Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: RSS Alert - czytnik ważnych wydarzeń z kanałów RSS  (Przeczytany 40703 razy)
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 10, 2011, 12:41:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mi też się wydaje, że mimo takich samych źródeł RSS w obydwu programach, to RSS Alert jest lepszy. Bo można sobie ustawić własne źródło, bo ma stopnie alertów, bo jest kompatybilny z Windows 7 (a "Pasek TVN24 już nie).
Problemem może być niskie zainteresowanie takimi programami w Polsce. Analizując wykresy pobrań obecnych czytników RSS, to raczej widać tendencje spadkową.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 12, 2011, 12:23:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

No i jeszcze ktoś zrobił program do tego samego celu, i o podobnej nazwie:

Zauważyłem to dopiero przy okazji szukania w Google, czy już zindeksowało "RSS Alert".

I jeszcze, dla chcącego nic trudnego, można zrobić własny RSS w Delphi:

Na tym przykładzie w ogóle nie bazowałem. Zrobiłem własny parser XML, tj. nie korzystam z w/w komponentu do obsługi XML.

Inne programy do RSS:
http://www.dobreprogramy.pl/Czytniki-RSS,Kategoria,Windows,87.html
I miejmy nadzieje, że tam też pojawi się RSS Alert ;)

Kolejne wydanie pójdzie bez wbudowanych kanałów RSS.
Trochę to dziwne, w sumie nie otrzymałem odpowiedzi z DP, że wbudowany kanał narusza licencję.
A z drugiej strony czytnik od razu jest gotowy do użycia - nie każdy potrafi odnaleźć kanał RSS na stronie.

Na filmiku instruktażowym np.: Firefox 3.x pokazuje w pasku adresu ikonę RSS obecnie przeglądanej strony, która informacje przez ten kanał udostępnia. Wystarczy w nią kliknąć, aby uzyskać adres do kanału i go skopiować do RSS Alert. W Firefox 4.x domyślna to opcja jest wyłączon - w innych przeglądarkach nie sprawdzałem.
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 12, 2011, 19:30:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kolejne wydanie pójdzie bez wbudowanych kanałów RSS.
A nie lepiej zaraz po instalacji, gdy się pyta o autouruchamianie, dodać jeszcze jedno okno z pytaniem o wybór kanału? I albo będzie można zaznaczyć "TVN 24" i tutaj spokój, albo "sam wskażę kanał RSS (+ info o ewentualnej konieczności zdefiniowania własnych słów kluczowych, jeśli tematyka będzie inna niż wiadomości z kraju i ze świata!)".

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 13, 2011, 15:00:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Poradnik dla RSS Alert:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-ruggU4aFz8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-ruggU4aFz8</a>

Informacje w opisie filmu.

I zgłaszam 2 błędy.

1. Aplikacja wiecznie pyta się o "Autostart" gdy jest on wyłączony. Nie lepiej żeby spytać raz, lub zastosować coś takiego na komunikacie jak "Nie informuj mnie więcej"?

2. Zaznaczam ręcznie lub wyłączam ręcznie autostart w RSS Alert. Błąd wyskakuje, fotka w załączniku.

* blad.jpg (18.21 KB, 481x165 - wyświetlony 314 razy.)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 20:50:43 wysłane przez Franmo » Zapisane

ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 20, 2011, 22:28:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

No to mnie Avast Internet Security zdziwił szczerze mówiąc... Takie zachowanie TYLKO w przypadku RSS Alerta!

* ZadziwiajacyAIS.JPG (45.81 KB, 611x412 - wyświetlony 319 razy.)

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 20, 2011, 23:16:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Instalator jest zrobiony w WinRAR - Archiwum SFX [o ile się nie myle]. A Avast! czepia się właśnie tego - hmm, Avast! wszystkie pliki ze słowem "setup" tak tratkuje?

xvix
Żelazo

« Odpowiedz #21 : Kwiecień 20, 2011, 23:42:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie jestem pewien, ale avast! od wersji 6 krzyczy na każdy niepodpisany instalator, jako że instaluję dużo softu pisanego przez ludzi, którzy nie pobierają żadnych korzyści majątkowych z programu, to pogodziłem się z tym, że nie mogę używać tego 'cudownego' wynalazku jakim jest AutoSandBox smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #22 : Kwiecień 23, 2011, 20:55:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

1. Aplikacja wiecznie pyta się o "Autostart" gdy jest on wyłączony. Nie lepiej żeby spytać raz, lub zastosować coś takiego na komunikacie jak "Nie informuj mnie więcej"?

2. Zaznaczam ręcznie lub wyłączam ręcznie autostart w RSS Alert. Błąd wyskakuje, fotka w załączniku.

Coś takiego mogę zastosować smile

Nie mam pojęcia od czego ten problem. To jest zwykły autostart zapisywany do rejestru.

I albo będzie można zaznaczyć "TVN 24" i tutaj spokój, albo "sam wskażę kanał RSS

To w takiej sytuacji wracamy do "wbudowanego" TVN24. Najlepiej będzie ustalić swój kanał, z tymże najlepiej, żeby nie był on kasowany przy aktualizacji.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #23 : Kwiecień 23, 2011, 21:46:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dokładny opis.
Zaznaczam/Odznaczam autostart, i klikam "Zakończ". Coś musi się dziać przy wychodzeniu. Franmo, zdebuguj debugerem aplikację. Ja tak robię, od czasu gdy "wskoczyłem" na Delphi 2010, które było w promocji.

//edit
Sprawdze na XP i na Viście, czy takie coś występuje.

ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #24 : Kwiecień 29, 2011, 23:10:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Softonic w zasadzie zapodało fajną sugestię i jednocześnie rozwiązanie problemu dominacji TVN24 w programie.
Wady
- Brak predefiniowanych adresów RSS

Czy w wersji 1.11 coś takiego się pojawi? Np. w formie okna z rozpisanymi nazwami kanałów i przyciskami "Subskrybuj", których kliknięcie owocowałoby dodaniem danego kanału do listy kanałów subskrybowanych z domyślnie zaznaczonym TVN24. Pod tym napis "sam dodam własny kanał RSS", który otwierałby znany poniekąd z wersji 1.10 edytor subskrybowanych kanałów RSS. Bo teraz dodanie jakiegokolwiek dodatkowego kanału RSS to katorga. Najpierw trzeba taki znaleźć w internecie (wujek google), potem skopiować link, kombinować z otworzeniem edytora subskrypcji, wkleić, po niepotrzebnych szukaniu przycisku "zapisz" trzeba się domyśleć, że program to sam zapamiętuje i zamknąć okno. I nie ma innego, krótszego i prostszego sposobu. Takie okno mogłoby się pojawiać tuz po pytaniu: "Włączyć uruchamianie programu przy starcie Windows" podczas pierwszego uruchomienia po instalacji, a potem w menu po kliknięciu na ikonkę programu obok zegara lewym przyciskiem myszy.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 23:14:45 wysłane przez ArturM » Zapisane

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #25 : Kwiecień 30, 2011, 10:25:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

W dodatku nie wszystkie adresy RSS nie działają z wujka Google Sad

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #26 : Kwiecień 30, 2011, 10:34:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przecież adresy łatwo odnaleźć.
Jeśli ktoś korzysta ze swoich serwisów informacyjnych, wystarczy, że na ten serwis wejdzie i kliknie tą ikonę w Firefox'ie:

Następnie odnośnik z paska adresu skopiować do RSS Alerta.
Predefiniowanych adresów można parę wstawić, ale przykładowo dla Dzienników musiałoby to być pewnie z 10 różnych: Bałtycki, Wschodni, Łódzki, Śląski... itp. Poza tym są tutoriale przygotowane przeze mnie + Alvinka.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #27 : Kwiecień 30, 2011, 16:40:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ehh, nie każdy ma Firefox'a. Przydałoby się znaleźć stronę; bazę z adresami RSS, i do RSS Alert dodać "Odwiedź stronę z adresami RSS". Jedna z baz jest na moim tutorialu.

Oczywiście to propozycja.

xvix
Żelazo

« Odpowiedz #28 : Kwiecień 30, 2011, 20:06:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: Alvinek34
Ehh, nie każdy ma Firefox'a.
W innych przeglądarkach też jest ten znaczek, Opera od 2000 r. (v.4.0), Internet Explorer od wersji 7 zdaje się.
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #29 : Maj 01, 2011, 21:33:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

W Chrome nie ma...  Sad

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.