Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz 12 w Windows 95/98/Me/2000/NT  (Przeczytany 19858 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 05, 2010, 17:04:27 »

Czyli korzystasz z Internet Explorer.  Czy jest to najnowsza wersja (8.0)?
Jeśli tak i problem nadal występuje zalecam przejście na inną przeglądarkę (osobiście polecam Google Chrome http://www.google.com/chrome/?hl=pl ).
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 05, 2010, 20:06:38 »

Niestety program w wersji 11 raczej nie wystarczy i wiele tracą jego użytkownicy, bo nawet nie da się go już zaktualizować.

Chwila, kto powiedział, że Odkurzacz 11 nie może aktualizować bazy ? smile
Owszem może, jeśli coś jest nie tak, raportujcie.

Tylko tutaj należy dodać ważną rzecz (tu bywalcy w Odkurzaczu zaczają o co chodzi):
Do bazy doszły nowe sygnatury związane z Google Chrome, Mozilla Thunderbird oraz Operą.
Użytkownik Odkurzacza w wersji 11.x otrzyma informację o niesklasyfikowanym pliku (a wiadomo co się stanie jeśli plik "index" z przeglądarki Google Chrome nie zostanie usunięty), może pomyśleć, że Odkurzacz mu popsuł przeglądanie stron.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 20:09:35 wysłane przez Franmo » Zapisane
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 05, 2010, 21:15:46 »

Hmm, faktycznie teraz widzę, że aktualizuje się.
Ale mam jednak problem - odinstalowałem v12, zainstalowałem v11 i teraz po uruchomieniu v11 dostaję informację o konieczności aktualizacji bazy danych. Sprawdzam, po czym dostaję info o nowej wersji Odkurzacza i wybór - pobrać czy anulować. Bazy nie sprawdza.

Dowód:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 21:21:08 wysłane przez pakeroso » Zapisane

giezeta
Świeżak
*

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 05, 2010, 21:51:24 »

nooo tia .... to ja może jeszcze poczekam z tą instalacją do czasu gdy spece uzgodnią między sobą czy dużo na tym stracę pozostając przy wersji 11?  001_smile
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 05, 2010, 22:21:41 »

Jeśli używasz IE, wraz z Windowsem XP (a widzę, że tak) i bazy danych prawidłowo Ci się aktualizują, to jednak dużo nie stracisz  001_smile

giezeta
Świeżak
*

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 05, 2010, 22:50:00 »

Dzięki. Ciężar spadł z serca  001_smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #21 : Sierpień 18, 2010, 16:11:03 »

Przeprowadziłem parę testów na wirtualnej maszynie z Windows 98 SE.
Oto jakie problemy mogą wystąpić i ich rozwiązania, które mogą przyczynić się do możliwości pracowania z Odkurzaczem 12.4 w systemach Windows 9x, Me.

Legenda:
- rodzaj błędu: rozwiązanie problemu.

Instalator
- błąd przy przejściu do podstawowej konfiguracji: należy pominąć wczytanie podstawowych ustawień,
- brak dwóch plików "gdiplus.dll" oraz "gdi32.dll": należy zainstalować brakujące biblioteki za pomocą tego narzędzia http://franmo.pl/pobierz/GDIPlus.exe,

Odkurzacz
- przy rozpoczęciu skanowania pojawia się błąd "System Error. Code 87" lub "A call to OS failed": należy wejść w Odkurzaczu w ustawienia i wyłączyć (odznaczyć pole) przy opcji "Ustawienia > Komunikaty > Pokaż samouczka dla początkujących użytkowników",
- przy rozpoczęciu skanowania po raz pierwszy, lista obiektów do przeszukania jest pusta: należy samodzielnie zdefiniować obiekty do przeszukania,

Aktualizacja Składników Odkurzacza
- przy instalacji bazy sygnatur, jest ona wypakowywana do głównego folderu Odkurzacza, zamiast do podfolderu "Filtry": należy przenieść wszystkie pliki z rozszerzeniem .DAT (oprócz "unins00?.dat"), które znajdują się w lokalizacji pliku "odkurzacz.exe", bezpośrednio do podfolderu "Filtry",

Szybkie Czyszczenie Dysku
- po zakończeniu czyszczenia i próbie zamknięcia programu, pojawia się błąd "System Error. Code 87" lub "A call to OS failed": należy zabić proces "odk_scd.exe",

Monitor Porzuconych Folderów
- brak dwóch plików "srclient.dll" oraz "framedyn.dll" po czym po ich skopiowaniu błąd "Framedyn.dll jest połączony z głównym eksportem Kernel32.dll:GetFileSizeEx": brak rozwiązania,

Monitor Czystości Dysku
- po zakończeniu skanowania pojawia się błąd "System Error. Code 87": brak rozwiązania (należy wyłączyć autostart tego modułu w Odkurzaczu i go nie używać),

Menedżer Rejestru
- tryb skanowania rejestru "Rozszerzenia programów", nie znajduje niczego: brak rozwiązania.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 16:25:45 wysłane przez Franmo » Zapisane
Wiesław
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 21, 2010, 17:45:33 »

Ja zainstalowałem wersje12.4 i po przeprowadzeniu skanowania było O.K.Na drugi dzień Odkurzacza już nie było, pozostał tylko skrót na pulpicie.Zainstalowałem jeszcze raz ale Odkurzacz waży teraz 9.9MB. Chciałbym aby ważył tyle ile w opisie.Czy to da się zrobić i jak?
Będę wdzięczny za informację.
Wiesław
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #23 : Październik 21, 2010, 19:21:02 »

Temat dotyczy bibliotek do Odkurzacza w Windows 98, Millenium.
Czy to oznacza, że udało Ci się poprawnie przeprowadzić skanowanie i usuwanie ?

