i aplikacji) ale wiem, że dobrze spełnia swoje zadanie.

Pomóż innym - pomożesz sobie. Pozdrawian
Tlen - jankul48@tlen.pl , http://www.serwiskomp.forumer.pl/
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #6 : Październik 28, 2005, 17:32:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moduł: MPF będzie dostępny wraz z nowym Odkurzaczem 10.0 Pro
Jeśli znajdą się chętni do korzystania z tego modułu na starszej wersji Odkurzacza np: 9.2 to moduł ten będzie pracował bez problemów. Dla zainteresowanych jestem skłonny udostępnić MPF przed publikacją ODK10.0

Nie wiem dokładnie co oczyszcza Steganos Internet Trace Destructor, ale z tego co wiem usuwa także wpisy historii czego ani Odkurzacz, ani Quick Clean nie potrafi.
Odkurzacz i Quick Clean może znaleźć pliki internetowe od FireFoxa, Opery i IE, ale nie historię innych czynności w systemie. Co prawda Odkurzacz widzi logi, a Quick Clean - historię wpisów z przeglądarki IE - więc mogą zostać usunięte, ale Steganos Internet Trace Destructor zrobi to dokładniej tak samo jak Odkurzacz dokładniej czyści system ze zbędnych plików od np: CCleaner biggrin
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2005, 17:35:10 wysłane przez Franmo » Zapisane
THGD89
Brąz
*

Walczy z uzależnieniem...

« Odpowiedz #7 : Luty 11, 2007, 13:59:59 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja mam propozycję, która dotyczy strony www.franmo.pl.

Może by tak dodać kanał RSS? Przydało by się, bo teraz trzeba regularnie odwiedzać stronę i sprawdzać czy nic się nie zmieniło.

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2007, 18:26:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Może by tak dodać kanał RSS? Przydało by się, bo teraz trzeba regularnie odwiedzać stronę i sprawdzać czy nic się nie zmieniło
Chyba jest subskrypcja mailowa ale pomysł niegłupi thumbup
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 06, 2013, 11:26:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Możliwość usuwania swoich postów/tematów, gdy np. ktoś coś napisze i chce to usunąć.. a się nie da bo pisze "nie masz uprawnień do usuwania postów w tym dziale".. >_>
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #10 : Styczeń 06, 2013, 13:38:48 »
Odpowiedz cytującCytuj

Swoje posty możesz usuwać.

Swoich tematów, czyichś postów i postów ze swoich tematów nie można.
Takie uprawnienia ma tylko moderator i administrator.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 06, 2013, 19:00:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja propozycja jest taka, jaka podałem powyżej, czyli możliwość usuwania swoich tematów i postów ze swoich tematów...
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 06, 2013, 20:45:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie widzę potrzeby. Wyobraź sobie, że ktoś się obraża i chce wykasować wszystko jak leci i nie wiadomo o czym była dyskusja. To przecież mija się z celem forum. Wielokrotnie byłem świadkiem takich sytuacji i wielki wkurw mnie ogarniał jak leciały moje komentarze nad którymi sporo czasu siedziałem bo komuś coś odbiło i usuwał cały temat.
Jeśli ktoś bardzo chce żeby usunąć mu konkretny post, może napisać do moderatora czy admina, w czym problem?
 marchewa
Zresztą, możesz modyfikować swój wpis (edycja).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 21:31:27 wysłane przez Unicorn » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #13 : Styczeń 06, 2013, 20:57:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Z tego co się orientuję, to możesz usuwać swoje posty, jeśli pod nimi nie pojawiły się odpowiedzi innych użytkowników. Założeniem jest ciąg odpowiedzi, więc taka luka wygląda jak by ktoś odpowiedział na twój nieistniejący post, a tym samym nie wiadomo o co chodzi.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 12, 2013, 21:41:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja propozycja zmiana klimatu Logo Forum, Zaraz będzie koniec Zimy i początek wiosny, czy nie lepiej już zmienić logo na wiosenne? dziś mamy 12 Marca jeśli się orientuję. (zabawa menedżerem pakietów synaptic, doprowadziła mi do zniknięcia zegarka z paska zadań Sad)
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.