Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Microsoft Security Essentials 1.0.1963.0  (Przeczytany 4231 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Solarsky
Świeżak
*

« : Sierpień 27, 2010, 14:39:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przez wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware. Program oferuje bardzo przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń. Ponadto aplikacja charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i umożliwia tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy, pomijane podczas skanowania.

Dimidium facti, qui coepit, habet.- Kto zaczął już zrobił połowę.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 16, 2012, 20:39:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

antywirus bardzo dobry jako wyszukiwarka "Trojanów" tylko obciąża mi kompa, zużywa mi 300 MB ramu, to jest denerwujące.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Listopad 16, 2012, 22:32:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Też go używam tam, gdzie potrzebny jest w pełni darmowy antywirus (nie tylko do użytku w domu).
W pozostałych przypadkach Kaspersky.

Niestety co dobre, mocno obciąża komputer...
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 16, 2012, 23:03:03 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zdecydowanie lepiej to przystosowali na Windows 8, pod nazwą "Windows Defender".

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Listopad 16, 2012, 23:55:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Znowu "Windows Defender" ?
Przecież z tej nazwy zrezygnowali pod Windows XP na rzecz "Security Essentials".
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Listopad 17, 2012, 01:01:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: Franmo
Niestety co dobre, mocno obciąża komputer...
Odkurzacz jest dobry i kompa nie obciąża smile

A z nazwy "Security Essentials" zrezygnowali dlatego, że nazwa jest zbyt ogólna. W naszym języku tego nie widać, ale u anglików już tak (tłumaczenie dosłowne to Narzędzia zasadnicze, tłumaczenie na bardziej nasz to Narzędzia ochronne). Oczywiście tak słyszałem, i nie potwierdzam tego.

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 17, 2012, 11:05:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Do trojanów lepiej użyć Malwarebytes Antimalware i Emsisoft Antimalware (a2-a squared) i Superantispyware Free. Malwarebyte wydał ostatnio betę narzędzia przeciwko rootkitom.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 17, 2012, 18:33:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Do trojanów lepiej użyć Malwarebytes Antimalware

używałem tego (za przeproszeniem) gówna ale musiałem to usunąć bo po 15 dniach używania mi żądało kupienia jakiejś licencji która kosztuje 15 dolarów, nie mam zamiaru tracić kasy na takie coś.

a jeśli chodzi o "Microsoft security essentials to jest antywirus dla wszystkich systemów oprócz 8 (nie działa również na starszych niż xp)
a windows defender który jest wbudowany już w vistę i win 7 to nie jest antywirus tylko narzędzie skanujące programy czy jakiś program nie zawiera wirusów, jeśli jakiś program zawiera np. trojana lub dużo gorsze zagrożenie to windows defender tego nie wykryje bo wykrywa tylko klasyczne rodzaje wirusów, dopiero w windows 8 został przerobiony na taki mocarny antywirus który jest już nawet lepszy niż Microsoft security essentials :P.
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 17, 2012, 19:35:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Niekonieczne z tym "mocarnym antywirem" na Windows 8:

http://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/9542-windows-8-podatny-na-popularne-zagrozenia-malware.html

Choć jako osoba w ogóle nie korzystająca na wcześniejszych wersjach Windowsa z oprogramowania zabezpieczającego (jedyne zabezpieczenie - rozwaga i korzystanie z głową) te 85% ochrony to i tak dla mnie dużo smile.
Wcześniej zastanawiałem się nad doinstalowaniem Avasta, jednak za bardzo przyzwyczaiłem się już do 12 sekundowego startu - od kliknięcia przycisku na obudowie do całkowitego uruchomienia systemu i rzeczy z autostartu (sterowniki do touchpada i grafiki).

Tak. Uwielbiam Windows 8 smile 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2012, 19:40:17 wysłane przez ArturM » Zapisane

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 17, 2012, 20:13:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

używałem tego (za przeproszeniem) gówna ale musiałem to usunąć bo po 15 dniach używania mi żądało kupienia jakiejś licencji która kosztuje 15 dolarów, nie mam zamiaru tracić kasy na takie coś
To jest bardzo dobry program i istnieje wersja darmowa. I o niej piszę. MSE jest co najwyżej średni, jest dużo innych darmowych produktów o wiele lepszych.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #10 : Listopad 22, 2012, 16:01:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

używałem tego (za przeproszeniem) gówna ale musiałem to usunąć bo po 15 dniach używania mi żądało kupienia jakiejś licencji która kosztuje 15 dolarów, nie mam zamiaru tracić kasy na takie coś.

Jest darmowa wersja, która robi jako skaner. Jak się klika "dalej dalej" a potem "ok ok" to tak później jest. Ja posiadam wersję Pro, która sobie wygrałem na Facebook'u smile Świetnie nadaje się na Antywirusa, nie obciąża zanadto systemu, a pilnuje mnie na każdym kroku :D 

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.