Podaj jakiego antywirusa używasz, bo prawdopodobnie Ci usunął po cichu Odkurzacza.
Wiesław
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 22, 2010, 09:51:21 »

Mam Windowsa XP oraz AVG Anti-Virus i McAfee.Po uruchomieniu Odkurzacza,wskazaniu dysku C i zaznaczeniu zbędnych obiektów klik Usuń, program wykonał kopię bezpieczeństwa i zakończył. Zamknąłem program "X".Po paru dniach nie było programu tylko ikona na pulpicie.
Pozdrawiam Wisław
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #25 : Październik 22, 2010, 12:20:11 »

Przeczytaj to:
http://franmo.pl/component/content/article/38-aktualnosci/75-falszywe-alarmy.html

I nie korzysta się z dwóch antywirusów.... po przeczytaniu powinieneś wiedzieć, którego się pozbyć raz na zawsze.
Wiesław
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 22, 2010, 15:34:09 »

O.K. Odinstalowałem McAfee. Ale pytanie pozostaje jak zrobić aby mój Odkurzacz zajmował 6,66 MB.To, że więcej wazy w zasadzie mi nie przeszkadza ale tak dla porządku.Pozdrawiam

Wieslaw
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #27 : Październik 22, 2010, 18:32:54 »

McAfee skasował program, więc najprościej będzie ponownie zainstalować Odkurzacz.

Poza tym Odkurzacz z czasem będzie więcej zajmować: kopie bezpieczeństwa, raporty, czy własne ustawienia. Tyle miejsca, zajmuje instalator wersji 12.4, który jest dodatkowo skompresowany. Po instalacji Odkurzacza na dysku, na pewno będzie on więcej zajmował niż 6,66MB.
Wiesław
Gość
« Odpowiedz #28 : Październik 23, 2010, 18:05:51 »

Wszystko jasne. Dzięki.

Wiesław
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #29 : Listopad 23, 2010, 14:53:56 »

Przystąpiłem do przywrócenia kompatybilności Odkurzacza 12.x i jego składników do Windows 95/98/98SE/Millenium/NT i oto wyniki na dzień dzisiejszy:

Instalator
- błąd przy przejściu do podstawowej konfiguracji: problem naprawiony - lista dysków jest automatycznie pobierana;,
- brak pliku "gdiplus.dll": problem naprawiony - biblioteka zostanie zainstalowana automatycznie,

Odkurzacz
- czcionka w menu głównym i na przyciskach wstążki nie jest wyświetlana, gdy nie włączono opcji "Wygładzaj czcionki ekranowe" w ustawieniach Windows: problem naprawiony - czcionka jest widoczna niezależnie od ustawień systemowych,
- przy rozpoczęciu skanowania pojawia się błąd "System Error. Code 87" lub "A call to OS failed": problem naprawiony - samouczek wyświetla się poprawnie,
- zbędne i niecenzuralne pliki nie są odnajdywane poprawnie: problem naprawiony - szukanie i odnajdywanie plików odbywa się prawidłowo,
- niektóre obiekty oznaczane są jako niesklasyfikowane, mimo iż posiadają opis w bazie: problem naprawiony - oznaczanie plików jest prawidłowe,
- przy rozpoczęciu skanowania po raz pierwszy, lista obiektów do przeszukania jest pusta: problem naprawiony - lista dysków jest automatycznie pobierana,

Aktualizacja Składników Odkurzacza
- przy instalacji bazy sygnatur, jest ona wypakowywana do głównego folderu Odkurzacza, zamiast do podfolderu "Filtry": problem rozwiązany - baza sygnatur jest instalowana do poprawnego folderu,

Szybkie Czyszczenie Dysku
- czcionka w menu głównym i na przyciskach wstążki nie jest wyświetlana, gdy nie włączono opcji "Wygładzaj czcionki ekranowe" w ustawieniach Windows: problem naprawiony - czcionka jest widoczna niezależnie od ustawień systemowych,
- po zakończeniu czyszczenia i próbie zamknięcia programu, pojawia się błąd "System Error. Code 87" lub "A call to OS failed": problem rozwiązany - SCD zamyka się poprawnie,

Monitor Porzuconych Folderów
- brak dwóch plików "srclient.dll" oraz "framedyn.dll" po czym po ich skopiowaniu błąd "Framedyn.dll jest połączony z głównym eksportem Kernel32.dll:GetFileSizeEx": problem rozwiązany - MPF uruchamia się i skanuje poprawnie,

Monitor Czystości Dysku
- po zakończeniu skanowania pojawia się błąd "System Error. Code 87": problem rozwiązany - MCD uruchamia się i skanuje poprawnie,

Menedżer Rejestru
- tryb skanowania rejestru "Rozszerzenia programów", nie znajduje niczego: problem naprawiony - wpisy rejestru są poprawnie pobierane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 14:20:53 wysłane przez Franmo » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: