Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Allegro Informator - monitoruje aukcje  (Przeczytany 15994 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Franmo
Constructor
Diament
*

« : Marzec 02, 2010, 16:48:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Allegro Informator jest aplikacją, która powiadamia o:
  • wystąpieniu nowych aukcji,
  • zakończeniu istniejących aukcji;

Posługując się filtrowaniem z poziomu serwisu Allegro, możemy ustalić kategorię, nazwę przedmiotu, cenę lub inne filtry.
Następnie wygenerowanym przez serwis odnośnikiem posługujemy się w programie "Allegro Informator", który sprawdza co zdefiniowany czas różnice w aukcjach.

Produkcja: FranmoSoftware.
Licencja: Freeware (darmowy)

Pobierz: http://www.franmo.pl/pobierz/ai3.5.0.240setup.exe

Changelog

1.0

- pierwsza publiczna wersja

2.0
- dodano podgląd zdjęć z aukcji,
- dodano możliwość anulowania wykonania danej czynności w komunikatach dialogowych,
- zmieniono wyróżnienie elementów takich jak "Nowa aukcja", "Znana aukcja", "Ważność aukcji",
- poprawiono wpisywanie długiego linka z Allegro,

2.1
- zwiększono ilość monitorowanych aukcji z 17 do 50,
- dodano wyświetlanie aukcji w formie listy, jeśli aukcji jest więcej niż 10,
- dodano przewijanie listy kółkiem myszki,
- dodano usuwanie cache zdjęć przy wywołaniu usunięcia monitorowanych aukcji,
- naprawiono błędy przy zamykaniu aplikacji,
- naprawiono błąd odczytu pobranego zdjęcia aukcji,
- poprawiono zliczanie ilości wszystkich aukcji i zmian w aukcjach.

2.2
- naprawiono odczyt aukcji w związku ze zmianami w kodzie strony Allegro,
- przebudowano wygląd komunikatu,

3.0
- przebudowano interfejs,
- przebudowano sczytywanie aukcji w związku ze zmianą kodu strony Allegro,
- dodano zapis historii aukcji, które zakończyły się,
- dodano skracanie tematu aukcji, aby okno nie było zbyt szerokie,

3.1
- zwiększono ilość monitorowanych aukcji z 50 do 180 zgodnie z nowymi możliwościami strony Allegro,
- dodano możliwość określenia linku do aukcji zakończonych,
- naprawiono zbyt duży odstęp czasu do zamknięcia okienka z informacją, gdy nie ma żadnych aukcji,

3.2
- naprawiono sczytywanie daty zakończenia aukcji w związku ze zmianą kodu strony Allegro,
- naprawiono błędne przypisywanie cen licytacji i kup-teraz,
- naprawiono wczytanie linków do kontrolek w oknie "Ustawienie adresów aukcji".

3.3
- naprawiono problem ze sprawdzaniem połączenia internetowego,

3.4
- naprawiono odczyt zdjęcia aukcji w związku ze zmianami w kodzie strony Allegro,
- dodano czerwoną czcionkę do informacji o kończącej się aukcji w ciągu godziny,

3.5
- naprawiono pobieranie aukcji w związku ze zmianą kodu strony Allegro,
- dodano możliwość ustalenia odstępu czasu pomiędzy kolejnym sprawdzaniem aukcji w "Konfiguracja > Ustawienie adresów aukcji",
- w oknie "Konfiguracja > Ustawienie adresów aukcji" dodano pomoc jak generować linki do aukcji,
- po najechaniu kursorem myszki na zdjęcie z aukcji pojawi się także opis i cena z aukcji,
- poprawki graficzne w interfejsie,

* allegroinformator3.2.jpg (188.4 KB, 767x490 - wyświetlony 687 razy.)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 14:49:15 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2013, 20:41:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

O panie, czemu ja o tym nie wiedziałem.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2013, 20:45:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie udostępniałem, bo pracowałem sobie nad udoskonalaniem na spokojnie, aż doszło do wersji 3.2 i postanowiłem to zrobić.

Działa poprawnie, bo Allegro przestało poprawiać źródła swoich stron z listą aukcji.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 06, 2013, 21:19:19 »
Odpowiedz cytującCytuj

Franmo, dlaczego nie udostępnisz linku do tego programu, i do RSSAlert na swojej głównej stronie http://franmo.pl/v2/?ui=desktop ? bo tylko odkurzacza tam widzę :P

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2013, 20:28:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Co tu złego by o nim powiedzieć? Nic.

Programik spełnia swoje zadanie, robi to, do czego został stworzony. Mi osobiście bardzo się przydaje. Można upolować przez niego wiele aukcji, choć i tak wiadomo jak to się kończy (przebiciem), ale może coś się uda. Sam nim upolowałem grę za 1,25 wartą 50zł. Taka synchronizacja aukcji uwalnia od wielu rzeczy, np. codziennego sprawdzania czy dla danej rzeczy ktoś nie sprzedaje jej taniej o 100zł byle się tego pozbyć.

Polecam allegrowiczom.
Dodano odpowiedź: Listopad 08, 2013, 20:41:16  

Niestety, żaden program genialny nie jest.

Co w nim brakuje?

Autorze! Dymki, dymki, jeszcze raz - dymki!

Nikt nie wie, że kliknięcie dwóch chmurek powoduje otwarcie wszystkich aukcji, a to powoduje strach Firefoxa, i nawet jeśli już jakimś cudem uda się zamknąć wszystkie karty - to ten później boi się wczytać jakąkolwiek stronę.
Zauważyłem, że po tym te dymki przestały działać.

Również jakakolwiek aukcja ma "brak zdjęcia", oczywiście zdjęcia są, może Allegro coś zmieniło.

Przydałaby się opcja sortowań - po nazwie, po cenie, po ilości dniach do końca. Posortowanie z poziomu Allegro nic nie daje, ponieważ tak samo jak i w Allegro tak samo w Allegro Informatorze pokazują się najpierw aukcje promowane (a te są zazwyczaj drogie jak makaron w biedronce), a potem gdzieś po środku są aukcje zwykłe.

Według mnie bardziej przydałoby się, aby dwuklik na ikonkę w tray'u powodował pokazanie się okienka z aukcjami, a nie otwarcie menu programu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 20:41:16 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Rafix
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2015, 12:46:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie wyskakuje czerwony wykrzyknik na ikonie programu działającego w tle i komunikat 'połączenie z internetem niedostępne'. Dzieje się tak od pierwszej próby odświeżenia informacji oraz za każdym razem przy ponownym uruchomieniu programu. W firewallu, nie mogę nigdzie dodać programu do wyjątku, może to to?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2015, 14:50:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zdecydowałem się udostępnić najnowszą wersję. Do pobrania jest obecnie wersja 3.5, która poprawia w/w problemy z połączeniem internetowym.

Pozostałe zmiany jak i odnośnik do pobrania instalatora w pierwszym poście na górze.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.