Usuwanie raportów błędów Windows 7 i Houston mamy problem

Usuwanie raportów błędów Windows 7 i Houston mamy problem

(1/2) > >>

pakeroso:
Dziś odkurzyłem sobie system (czego dosyć dawno już nie robiłem) i zauważyłem, że Odkurzacz usuwa "Plik raportu błędów, tworzony przez system "Microsoft Windows 7"." oznaczone sygnaturą report.wer

Niby wszystko OK, bo faktycznie nie są to jakieś niezbędne w systemie pliki, ale na skutek wyczyszczenia tych plików przestała działać historia niezawodności systemu (Panel sterowania -> Centrum akcji -> Wyświetl historię niezawodności). Po kliknięciu w tą opcję system w nieskończoność uruchamia wykres niezawodności, by w końcu zawiesić explorera.
Dzieje się tak chyba dlatego, że Odkurzacz usuwa pliki report.wer, pozostawiając puste (i nie tylko) foldery po raportach.

Najprostsze i chyba najlepsze rozwiązanie to:
- usunąć z Odkurzacza filtr report.wer
- dodać do SCD pozycję np. "Raporty błędów systemu Windows 7", który będzie czyścił następujące lokalizacje:

- Users\Karol\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue
- Users\Karol\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive
- ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive
- ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue
Dziękuję za uwagę  :gra:

Franmo:
Nie mam tej opcji "Wyświetl historię niezawodności" :/

pakeroso:
A bo pominął mi się jeden element

Panel sterowania -> Centrum akcji -> rozwijamy belkę Konserwacja -> Wyświetl historię niezawodności

Franmo:
Problem będę badał, dzisiaj usunąłem 4 plik "report.wer", a w/w wykres bez problemu został wygenerowany.

Nie mniej jednak, raczej usunę filtr "report.wer" z bazy (ewentualnie do Zaawansowanego).
Natomiast jeśli chodzi o dodanie do SCD, to musiałby być moduł przebudowany, gdyż do konkretnego elementu czyszczenia "Raporty systemu Windows 7" odwołują się 4 lokalizacje, a SCD obsługuje tylko jedną lokalizację dla konkretnego elementu czyszczenia.

Więc jak na razie z usuwania tych obiektów trzeba będzie zrezygnować, ale tak jak wspomniałem u mnie problem nie wystąpił jak na razie, mimo, że usunąłem raporty.

pakeroso:
Ja ich usunąłem koło 100 co najmniej, bo system stoi już kilka miesięcy.

Jestem pewny, że wina zawieszania się explorera tkwi w usuwaniu plików .wer, bo wyczyściłem ręcznie te 4 podane wyżej lokalizacje i wszystko powróciło do normy. Tak robi też CCleaner.

No to trzeba będzie przebudować wersję 13  :cool:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz