Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: TweakNow RegCleaner  (Przeczytany 8043 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Śnieżka
Złoto

« : Maj 14, 2009, 21:14:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wczoraj PCWorld w prenumeracie przesłał mi kolejną płytkę z niezliczoną ilością progsów do wykorzystania, pośród których  wybrałam  TweakNow  RegCleaner ( standard edition ) do przeczyszczenia rejestru.
Hmm super program..., ale, właśnie w nim producent podaje stronę,  na której można pobrać : TweakNow RegCleaner  Professional  (... FOR  FREE !!!! ) - co zresztą niezwłocznie zrobiłam  001_tt2 -->  jestem pod wrażeniem i polecam bardzo ten program wszystkim, szczególnie Franmo !! - warto go przeanalizować!
... Tak troszkę to mi się z ODK  kojarzy  - tyle modułów  angry laugh

http://www.tweaknow.com/RegCleaner.html

Hmm, ciekawe jak go ocenicie ?? bo jak dla mnie  jest super !!!
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 21:16:38 wysłane przez Śnieżka » Zapisane

.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2009, 00:33:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wiem czy nie zrezygnuję z Menedżera Rejestru...  001_unsure
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2009, 08:45:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Lepiej nie rezygnuj  ohmy   Sad
Szkoda by było. Może nie jest to superprodukcja w stylu RegCleaner, ale działa stabilnie. 001_smile
Przyzwyczaiłem się do niego i jakoś nie wyobrażam sobie ODK bez tego modułu więc stanowczo się sprzeciwiam takiemu pomysłowi 

cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #3 : Maj 15, 2009, 13:10:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Może nie zrezygnować, tylko dać informację w ODK 12, że Menedżer rejestru pojawi się w ODK np 12.5.
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #4 : Maj 15, 2009, 17:04:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Albo Menedzer Rejestru zostawić w starym wyglądzie. Nie wygląda źle.
A ten "TweakNow RegCleaner  Professional" to ma straszny wygląd. Normalnie poruszać sie po tym nie da.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 17:17:50 wysłane przez ArturM » Zapisane

Śnieżka
Złoto

« Odpowiedz #5 : Maj 15, 2009, 20:06:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja również sprzeciwiam się temu pomysłowi i to stanowczo - MR jest już nieodłączną częścią ODK i rezygnacja oznaczałaby... "uwstecznienie" postępu ODK .
 Franmo  nie przejmuj się !! - rada cezara39 wydaje się racjonalna cool, sądzę, że wszyscy to zrozumieją i zaakceptują... w przeciwieństwie do rezygnacji z MR   

PS ArturM he he - nie taki straszny, jak go malują  w00t - czyści nie żle i bezpiecznie ( co ważne ).  Profesjonaliści za friko... nie dokładają starań  ( nie to co Franmo !! )   laugh

.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #6 : Maj 16, 2009, 19:50:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wiem czy nie zrezygnuję z Menedżera Rejestru...  001_unsure

Szczerze mówiąc ja jestem za.

Rynek nasycony jest doskonałymi cleanerami rejestru (TuneUp Utilities, jv16 Power Tools czy chociażby Live OneCare) tworzonymi przez koncerny w tym się specjalizujące.
Nie widzę sensu bawienia się w czyszczenie rejestru Odkurzaczem, a potem używania w tym celu innych programów, które maja większą skuteczność działania (a tak na pewno większość używających Menedżera Rejestru robi).

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Maj 16, 2009, 20:33:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Prawdę mówiąc, chciałem się kiedyś sprawdzić z tym nowym modułem. Z czasem wyszło, że nie jest zbyt kolorowo.

Dlatego poważnie rozmyślam nad tą kwestią. Chciałbym się skupić na czyszczeniu dysku, a rejestr tak jak Pakeroso napisał, zostawić dla programów, które mają w tym kierunku od początku duży wkład i wiele potrafią.

Na razie moduły i Odkurzacza chcę doprowadzić do zamierzonego celu w generacji 12tej, a potem zajmę się Menedżerem Rejestru.

Od razu zaznaczam, że nie będzie gruntownego czyszczenia rejestru, a całość zmian sprowadzi się tylko do nowego interfejsu Ribbon i naprawy istniejących błędów.
Dodanie MR w takim stanie w jakim teraz jest do 12tki, mija się z celem... chyba, że została by możliwość identyczna jak w przypadku MIO (możliwość uruchomienia modułu stanie się aktywna w menu głównym programu, kiedy moduł będzie istniał w lokalizacji Odkurzacza).
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #8 : Maj 16, 2009, 23:22:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: pakeroso
Szczerze mówiąc ja jestem za.

Rynek nasycony jest doskonałymi cleanerami rejestru (TuneUp Utilities, jv16 Power Tools czy chociażby Live OneCare) tworzonymi przez koncerny w tym się specjalizujące.
Nie widzę sensu bawienia się w czyszczenie rejestru Odkurzaczem, a potem używania w tym celu innych programów, które maja większą skuteczność działania (a tak na pewno większość używających Menedżera Rejestru robi).

Rynek może i jest nasycony tego tupu softem, ale zwróć uwagę, że pierwsze dwa programy, które wymieniłeś są płatne,  thumbdown a ten trzeci nie wiem. Producenci płatnego softu nie zawsze oferują dokładnie to, o czym pisze w reklamie ich produktu. Jako przykład podam program Magic Utilities. Według opisu miał on deinstalować programy tak, że w systemie nie miało być po nich śladu, a tym czasem po odinstalowaniu dowolnego programu tym softem w systemie pozostawało to wszystko, czego deinstalator wbudowany w odinstalowywany program nie potrafił usunąć. Producent zaś żądał za program 50 dolców. Była to chyba cena za jego wygląd (miał całkiem ładny interfejs) nie za działanie, które było nie warte "funta kłaków".  001_cool
Z menedżerami rejestru jest podobnie. Płatny Registry Mechanic nie jest wiele lepszy niż MR w Odkurzaczu, tyle tylko, że nie narobi szkody mniej zaawansowanym userom. Płatny jv16 Power Tools jest bardziej kolorowy niż jego darmowy poprzednik, ale działa tak samo jak stara darmowa wersja. Wiele programów z tego gatunku nie ma polskiego interfejsu, co dla niektórych też jest pewną barierą.
MR jest bardzo prostą i łatwą w obsłudze alternatywą dla płatnych programów do czyszczenia rejestru, w dodatku po polsku i dlatego uważam, że powinien pozostać składnikiem ODK i w miarę możliwości Franmo nie powinien przerywać prac nad jego dalszym rozwojem  ohmy
W sieci można znaleźć darmowe programy tworzone przez miłosników-hobbystów-zapaleńców, które biją na głowę pod względem funkcjonalności płatny soft i chwała oraz wielki szacun dla ich twórców za ciężką pracę, jaką wkładają w tworzenie takich aplikacji.  thumbup
I takim właśnie programem jest nasz ODK  huh
Śnieżka
Złoto

« Odpowiedz #9 : Maj 17, 2009, 00:39:59 »
Odpowiedz cytującCytuj

Płatny Registry Mechanic nie jest wiele lepszy niż MR w Odkurzaczu, tyle tylko, że nie narobi szkody mniej zaawansowanym userom. Płatny jv16 Power Tools jest bardziej kolorowy niż jego darmowy poprzednik, ale działa tak samo jak stara darmowa wersja. Wiele programów z tego gatunku nie ma polskiego interfejsu, co dla niektórych też jest pewną barierą.

Nic ująć , nic dodać !! He He  Framno -  pięć do jednego ...   angry a ...  może głosowanko ?? 

.
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #10 : Maj 17, 2009, 12:35:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

Śnieżko, jakoś trzeba zmobilizować naszego Franmo do dalszej pracy, tym bardziej, że są efekty i to wymierne. thumbup Jak wyglądały pierwsze wersje ODK i co potrafiły, a jak program wygląda i co potrafi dziś, choć jest jeszcze w wersji beta?! Kolosalna różnica.  huh
Jestem przeciwny rezygnacji z rozwijania MR nie tylko ze względów, które opisałem wcześniej, ale także dlatego, iż jeden z modułów, MIO już nie jest rozwijany  Sad Jeśli Franmo zrezygnuje z rozwijania MR, to cóż pozostanie? Sam Odkurzacz?  Sad Było by nie dobrze gdyby z upływem czasu ODK stawał się coraz uboższy w funkcje. Rezygnacja z kolejnego modułu zapewne spowoduje, że program będzie mniej atrakcyjny.  Sad Dodam jeszcze, że MR jest bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze, co dla wielu mniej zaawansowanych userów jest ważne.   
cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #11 : Maj 17, 2009, 13:12:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Prawdopodobnie nawet jeszcze nie rozpoczęły się prace nad MR. No ale co tu poprawiać? Na początek tylko dostosować wygląd do 12 generacji. Przecież silnik skanujący już jest, kody wstążki też, więc chyba nie będzie takie czasochłonne wklejenie kodu np. wstążki do MR, oczywiście trzeba ją jakoś zagospodarować, no ale chyba dużo przycisków tam nie będzie. A ulepszeniem można zająć się po tym, jak już ODK i reszta będzie gotowa. Właściwie to zostały takie pierdółki tylko. A czy tylko czyszczenie jest w MR?. A programy z autostartu? Ja zawsze je wyłączam MR, gdyż Wise registry cleaner nie ma takiej funkcji.
Śnieżka
Złoto

« Odpowiedz #12 : Maj 17, 2009, 14:58:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

He he, a... Franmo tam pewnie, po cichu, w kąciku..  tupie podeszwą w podłogę ;)

Na razie moduły i Odkurzacza chcę doprowadzić do zamierzonego celu w generacji 12tej, a potem zajmę się Menedżerem Rejestru.
....... !!!! sneaky2

Tak trzymać !!

PS Pozdrawiam Naszych testerów !!! drool

.
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #13 : Maj 17, 2009, 18:50:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

Co do "Menedżera Rejestru" - Odkurzacza ściągnąłem tylko dlatego, że na "www.franmo.pl" przeczytałem o tym module. Były to czasy wydania wersji 10.0 - czyli pierwszej wersji Odkurzacza z modułami. Jako mały dzieciak, który wierzył w hasła "trochę czystszy rejestr to dużo szybsze działanie kompa" postanowiłem sprawdzić. Samo czyszczenie dysku ze śmieci mnie wtedy nie obchodziło.
Z tego co zauważyłem, to "cele wersji 12" polegają w głównej mierze na zmianie wyglądu programu na wstążkowy. Jest z tym trochę pracy, więc zwiększać funkcjonalności MR na razie nie trzeba. A z rejestrem jest tak: kiedyś ściągnąłem około 15 darmowych programów wyspecjalizowanych w czyszczeniu rejestru systemowego i każdy znajdował jakieś inne zbędne wpisy, a komputer działał nadal. Po takiej akcji włączam MR, a on jakby nigdy nic - znajduje kolejne "zbędne wpisy". Więc czego 15 programów nie wyczyściło, to wyczyścił ten 16-sty. W tym przypadku - Menedżer Rejestru z Odkurzacza smile
A komputer jak wolno chodził przed tą akcją, tak działał wolno po niej ;P

« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 18:52:51 wysłane przez ArturM » Zapisane

pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #14 : Sierpień 12, 2009, 19:55:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

A mnie jednak zaczyna się podobać MR. Jak wcześniej pisałem używam na codzień TuneUp Utilities i Live OneCare, ale żaden z nich nie potrafi czyścić sekcji zwanej w MR "Konfiguracje programów".
Fakt, że póki co trzeba troszkę pomyśleć co wyrzucić, a co nie, ale jest to znacznie wygodniejsze niż bieganie po regedit smile

Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.