Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa odsłona strony głównej  (Przeczytany 10993 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Unicorn
Gość
« : Październik 16, 2010, 13:26:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zmieniła się strona główna Odkurzacza- www.franmo.pl Brawo Franmo!
Co wy na to? blush

[załącznik usunięty przez administratora]
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2010, 14:05:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Super, bardzo przejrzysta  thumbup

Brakuje mi tylko aktualnej wersji bazy sygnatur i tej strony ze spisem modułów i ich wersji (kiedyś często z tego korzystałem).

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2010, 14:36:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zobaczę, gdzie można to zmieścić (wersję bazy).
Wersji modułów już nie będzie - Odkurzacz 13, będzie jako główny składnik, a moduły "doczepiane" to będą te same co obecnie (wklejone do katalogu przez użytkownika [MR, UZP, MIO]).
xvix
Żelazo

« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2010, 16:27:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Strona ładna i przejrzysta, ale mam kilka zastrzeżeń:
1. Mam nadzieje że http://franmo.pl/images/slide/pageX.jpg, (za X cyfra od 1-3) robiłeś w Photoshopie albo innym programie obsługującym warstwy bo mógłbyś zamiast tego tła dać przezroczystość
2. Dodaj IE PNG Fix
3. Takie coś dzieje się na Operze (10.63/10.7 najnowsza) po kliknięciu "Wersję Przenośną", "Wersję BETA", potem nie wraca
4. IE8, możliwe że PNG Fix  to naprawi.
5. znów Opera, to był rekord zazwyczaj jest tylko kawałek
6. http://franmo.pl/images/slide/page1.jpg wygląda trochę dziwnie, bo się urywa tak nagle (po prawej), a nie tak jak w obrazku 2 i 3.
7. Validator błędów niewiele, chwila roboty
8. Zoptymalizuj style i skrypty a ten jeden pozostały w index styl przenieś do osobnego pliku.
CSS Optimiser, Javascript Optimizer

To wszystko ode mnie, ogólnie +, kolorki  thumbup
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2010, 17:52:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

1. Obrazek tych rozmiarów z przeźroczystością, musiałby być w PNG, a to by wyniosło min. 700kB na jeden slajd. Dlatego jest w JPG.
2. Wątpię, aby to pomogło - IE8/IE9 w pełni obsługują PNG. Poza tym ten fix, dotyczy IE5.5+
3. To wina Opery... Tu oryginał szablonu: http://demo.themexpert.com/index.php?show=gravity
4. jak pkt. 2
5. Wina Opery
6. Wina Opery
7. Poprawić nie ma problemu...
8. Bez zmian zostaje

FireFox, Chrome - idealnie wyświetlają stronę. IE8 tylko problem z PNG przy przełączaniu zakładek "wersji". Opera - porażka (nie spodziewałem się tego !).
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #5 : Październik 16, 2010, 18:06:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

A jeśli już czepiamy się szczegółów, to ja chyba jednak tło bym wyśrodkował  001_tt2

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #6 : Październik 16, 2010, 18:28:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Już wszystko w porządku w Operze  ohmy

Winny był plik "jquery.js" w wersji 1.42 zaktualizowany do 1.43. Wszystkie problemy w Operze naprawione smile
xvix
Żelazo

« Odpowiedz #7 : Październik 16, 2010, 18:57:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

pkt 6 nie może być winą Opery bo, mi chodzi o to że na tamtych slajdach okna Odkurzacza są całe, a tu nie.
i jeszcze:
9. Obrazek "Wersja 12.4" mógłby przenosić do pobierania

Ps. co to za font używany przy prawie wszystkich napisach na obrazkach?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 19:35:27 wysłane przez xvix56 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Październik 16, 2010, 21:37:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Każdy slajd ma ten sam wymiar. Wina nie była Opery, ale jest ona bardzo czuła (jak widać) na błędy w skryptach.
Skrypt zaktualizowany, więc i szerokość pierwszego slajdu jest taka jak powinna.

