Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 ... 104 105 [106]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz (ODK)  (Przeczytany 489817 razy)
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1575 : Styczeń 14, 2016, 13:34:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: Tux

Pytania:

1.Do jakiego czasu będzie wspierany Windows XP przez Odkurzacz?

Do momentu aż będzie tam działać sprawnie i nie będzie żadnych problemów. Nie ma konkretnej daty. smile

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1576 : Styczeń 14, 2016, 14:01:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

To teraz ja: tym razem scrollowanie w okienku "Wyszukiwanie zbędnych plików" całkiem nie działa. Kręcę kółkiem i nic się nie dzieje. Ba! Nawet nie mogę kliknąć na plik żeby podejrzeć szczegóły. Gdy kliknę "Zaznacz wszystko" również na liście nic się nie dzieje, nie zaznacza - jest jakby przymarznięta, bo obok pokazuje się że zaznaczyłem 501 obiektów. Jaja te dzieją się na komputerze szkolnym z zainstalowanym Windows 7 Professional, Odkurzacz ma prawa administratora.

EDIT: Jest nawet gorzej. W momencie gdy było zaznaczonych (niby) 501 obiektów, pojawiło mi się okno że nic nie jest zaznaczone. Cała lista się wyczyściła, a po ponownym skanowaniu wszystko zaczęło działać.

Odkurzacz w tej wersji nie widzi wszystkich kont. Nie znalazł też folderu Mozilli Firefox, ponieważ pomija konto na którym został uruchomiony. Z ciekawości wgrałem stabilną wersję i tutaj miałem wszystkie konta odczytane bez problemu.

I tu starsza wersja:

Nie wiem jak innych, ale z moich osobistych doświadczeń nieco irytuje mnie ramka która podświetla dane ustawienia w ustawieniach. Można by zrobić tak, żeby ona się pojawiała, ale zanikała? Takie fajne przejście zanikające.

I mała kosmetyka: pole z szukaniem nieco nachodzi na inne pole.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1577 : Luty 23, 2016, 17:58:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacz - uaktualnienie z dnia 23 lutego 2016.
Wersja kodowa: 13.6.0.3854 BETA 8

Lista zmian:
|+| - dodano pogląd lokalizacji rozpoznanych kont użytkowników w oknie "Zarządzanie czyszczeniem kont użytkowników",
|+| - dodano możliwość przejścia do konfiguracji opcji czyszczenia z poziomu zakładki "Czyszczenie" w głównym oknie,
|+| - dodano możliwość przejścia do konfiguracji opcji skanowania z poziomu zakładki "Skanowanie" w głównym oknie,
|+| - rozdzielono możliwość ustawienia tworzenia kopii bezpieczeństwa dla poleceń "Wyszukiwanie zbędnych plików" i "Wyszukiwanie zbędnych folderów" poprzez opcje "Ustawienia > Twórz kopię bezpieczeństwa usuwanych plików z dysku (zalecane)" oraz "Ustawienia > Twórz kopię bezpieczeństwa usuwanych folderów z dysku (zalecane)"; polecenie blokady tworzenia kopii z poziomu okien "Wyszukiwanie zbędnych plików" i "Wyszukiwanie zbędnych folderów" jest odwołaniem do w/w opcji,
|^| - usprawnienie graficzne poprzez wymianę komponentu odpowiedzialnego za przyciski na wstążce "RibbonLite"; redukcja rozmiaru programu i konfliktów z usuniętym przestarzałym komponentem,
|^| - usprawnienie graficzne poprzez wymianę głównej czcionki aplikacji z "Trebuchet MS" na "Century Gothic",
|^| - usprawnienie graficzne komunikatu z pytaniem o hasło dostępu do aplikacji,
|^| - poprawiono zbędny komunikat "Nie można przeprowadzić dalszych czynności, gdyż nie znaleziono następującego składnika ..." podczas włączania obiektu autostartu dla którego pliku nie ma już na dysku, w oknie "Optymalizacja autostartu",
|x| - naprawiono położenie paska postępu skanowania, czyszczenia oraz informowania użytkownika o oczekujących na usunięcie pozostałych zbędnych obiektach w oknach "Czyszczenie aplikacji", "Wyszukiwanie zbędnych folderów", "Wyszukiwanie zbędnych plików" i "Optymalizacja autostartu", jeśli wyłączono opcję "Ustawienia > Pokaż informację o postępie skanowania/czyszczenia na górze okna" i zmaksymalizowano to okno,
|x| - naprawiono błędnie podawaną liczbę obiektów wyłączonych z autostartu w zakładce "Optymalizacja"; liczba ta odnosiła się zawsze do wyłączonych obiektów zbędnych łącznie z ukrytymi obiektami oznaczonymi jako niesklasyfikowane; obecnie liczba zależy od włączenia pokazywania obiektów niesklasyfikowanych i domyślnie wskazuje wyłącznie ilość obiektów zbędnych już wyłączonych,
|x| - naprawiono problem z poprawnym rozpoznawaniem innych kont użytkowników oraz oznaczanie konta zalogowanego użytkownika w oknie "Zarządzanie czyszczeniem kont użytkowników",
|x| - naprawiono brak efektu paska postępu na zakładce "Optymalizacja" w głównym oknie,
|#| - wbudowano moduł wykrywania i raportowania błędów EurekaLog7 (tylko na testy).

Bezpośredni link do wersji testowej, dostępny tylko dla zarejestrowanych BETA Testerów.
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #1578 : Luty 23, 2016, 20:01:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja opinia o ODK 13.6 Beta 8:

Zalety:

1.Można wykluczyć zaznaczone pliki w Skanowaniu zbędnych plików

Wady:

1.Nie można wykluczyć folderów w Wyszukiwaniu zbędnych folderów

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1579 : Luty 23, 2016, 23:34:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

UWAGA: Kolejne wydanie wersji testowej BETA, jak również finalna wersja, będzie generacją o numerze: 14.0.

Podjąłem decyzję o przejściu z 13.5 na 14.0 ponieważ zmian jest na tyle dużo i są znaczące, iż nie ma sensu nadal pozostawać przy generacji 13-tej. Po części jest to podyktowane słabym odbieraniem przez użytkowników takich wersji. Dopiero kolejna generacja zostaje uznawana przez użytkowników, za "ciekawszą".

* form_version.png (26.48 KB, 167x60 - wyświetlony 447 razy.)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 23:45:44 wysłane przez Franmo » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1580 : Marzec 01, 2016, 21:18:19 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacz - uaktualnienie z dnia 1 marca 2016.
Wersja kodowa: 14.0.0.3929 BETA 9

Lista zmian:
|+| - dodano możliwość zapamiętania położenia najważniejszych okien (oprócz głównego) przy ich zamknięciu w "Ustawienia > Profil użytkownika > Pamiętaj położenie najważniejszych okien"; jednocześnie funkcja "przymagnesowania do brzegu ekranu" dla zapamiętanego okna zostanie wyłączona,
|^| - poprawiono błędne generowanie raportu z "Optymalizacji autostartu" do pliku TXT zamiast nowego formatu HTML,
|x| - naprawiono błędne zliczanie ilości pominiętych obiektów do czyszczenia w oknie "Czyszczenie aplikacji"; liczba pominiętych obiektów zawiera odznaczone pozycje z okien "Czyszczenie aplikacji" i "Zarządzanie czyszczeniem aplikacji" (po zapisaniu zmian); problem powstał podczas ostatnich wydań wersji BETA,
|#| - zmiana numeracji głównej z 13.6.0.xxxx na 14.0.0.xxxx,
|#| - wbudowano moduł wykrywania i raportowania błędów EurekaLog7 (tylko na testy).

Bezpośredni link do wersji testowej, dostępny tylko dla zarejestrowanych BETA Testerów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2016, 21:28:52 wysłane przez Franmo » Zapisane
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #1581 : Marzec 02, 2016, 17:03:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja opinia ODK 14 Beta 9:

Wady:

1.Dlaczego jest stosowana nowa numeracja dla Odkurzacza (14)? W ostatnich głównych wersjach zmiany były znaczące w wyglądzie (inny interfejs)

Propozycje:

1.Proponuję wprowadzić możliwość wykluczenia zaznaczonych zbędnych folderów

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1582 : Marzec 02, 2016, 19:24:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tux, to zostało wyjaśnione. Taką podjąłem decyzję, że należy już wprowadzić nową numerację. Nazbierało się dość sporo zmian w wyglądzie. Wcześniej były to kosmetyczne zmiany (też widoczne).

Nowa numeracja nabierze też więcej zainteresowania wśród użytkowników.
Nie od dziś wiadomo, jak to jest z aplikacjami Firefox, Chrome, które przy kilku poprawkach wydają nowe numeracje.
Ja do tej pory nie stosowałem takiego dążenia do zwiększania numerków. Nowa wersja miała zmieniony interfejs i wtedy kolejną generację w oznaczeniu. Tym razem zmiana generacji jest jak najbardziej na miejscu.

Co do możliwości wykluczenia zbędnych folderów, to trzeba będzie tej opcji poszukać dopiero w wersji 14.1 smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1583 : Marzec 05, 2016, 02:39:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacz - uaktualnienie z dnia 5 marca 2016.
Wersja kodowa: 14.0.0.3942 BETA 10

Lista zmian:
|+| - dodano komunikat "Ta czynność jest nieodwracalna" przed przywróceniem domyślnych lokalizacji do przeszukania za pomocą klawisza "F5" w oknie "Przeszukiwane lokalizacje",
|^| - poprawiono zbyt szerokie okna, w stosunku do poprzednich wydanych wersji BETA; problem pojawił się po wprowadzeniu opcji "Ustawienia > Profil użytkownika > Pamiętaj położenie najważniejszych okien",
|x| - naprawiono błąd polegający na natychmiastowym zamknięciu Odkurzacza, w momencie trwania operacji przywracania obiektów z kopii bezpieczeństwa i jednoczesnym wyborze innej kopii do podglądu plików wewnątrz niej w oknie "Zarządzanie kopiami bezpieczeństwa",
|x| - naprawiono błędną możliwość usunięcia lokalizacji do przeszukania, zarządzanej przez program, a oznaczonej jako "partycja systemowa Windows" w oknie "Przeszukiwane lokalizacje".

Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #1584 : Marzec 08, 2016, 16:31:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja opinia o ODK 14 Beta 10:

Zalety:

brak

Wady:

1.Zauważyłem że po instalacji wersji Beta jest wstępnie określona ilość dni do czyszczenia - ilość dni powinna być zerowa (zamiast np. 14 dni powinno być "zalecane do wykonania") (w przypadku systemu na którym nigdy nie było wykonywane czyszczenie)

* 2016-03-08 16_21_22-.png (8.7 KB, 450x133 - wyświetlony 311 razy.)

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1585 : Marzec 10, 2016, 23:33:02 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki Tux.
Muszę to jeszcze sprawdzić, ale zdaje się, że instalator temu zapobiega.
Natomiast wersja BETA nie posiada instalatora ingerującego w rejestr - on tylko wypakowuje pliki z archiwum do katalogu.
Ciekawe jak to się ma do wersji PORTABLE.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1586 : Marzec 13, 2016, 03:57:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Masz rację Tux.

Sprawdziłem ten przypadek i pomimo usunięcia wpisów z rejestru od statystyki daty poszczególnych czyszczeń, Odkurzacz nie proponował wykonania tych czyszczeń natychmiast tylko "za naście" dni.

To zostało poprawione i przy wydaniu finalnej wersji będzie dostępne.
Instalator i podręcznik użytkownika też już jest gotowy.

Czekamy na premierę smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1587 : Czerwiec 09, 2016, 13:07:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacz - uaktualnienie z dnia 9 czerwca 2016.
Wersja kodowa: 14.2.0.4291 BETA 1

Lista zmian:
|#| - prawdopodobna (niepotwierdzona) naprawa problemu z małą czcionką występująca na niektórych konfiguracjach Windows,
|x| - naprawiono błąd "Access Violation" podczas nadjeżdżania kursorem myszy na pole opcji "Konfiguruj opcje kopii bezpieczeństwa" w zakładce "Przywracanie",
|x| - naprawiono błąd "Access Violation" podczas przełączania zakładek menu poprzez wciskanie przycisków strzałek góra/dół w głównym oknie,
|x| - naprawiono błąd "Access Violation" podczas wywoływania "Wyszukiwania zbędnych plików" poprzez menu kontekstowe systemu Windows "[Odkurz tutaj]",
|x| - naprawiono problem z wywoływaniem aktualizacji przy zamykaniu Odkurzacza; wersja pobranego instalatora jest teraz sprawdzana i w razie potrzeby uruchamiana lub usuwana z dysku użytkownika (lokalizacja instalatora to katalog %TEMP%),
|x| - naprawiono nie wyświetlanie postępu usuwania obiektów z dysku w oknie "Wyszukiwanie zbędnych plików",
|x| - naprawiono zbyt szerokie okna, jeśli nie włączono opcji "Ustawienia > Pamiętaj położenie i rozmiar najważniejszych okien"; okna takie jak "Przeszukiwane lokalizacje", czy "Zarządzanie czyszczeniem kont użytkowników", były o wiele bardziej szersze niż wymagane było to do ich wygodnego użytku,
|x| - naprawiono przewijanie listy z opcjami kółkiem myszki w oknie "Ustawienia",
|+| - dodano komunikat o obowiązywaniu wprowadzonych zmian od kolejnego uruchomienia Odkurzacza przy zastosowaniu opcji zmiany kroju i rozmiaru czcionki w "Ustawienia > Profil użytkownika",
|-| - usunięto zapamiętywanie położenia okna "Wsparcie dla autora".

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2016, 13:10:40 wysłane przez Franmo » Zapisane
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #1588 : Czerwiec 10, 2016, 19:41:49 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja opinia o ODK 14.2 Beta 1

Zalety:

brak

Wady:

brak

Propozycje:

Proponuję żeby do stworzonego profilu użytkownika dołączyć zapisane wykluczenia w "Skanowaniu zbędnych plików" oraz odznaczone opcje w "Szybkim czyszczeniu aplikacji"

Strony: 1 ... 104 105 [106]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.