Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: "Odkurzacz" na linuksa  (Przeczytany 6686 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Unicorn
Gość
« : Lipiec 15, 2009, 18:05:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przypadkowo napotkałem sympatyczną aplikację (używam PCLinuxOSa- bardzo przyjacielskie distro) a la Odkurzacz. Nazywa się BleachBit.
"Przydatna aplikacja do zarządzania usuwaniem niepotrzebnych śmieci, które produkują różne przeglądarki, playery etc. Mamy tu możliwość dla każdego programy kasowanie takich rzeczy jak cache, cookies, logi, historia, tymczasowe pliki, niewykorzystywane pliki. Jak dotąd to rozpoznaje śmieci z takich programów jak: Adobe Reader, Bash, Beagle, Chrome, Chromium, Epiphany, Firefox, Flash, gFTP, Java, KDE, OpenOffice.org, Opera, Real Player, Recoll, Skype, XChat itd."
http://www.searchengines.pl/Czyszczenie-dysku-z-tymczasowych-niepotrzebnych-plikow-t126800.html
Dystrybucje Linuksa same w sobie są mało śmiecące jednak zawsze coś się znajdzie do czyszczenia.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2009, 22:27:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chodzi o śmieci usuwane z systemu Linux czy może Odkurzacz pracujący pod systemem Linux ? (jeśli to drugie to odpada ze względu na komplikacje przy samym projekcie).

Gdyby przy programie pracował sztab ludzi to co innego... jedna osoba jest tu bezradna.
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 16, 2009, 09:21:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

To taki program usuwający śmieci na linuksa. Filozofia systemu jest nieco inna więc przerabianie Odkurzacza na linuksa mogłoby potrwać smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 25, 2011, 21:13:53 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wheheheh :D

Ubuntu 11.04
Użyto: Wine
Uprawnienia: Odczyt i Zapis

Aplikacji nie da się zamknąć iksem, minimalizuje się xD Jeszcze spróbuję Odkurzacz 12.6, ale mam wątpliwości co do uruchomienia instalatora...

• Dodano odpowiedź: Wrzesień 25, 2011, 21:17:55  

Instalacja poszła jak na windowsie, nawet konfigurator pierwszych ustawień ładnie się komunikował smile

• Dodano odpowiedź: Wrzesień 25, 2011, 21:19:56  

Z Odk 12 tak samo jak z 13. Z tym że teraz nie moge zamknac ASO.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2011, 21:19:56 wysłane przez Alvinek34 » Zapisane

sperma_w_kapeluszu
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2011, 11:03:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

A na Mac OS X?
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Grudzień 10, 2011, 14:32:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

A nie wiem, nie mam dostępu do tego systemu, musiałbym szukać specjalnej wersji Mac OS X. Może ty sprawdź?

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Sierpień 29, 2012, 20:30:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Uruchomiłem Odkurzacz pod Wine [Ubuntu 12.04, rowniez stestowalem na BackTrack, niewielka roznica, z tym ze te Wine w Backtracku można nieco "potarmosić" :D]. Uruchomił się, udało mi się przejść do skanowania. Specjalne filtry porobiłem, odnalazł pliki w EXT4. Skasował je po czym wywołał błąd krytyczny w Ubuntu  internet

Czyli tak: odpowiedni kompilator Delphi na Linuxa, (taa, tylko nie taki do skompilowania, już kompilowałem kompilator pod Linuxem, wiem co to znaczy...), małe modyfikacje kodu i powinno chulać. Oczywiście, jeżeli nei przeliczyłem się w tym "małe modyfikacje" :P

edit: Pliki nie zostały jednak skasowane, lecz ich obok ich zostały zrobione nowe, z tą samą nazwą, tylko dodatkowe rozszerzenie - plik.deleted
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 20:38:18 wysłane przez Alvinek34 » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Sierpień 29, 2012, 22:07:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Usuwać nie będzie bo i do usuwania plików wymagana jest interakcja systemu. W końcu to sam system usuwa, a program tylko wysyła komunikat. W tym przypadku komunikat pewnie jako taki skoro doszło do próby usuwania.

To tyle z mojej strony jeśli chodzi o Odkurzacz na Linuxa smile
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 19, 2012, 12:00:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja spróbowałem odkurzacz 10 pro uruchomić na mandrivie i nie było żadnych problemów oprócz jednego..wykryło mi ważny składnik gruba za zbędny, gdybym się nie zorientował, system by poszedł w kibel.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 19:32:45 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 19, 2012, 14:58:48 »
Odpowiedz cytującCytuj

Proponuję zrobić listę wersji ODK które bezproblemowo działają na Linuksie smile

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.