Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz a...inne programy- wasze opinie  (Przeczytany 14611 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Unicorn
Gość
« : Sierpień 04, 2008, 22:34:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chciałbym Was zachęcić do porównywania Odkurzacza z innymi programami czyszczącymi. Łatwiej będzie autorowi szperać za nowymi pomysłami  :taniec:
Sam od dawien dawna używam w zasadzie tylko CC Cleanera i Odkurzacza. Kiedyś Webroota Windows Washera. Toteż nie jestem zbyt obiektywny.
----
Ps. W tym wątku będę też zamieszczał "cleanery" w wersji portable- przenośnej aby udowodnić, że konkurencja mobilizuje Odkurzacza i Franmo do dalszej pracy sleep
Na początek CC Cleaner:
http://odsiebie.com/pokaz/364294---02e9.html
http://sharebase.de/files/jQYppCCzhL.html
THGD89
Brąz
*

Walczy z uzależnieniem...

« Odpowiedz #1 : Sierpień 06, 2008, 19:50:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeżeli chodzi o nowe pomysły, to może przydałaby się opcja czyszczenia śladów przebywania w internecie. Np. jako dodatkowy tryb w QC? Wiecie - klik i nikt nie wie, gdzie surfowaliśmy 

cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #2 : Grudzień 30, 2008, 15:28:15 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja jeszcze używam Wise Registry Cleaner (do czyszczenia rejestru) i rzeczywiście lepiej czyści rejestr, bo zawsze najpierw czyszczę menedżerem rejestru, później Wise i sporo znajduje. Nie wiem co bo się na rejestrze nie znam
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Grudzień 30, 2008, 17:52:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Menedżer Rejestru dość słabo (przyznaje się od dawna) wskazuje zbędne pozycji. Założeniem było wylistowanie wszystkich wpisów z pewnej grupy w rejestrze (np.: rozszerzenia czy wpisy w menu kontekstowym), a następnie oznaczenie zbędnych wpisów przy jednoczesnym pozostawieniu wpisów przydatnych na liście.
Każdy bardziej doświadczony użytkownik może w tej sposób usunąć co tylko chce, a nie tylko zbędne.

Dlatego do czyszczenia polecam już bardziej zaawansowane programy.
Z czasem i MR zostanie udoskonalony... cool
Śnieżka
Złoto

« Odpowiedz #4 : Grudzień 30, 2008, 21:15:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Franmo ... chyba miałeś na myśli  wyłącznie czyszczenie rejestru   001_tt2 ?   bo tak.. ogólnie mi ta rada zabrzmiała,  jakby dotyczyła czyszczenia : ODK, QC

Cezar !  Tak ,  MR  jest w fazie  " doskonalenia"  - ja też  rejestr doczyszczam innym  progsem  - co nie znaczy, że ODK  ...  nie jest  najlepszym  " czyściochem "   pośród znanych  czyścicieli  ;)  Pozdrawiam !

.
Tekmie
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 23, 2009, 16:39:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Stale używam programu Auslogics BoostSpeed.Dzisiaj zainstalowałem Odkurzacz z Komputer Świat,z czystej ciekawości.Po skanowaniu wykrył około 40MB śmieci z czego większość to pliki językowe.Niewątpliwą zaletą dla mnie-jest po polsku.Mój system operacyjny,to Wista Home Basic i nie zauważyłem żadnych konfliktów programowych.Pomyślność.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Grudzień 28, 2009, 14:46:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja używam Wise Registry Cleaner i Enhance My Seven no i oczywiście nie zabrakło ważnego programu odkurzacza! A wiecie że odkurzacz uratował mnie gdy miałem XP? Dzięki odkurzaczowi nie miałem formata!

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 03, 2013, 18:36:53 »
Odpowiedz cytującCytuj

Porównanie odkurzacza i Tweaknow Disc Cleaner (Wbudowany w TweakNow Registry Cleaner

• TweakNow DC =  0 PNK
Cytat: Dopisek
TweakNow znajduje tylko 4 pliki w w formatach .old i .bak
a dodanie więcej formatów do listy programu do szukania nie działa, dalej znajduje tylko 4 pliki mi

• Odkurzacz = 100 PNK
Cytat: Dopisek
Odkurzaczowi dałem 100 punktów ponieważ wygrał z TweakNow!
m.i.n. wyszukał mi 45 zbędnych plików.
a to o wiele więcej niż w programie T.Now
Dodanie nowych formatów do szukania działa bez problemów
dodatkowo odkurzacz posiada bazy które można aktualizować, a tweaknow ich nie ma :P
Gratuluje :D thumbup1 santa

może jeszcze kiedyś zrobię porównanie odkurzacza z programem Wise Disc Cleaner.

PNK = Punkty!
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Luty 03, 2013, 19:45:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Odkurzacz pliki ".bak" i ".old" odnajdzie tylko w najwyższym trybie "Zaawansowanym".

Są to rozszerzenia i stąd zwiększone ryzyko, ponieważ niektóre pliki nie będące zbędnymi mogą mieć takie rozszerzenie.

Odkurzacz, aby temu zapobiec, posiada bazę wyjątków oraz słownik, dzięki któremu nieznane obiekty pominie.
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #9 : Luty 05, 2013, 10:35:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

StarterX4, proponuję zrobić porównanie programów przeznaczonych tylko do czyszczenia (np. CCleaner) ;)

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.