Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Filtry nieobsługiwane, ale dlaczego?  (Przeczytany 3117 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« : Sierpień 20, 2009, 17:34:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chciałem zgłosić plik do usunięcia "iconcache.db", lecz jest on w filtrach nieobsługiwanych. Ale dlaczego? Przecież problemu nie powinien sprawić, jeśli da się go do trybu zaawansowanego, a przyśpieszy nawet pulpit. Podobnie z innymi filtrami nieobsługiwanymi, dokładnie im się nie przyglądałem, ale ten "iconcache.db" mógłby być obsługiwany.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2009, 11:28:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie pamiętam dlaczego, ale bez powodu tego nie zrobiłem smile

Jednak po zapytaniu, wujek google stwierdza:

Thumbs.db + iconcache.db - system w katalogach, w których znajdują się obrazy tworzy swoje bazy danych, które mają wspomagać wyświetlanie folderów w trybie przezroczystym. Usunięcie tych plików, a także głównej bazy iconcache.db nie przynosi żadnych negtywnych konsekwencji. Pliki nadal możnba wyświetlać we wszystkich trybach. Dodatkowo można stworzyć plik .reg, który zapobiegnie odtwarzaniu plików Thumbs.db Poniższy kod wklej do Notatnika i nazwij plik DisableThumbnailCache.reg

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"DisableThumbnailCache" = dword:00000001
źródło: http://www.tweaks.pl/czytaj,7._wielkie_sprzatanie_systemu.html,291.html

Tutaj jeszcze informacja dla osób które mogą mieć problemy po usunięciu pliku "iconcache.db".

Cytat: malibou
Mam taka sprawe.Wykasowalem plik IconCache.db i problem w tym ze on sie po restarcie nie zregenerowal,a teoretycznie powinno tak byc.Teraz jak wlaczam komputer to przez dluzsza chwile mam na pulpicie biale prostokaty ikon.To jest denerwujace.
Plik wykasowalem bo mial juz 7,5MB a czytalem ze jak jest za duzy to nie jest zbyt dobrze.Oczywiscie mam go w koszu i moge przywrocic oryginalny ale wolalbym miec nowy,czysty/myslalem ze to obnizy troche RAM ale chyba nie ma zwiazku/

Napisanie takiego samego pliku w notatniku nic nie daje,windows go nie akceptuje.Jaka jest komenda regenerujaca IconCache.db/?/
Cytat: picasso
To się nie powinno stać! OK to zrób taki trik:

prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Ustawienia

Zmień głębię kolorków 32-bit na 16 i zatwierdź. Po chwili z powrotem przełącz 16 na 32 i znów zatwierdź. Powinno pomóc bo zmiana głębi automatycznie odtwarza ten plik.
Cytat: malibou
Ten sposob z przelaczeniem na 16 bitowa glebie kolorow zadzialal.Po restarcie wszystkie ikony kolorowe jak za starych dobrych czasow,a dodatkowo plik IconCache mniejszy o 6MB.

Dzięki picasso
źródło: http://www.searchengines.pl/lofiversion/index.php/t30687.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2009, 11:32:53 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2011, 14:49:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

A żeby nie rozpoczynać nowego tematu,  tu się zapytam:

Po co są te filtry nieobsługiwane i Filtry Wykluczone?

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2011, 15:21:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jest to zabezpieczenie przed możliwym odnalezieniem pliku w przyszłości, gdyż na podstawie opisów sygnatur bazuje też mechanizm ochrony.

To sprawdzenie następuje przy końcowej fazie analizy pliku:
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.