Font użyty to Calibri (z Offiice2k7).
juro
Platyna

Życie to jest gra do której niemamy kodów

« Odpowiedz #9 : Październik 16, 2010, 22:06:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

A jeśli już czepiamy się szczegółów, to ja chyba jednak tło bym wyśrodkował  001_tt2
dobrze, że jest ogranicznik...bo byś zmniejszył na maksa a tło i tak by ci pozostało..  001_tt2
 biggrin
xvix
Żelazo

« Odpowiedz #10 : Październik 17, 2010, 12:23:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ehh... Nie zrozumieliśmy się, mi chodzi o to że na tym obrazku http://franmo.pl/images/slide/page1.jpg okno Odkurzacza jest ucięte po prawej i po ,a na http://franmo.pl/images/slide/page2.jpg i http://franmo.pl/images/slide/page3.jpg są całe, sam obrazek nie wygląda źle, ale umieszczony na stronie... dziwnie, ale nie okropnie
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 12:47:02 wysłane przez xvix56 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #11 : Październik 17, 2010, 13:10:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Sprawdziłem: Opera, FF, Chrome, IE i nie jest ucięty pierwszy slajd.
Na początku był problem tylko w Operze. Po aktualizacji skryptu jest już ok.

Xvix56 podaj więcej danych: przeglądarka. Czyściłeś cache ?
cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #12 : Październik 17, 2010, 13:48:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jak dawno ja tu nie byłem na tym forum  ;) Już zapomniałem co i jak  angry
Dobra, do rzeczy.....

Osobiście mi nie pasuje to, że w nagłówkach "Poznaj możliwości", "Pobierz teraz", "Co nowego", "Pomoc techniczna", "Pobierz dodatki" oraz "Wesprzyj projekt" drugi wyraz jest na niebiesko.
Moja pierwsza myśl - jest to odnośnik do jakiejś strony, sprawdziłem, jednak nie.
Wygląda jakby ten drugi wyraz był specjalnie wyróżniony 
Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby danie całego nagłówka na niebiesko z taką czcionką jaką jest napisany ten drugi wyraz.
xvix
Żelazo

« Odpowiedz #13 : Październik 17, 2010, 13:52:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ehh... chodzi mi o sam obrazek

Na stronie wygląda dziwnie bo obrazek się kończy, a strona jeszcze nie
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 13:55:00 wysłane przez xvix56 » Zapisane
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #14 : Październik 17, 2010, 19:34:49 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ogólne wrażenia ze strony jak najbardziej pozytywne. Brawo smile

Jednak brakuje mi tam jednej rzeczy. Nigdzie nie dopatrzyłem się wyraźnej informacji, jakiego programu ta strona dotyczy. Poważnie. Osoba postronna w głównej części strony widzi zestaw fajnych funkcji jakiegoś programu. Ale że to ODKURZACZ jest taki fajny to już trzeba się domyślać. Dopiero gdzieś w boksie "Poznaj możliwości" pojawia się wcale niewyróżniony napis "Odkurzacz", zlewający się z resztą wyrazów. Gdzie indziej już nie. No, jeszcze w Co nowego jest. Jednak gdyby nie to, że akurat została wydana wersja 12.4, to nawet tam by się nie znalazła nazwa programu.

Ponadto w podstronie "Możliwości programu" przy 3/5 modułów pisze rzucającym się w oczy kolorem " (nie aktualizowany)", co źle wpływa na ocenę programu przez przeglądającego. Lepiej by przy tych modułach wyglądała gwiazdka, która byłaby odnośnikiem napisu "nie aktualizowany" gdzieś na dole strony.

Pozostaje "szukaj". No tutaj to w ogóle nie wiem, po co to jest. Gdzie na stronie są artykuły, sekcje czy kanały informacyjne? A forum? Moim zdaniem możliwość przeszukania forum byłaby o wiele bardziej przydatna. I aktualności.

Na niektórych stronach programów autorzy chwalą się jakimiś nagrodami czy tam poleceniami przez znane serwisy. Również tutaj boks w stylu "Media o Odkurzaczu" pomógłby w wyborze użytkowniki właśnie tego programu, a nie np. CCleanera. (PC World poleca Odkurzacza? Może też powinienem go wypróbować...)  001_smile
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 19:37:47 wysłane przez ArturM » Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.