Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz 12 w Windows 95/98/Me/2000/NT  (Przeczytany 20618 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Franmo
Constructor
Diament
****
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3421« : Grudzień 06, 2009, 19:26:06 »

UWAGA: Odkurzacz jest już kompatybilny z systemami:
Windows 95/98/98SE/Millenium/2000/NT.
Jeśli chcesz skorzystać z Odkurzacza, użyj co najmniej wersji 12.5 lub nowszej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 17:48:15 wysłane przez Franmo » Zapisane
Włodzimierz Klusek
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2010, 19:55:13 »

Zainstalowałem odkurzacz12. Przy szybkim czyszczeniu wyświetla "System error. Code: 1157". Plik gdiplus.dll wgrałem do odkurzacza 12 zgodnie z poradą. Nadal wyświetlany jest error code 1157. Sys.oper. Win98. Proszę o pomoc.
Włodzimierz Klusek, uwklusek@poczta.onet.pl
Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
****
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3421« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2010, 21:31:43 »

Według informacji z tej strony, wychodzi, że brakuje jeszcze innej biblioteki o czym nie wiem Sad

Cytuj
Error code: 1157
One of the library files needed to run this application cannot be found.
Zapisane
stadabro
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2010, 13:09:34 »

Nie jestem informatykiem, tylko przeciętnym, w podeszłym wieku użytkownikiem komputera do celów domowych. Z tą wersja 12 jest coś nie tak - nie działa - brak jakiejś biblioteki.
Odinstalowałem. Dobrze, że zachowałem "instalkę" wersji 11, która jest ok.
Za poradą jednego z "forowiczów" podaję dosłownie komunikat, jaki mi się wyświetlił:
Nie znaleziono biblioteki dołączonej dynamicznie gdiplus.dll w podanej ścieżce C:\Program Files\Odkurzacz;,;C:\WINNT\system32;C:\WINT\system;C:\WINNT;C\WINNT\system32;C:\WINNT;C:\WINNT\System32\Wbem.
Pozdrawiam. Proszę o pomoc.
Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
****
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3421« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2010, 16:23:21 »

W czym problem ze zrozumieniem tego prostego zadania ?

Należy pobrać ten instalator brakujących bibliotek http://franmo.pl/pobierz/GDIPlus.exe
Następnie uruchomić instalator (sprawdzić, czy podana ścieżka do folderu Odkurzacz istnieje).
Zapisane
Śnieżka
Złoto
***
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 688« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2010, 19:59:41 »

Witamy Cię stadabro ! Słusznie, że  tu poprosiłeś o pomoc, to zrozumiałe, że mogłeś mieć trudności z rozwiązaniem tego problemu  001_smile Gdyby były  dalsze jakieś problemy - śmiało pisz - pomożemy !! Pozdrawia śnieżka !
Zapisane

.
stadabro
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2010, 11:10:22 »

Dziękuję za pomoc. Pobrałem i zainstalowałem bibliotekę GDIPlus. Odkurzacz działa, chociaż nie od razu - pojawia się komunikat: "Nie znaleziono punktu wejścia procedury GdiDrawStream w bibliotece GDI32.dll." Po kilku kliknięciach "zaskakuje".
Moim skromnym zdaniem niefachowca, a tylko prostego użytkownika komputera potwierdza się stara prawda: "lepsze jest wrogiem dobrego". Poprzednia wersja była dla mnie ok, bardzo ok, chwaliłem ją i polecałem, nowa jest mało zrozumiała. Pewnie dla informatyków jest czytelna, dla mnie prostaka nie. Po drugie: poprzednia wersja po tygodniu usuwała kilka tysięcy (od 4 do nawet 10 tys.) niepotrzebnych plików, nowa znalazła i usunęła 17 , słownie siedemnaście ( z komputera korzysta na zmianę pięć osób, głownie internet). Co zrobiłem nie tak? Wiem, że źle zrobiłem odinstalowując starą wersję, ale pierwsi użytkownicy Odkurzacza też jej nie mają. Na czym polega ulepszenie. Moim zdaniem nie należy poprawiać czegoś, co działa bardzo dobrze, bo okazuje się, że poprawiając coś bardzo dobrego w rzeczywistości się to psuje.
Nie powinienem krytykować darmowego programu stworzonego dla wygody internautów, ale dzisiejsza mania ciągłych zmian wszystkiego jest bez sensu.
Pozdrawiam
stadabro
Zapisane
romanita
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 475


« Odpowiedz #7 : Luty 26, 2010, 13:22:12 »

@stadabro - Twoje rozżalenie można w pewnym sensie zrozumieć.
Nie lubisz "nowego", więc nadal trwasz przy Win98, ale z drugiej strony, podążasz za
nowościami aktualizując np. Odkurzacz.
Dla takich właśnie ludzi jak Ty, Autor podsyła np. biblioteki,  których brak w przestarzałych systemach. Robi wszystko, aby idący z duchem czasu program mógł służyć również konserwatystom.

Można by to porównać do kierowcy "malucha", który tuningując swoje autko, może zabudować
lusterka z Porsche czy zagłówki z BMW, ale czy wymieni silnik na Ferrari?
Raczej będzie go szukał na złomowisku, bo wsparcia fabrycznego już nie ma.

Wszystkim użytkownikom XX-to wiecznych systemów operacyjnych proponuję zwrócić się
do Autora o udostępnienie ówczesnej 11-ki a na pewno nie odmówi.
Wersja jest dobra, stabilna i sprawdzona dla "antyków" a skoro nie aktualizuje się systemu, to
po co aktualizować narzędzia dla niego?
zaznaczam!!!
Powyższe jest moim osobistym zdaniem użytkownika i nie ma nic wspólnego ze zdaniem Autora programu Odkurzacz
Zapisane
stadabro
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #8 : Luty 26, 2010, 17:31:53 »

Dziękuję za odpowiedź.
Nie mogę powiedzieć, że nie lubię nowości, ale nie w każdym wypadku, nie za wszelką cenę. Moje problemy są w pracy, gdzie mamy udostępniony komputer z windowsem 2000 profesjonal, a darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy. Poza tym nie każdego stać na porządny sprzęt i dla takich ludzi też powinno być osiągalne coś nowego. Gdybym nie lubił nowości, to nie instalowałbym nowych programów, pewnie nie miałbym komputera. W domu mam laptopa del, miałem vistę, ale wróciłem do XP. Z domowym komputerem nie mam problemu i nie miewam dużo śmieci do usunięcia. Mówiąc o nie zawsze potrzebnych nowościach mam na myśli zmiany wyglądu, ustawień itp. Ludzie do dobrych rzeczy się przywiązują, cenią je sobie.  Unowocześnienia powinny zachować dotychczasowy styl, aby użytkownik nie miał wątpliwości, z czym ma do czynienia. Aby nie musiał od podstaw poznawać używanej rzeczy, jakby czegoś, co pierwszy raz widzi. Produkt bywa i powinien być rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Jego wygląd powinien być jak logo, a loga przecierz nikt rozsądny nie zmienia. Tylko to mam na myśli mówiąc o niepotrzebnych zmianach.
Jeżeli nowa wersja nie nadaje się do starszych systemów, to powinna być zamieszczona taka informacja. Jeżeli dobrze zrozumiałem, powinienem przy win2000 wrócić do poprzedniej wersji Odkurzacza?
Pozdrawiam
stadabro
Zapisane
Śnieżka
Złoto
***
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 688« Odpowiedz #9 : Luty 26, 2010, 21:46:41 »

stadabro, nie, nie musisz wracać  do wersji 11-tej ODK 001_smile, program jest tak dopracowywany, żeby  stabilnie pracował na systemach  wymienionych w "Systemach operacyjnych"  z jakimi jest kompatybilny ( taka informacja znajduje się w opisie progsu na każdej stronie,  gdzie jest dostępny ). 
Co do zmian, rozumie, że Cię denerwują  bo faktycznie są znaczne i mogą  początkowo wkurzać wręcz " przyzwyczajenie - druga natura człowieka " ..., ale trzeba docenić wysiłek autora, który pracując nad programem stara się zaspokoić potrzeby użytkowników i  systematycznie doskonalić soft -  czasem  zmiany wymuszają warunki  jakie ma program spełniać. Jestem przekonana, że z czasem przyzwyczaisz się  do nowego interfejsu  i docenisz przede wszystkim  przydatność Odkurzacza  laugh.  Franmo naprawdę się bardzo stara, żeby program działał zarówno na starszych jak i na  nowych  systemach - a to nie jest łatwe ...   Pozdrawiamy Cię serdecznie !!
Zapisane

.
romanita
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 475


« Odpowiedz #10 : Luty 27, 2010, 20:30:35 »

@stadabro - małe sprostowanie.
Cytuj
Unowocześnienia powinny zachować dotychczasowy styl, aby użytkownik nie miał wątpliwości, z czym ma do czynienia. Aby nie musiał od podstaw poznawać używanej rzeczy, jakby czegoś, co pierwszy raz widzi. Produkt bywa i powinien być rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Jego wygląd powinien być jak logo, a loga przecież nikt rozsądny nie zmienia.
Masz rację - logo jest jak sztandar.
A nie zwróciłeś uwagi na to, że Autor, podobnie jak w Office XP przeskoczył z tzw. "klocków" na "wstążkę"? Czy nowe wersje Office'a, po przejściu na "wstążkę"  utraciły przez to swoje logo? Czy ODK po przejściu na "wstążkę" utracił logo? Czy przez takie zmiany w Office, firma jest nierozsądna?
To co pisałem o "maluchu" - naWin98 czy 2000 masz np. Office 3, Na Win7 będziesz używał 7-ki lub nawet 10-ki - a to już "wstążki". I taki jest trend.
Cytuj
Jeżeli nowa wersja nie nadaje się do starszych systemów, to powinna być zamieszczona taka informacja. Jeżeli dobrze zrozumiałem, powinienem przy win2000 wrócić do poprzedniej wersji Odkurzacza?
Zrozumiałeś źle - nowa wersja NADAJE SIĘ do starszych systemów ( poprzez np. załadowanie brakujących w starszych systemach bibliotek ) i będzie działać poprawnie.
Przy Win2000 nie trzeba wracać do 11-ki - moja sugestia odnosiła się do osób, które wolą starszy, intuicyjny interfejs programu. Nie muszą ładować dodatkowo bibliotek, uczyć się (?) obsługi "wstążki" a co za tym idzie, "iść z duchem czasu".
Jednak trzeba mieć na uwadze to, że 11-ka nie jest już wspierane jak nowsza wersja i zawsze "coś" może działać nie tak jak powinno.
Cytuj
W domu mam laptopa del, miałem vistę, ale wróciłem do XP. Z domowym komputerem nie mam problemu i nie miewam dużo śmieci do usunięcia.
Za powrót do XP masz u mnie kilka plusów.
Pytanie - czy na domowym laptopie, na którym jak twierdzisz, nie masz problemów, "wstążka" stwarza Ci problemy? Jeśli tak, wróć do intuicyjnej 11-ki, ale wtedy: (patrz wyżej), brak wsparcia.
To tyle
Jest jeszcze inne wyjście - zaproponuj pracodawcy przejście przynajmniej na XP
Pozdrawiam  sleep sleep
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 20:59:37 wysłane przez romanita » Zapisane
stadabro
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #11 : Marzec 02, 2010, 09:52:28 »

Dziękuję za wyjaśnienia. Zostałem przekonany. Wracając jeszcze do zmian - irytują mnie tak powszechne dziś zmiany w myśl zasady: może być gorzej, może być byle jak ,byle było inaczej (może dlatego, że jestem już starszym człowiekiem). W przypadku odkurzacza widzę, że taka sytuacja nie zaistniała. Co do przejścia w udostępnionym komputerze na XP na razie nie jest brane pod uwagę - nowy system kosztuje.
Pozdrawiam
stadabro

Zapisane
giezeta
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 04, 2010, 10:14:04 »

Uff, całe szczęście, że zanim zainstalowałam Odkurzacz 12 przeczytałam skwapliwie całą dyskusje ze "stadabro"!
Bo mam ten sam problem, jako żem leciwa niewiasta.
W 76 wiośnie życia już się nie chce człowiekowi uczyć nowych interfejsów, ani w komputerze ani w komórkach, ani w którym jego jest. Czas ucieka zbyt szybko bo codzienne czynności zajmują go coraz więcej. Ten który mi pozostaje wolę poświęcić na książkę, działkę, spacer z psem.
Komputer mi służy jako narzędzie do zakupów, dokonywania comiesięcznych i corocznych płatności, do korespondencji, czytania wiadomości na takich portalach jak Onet, aktualizowania stron własnych  (m.in. www.amicus.malopolska.pl) .... i czasem do oglądania śmiesznych filmików na YouTube i tym podobnych.
Może więc jednak ten Odkurzacz 11 i WindowsXP wystarczy mi aż do końca?

A swoją drogą skoro już konstruktorzy komórek pomyśleli o durakoodpornej komórce dla staruszków to może by i konstruktorzy komputerów pomyśleli o takim systemie dla tychże? I konstruktorzy oprogramowania? Dzisiejsi 40-latkowie za 20 lat też się zestarzeją choć wydaje im się to nieprawdopodobne.
Widze tu ogromne pole do zarobienia pieniędzy na oprogramowaniu.

A Windows 98 był jednak najlepszy! Millenium i Vista nadają się na śmietnik. Z XP jakos wytrzymuję tylko po co mi te 60% dodatków z których nie korzystam?

Mam nadzieję, że te moje "Uwagi techniczne" trafią na podatny grunt wśród szalonyc młodych programistów, których serdecznie pozdrawiam.

"Odkurzaczka" od pierwszej wersji.
Zapisane
pakeroso
Srebro
**
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 416


Prezes


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 04, 2010, 23:56:47 »

giezeta, bardzo się cieszymy, że i seniorzy goszczą w szeregach użytkowników Odkurzacza smile

Niestety program w wersji 11 raczej nie wystarczy i wiele tracą jego użytkownicy, bo nawet nie da się go już zaktualizować. Skoro posiadasz jednak Windowsa XP, to śmiało możesz instalować wersję 12. Problemów z nim nie będzie (żadne dodatkowe biblioteki nie będą wymagane), a 3 podstawowe przyciski w nowym interfejsie (START, ZAZNACZ, USUŃ) nie powinny sprawić trudności.

Decyzja należy już do Ciebie, w razie czego służymy pomocą.
Zapisane

giezeta
Świeżak
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 05, 2010, 13:11:28 »

Dzięki pakeroso za słowa otuchy. No cóż spróbuję. Jakby co to będę Cię nękała via PW.
Wyjaśnij mi tylko dlaczego by wysłać coś na PW muszę odsłuchiwać kody za pomoca formatu Activex? Mój XP buntuje się na to i nie przepuszcza.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: