Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: RSS Alert - czytnik ważnych wydarzeń z kanałów RSS  (Przeczytany 55640 razy)
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #45 : Wrzesień 20, 2011, 08:25:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bawiłem się trochę Windows 8, i znalazłem w nim wbudowany czytnik RSS'ów...

Żeby nie było to zdjęcie znalazłem poprzez Google Grafika. Nie umiałem zrobić ScreenShota na Win 8.

Ten czytnik jest konfigurowalny. I również może nas informować o nowych newsach. W dodatku łatwiej się go konfiguruje przez IE 10. Tam jest guzik, klikamy, i wszystko idzie automatycznie.

ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #46 : Październik 17, 2011, 17:22:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tak na przyszłość:
- w komunikacie o autostart nie ma ikony programu tylko tzw. pusta (screen1),
- błąd gdy jest otwarte okno (np. edycji adresów RSS) a chce się go otworzyć ponownie (Ustawienia -> Edytuj adresy RSS i powiadomienia). (screen2)
- program źle odczytuje czas i polskie znaki z kanału RSS wydarzeń na koncie na Dropboxie (screen3),
(Franmo - jeśli do zdiagnozowania błędu będziesz potrzebował adres RSS wydarzeń na dropboxie, mogę dać mój).

* AutoRun.JPG (10.86 KB, 396x122 - wyświetlony 378 razy.)

* 2xokno.JPG (54.2 KB, 484x501 - wyświetlony 410 razy.)

* DropboxAlert.JPG (17.85 KB, 630x141 - wyświetlony 381 razy.)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 18:59:27 wysłane przez ArturM » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #47 : Październik 17, 2011, 20:25:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ok smile

Screen1: może uda się poprawić, a jeśli nie, to trudno... nie jest to takie potrzebne,
Screen2: do poprawy
Screen3: poproszę na mejla lub PW link do kanału
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #48 : Październik 21, 2011, 18:08:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kontynuując: błąd wywołany w sposób sztuczny (w Firefoxie ustawiłem RSS Alert jako domyślną aplikację dla kanałów RSS, otworzyłem dowolny kanał RSS co spowodowało uruchomienie programu, program zaczął pobierać wiadomości, po 1 minucie pobierania chciałem otworzyć "Edytuj kanały RSS"), jednak na wszelki wypadek go zgłaszam (screen).

* Access violation.JPG (14.89 KB, 510x170 - wyświetlony 374 razy.)

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #49 : Listopad 13, 2011, 14:10:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

W wersji 1.13 następujące zmiany:
- naprawiono błąd "is not a valid date and time", gdy w systemie ustawiono format daty krótkiej jako "rrrr-MM-dd",
- poprawiono przycinanie animacji ("wjazd" paska na widok) w momencie, gdy nadal trwa pobieranie wiadomości z innych kanałów RSS,
- poprawiono kolorystykę alertów,
- dodano akceptację protokołu HTTPS,
- zaktualizowano słowa kluczowe i wyjątki.

Czekają na poprawienie w kolejnej wersji:
- błąd AV zgłoszony przez Artura,
- błędne wyświetlanie elementów grafiki po zmianie rozdzielczości DPI.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2012, 23:20:12 wysłane przez Franmo » Zapisane
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #50 : Czerwiec 18, 2012, 19:14:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Najwyraźniej Microsoft nie widzi przyszłości z ikonką RSS w tle, i w najnowszej wersji Windows 8 (Release Preview) już go nie ma. I w tym miejscu jest szansa dla RSS Alerta: "Aplikacja, której nie znajdziesz we wszystko-dostarczającym Windowsie 8" (czego o Odkurzaczu nie można powiedzieć, choć systemowy "Disc Cleanup" jeszcze gorszy, niż w Windows XP) :D

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #51 : Grudzień 25, 2012, 23:19:54 »
Odpowiedz cytującCytuj

W wersji 1.14 następujące zmiany:
- naprawiono błędne przetwarzanie daty, co powodowało, że żadne typy alertów nie były wyświetlane,
- naprawiono problem ze zbyt dużą czcionką elementów interfejsu po zmianie rozdzielczości (DPI) na większą niż 96 pikseli,
- naprawiono podawanie nieprawidłowej godziny w stosunku do czasu warszawskiego (+1GMT),
- naprawiono szerokość paska alertów w zależności od położenia (np.: skrajnie z boku) paska zadań Windows,
- naprawiono otwieranie alertu w przeglądarce (brak reakcji w przycisku "Więcej"),
- poprawiono płynność animacji zmiany kolorów (gradientu),
- poprawiono sprawdzanie, czy alert został już wyświetlony (niektóre serwisy aktualizują temat wiadomości, podczas gdy treść jest ta sama, przez co alert jest ponownie wyświetlany, tak jak by dotyczył nowej wiadomości),
- skrócono długość podawanego czasu jaki upłynął od publikacji wiadomości,
- dodano możliwość odświeżania (sprawdzania kanałów) minimalnie co 12 sekund,
- zaktualizowano słowa kluczowe i wyjątki,
- korekta interfejsu paska alertów.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #52 : Grudzień 26, 2012, 01:19:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

RSS Alert nadal rozwijany. Miła wiadomość smile

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #53 : Grudzień 26, 2012, 13:27:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

a jak sie w nim zmienia adresy RSS? bo nie chce żadnego TVN 24, bo chce se inne adresy ustawić np. chip.pl?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #54 : Grudzień 26, 2012, 14:59:49 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wszystko wyjaśnione masz na pierwszej stronie na filmach (chociaż już trochę nie aktualnych).
W zasobniku kliknij na ikonę RSS i wybierz "Ustawienia > Edytuj adresy RSS i powiadomienia".
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #55 : Grudzień 26, 2012, 15:31:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tak też mi się wydawało, że odkąd zmieniłem system z XP na 8 czegoś mi na komputerze brakuje. Wersja 1.14 o tym programie przypomniała smile
Wprawdzie nie wszystko wygląda najlepiej ale i tak cieszy 

* Tymczasem_na_8.jpg (55.63 KB, 1277x226 - wyświetlony 336 razy.)

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudzień 28, 2012, 15:48:19 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mam pytanie:

czemu RSS Alert się tnie po poinformowaniu mnie o czymś?

czekam już chyba 10 minut i nic a w zasobniku pisze mi "pobieranie zawartości"  cursing
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #57 : Grudzień 28, 2012, 20:24:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

To zależy od kilku rzeczy:
1. Jaką masz konfigurację komputera (sprzętową) ?
2. Jakiego adresu RSS użyłeś (być może zawiera coś, czego RSS Alert nie mógł obrobić i nastąpiło zapętlenie) lub spróbuj z adresami domyślnymi np.: z tvn24.
3. Co ile masz włączone odświeżanie wiadomości i czy włączona jest opcja, która opóźnia aktualizację zaraz po uruchomieniu o czas odświeżania wiadomości ?
4. Co to jest za obiekt koło przycisku "...czytaj" na belce informacyjnej RSS Alerta ?
Tux
Brąz
*
*

« Odpowiedz #58 : Grudzień 29, 2012, 11:40:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzisiaj zacząłem korzystać z RSS Alerta. Dodałem na początek 1 stronę, ale RSS Alert o niczym nie powiadamiał. Znalazłem opcję Edytuj plik konfiguracyjny i mam względem pliku 1 pytanie:

Czy jak usunę wszystkie słowa i dodam własne to RSS Alert będzie szukał na wybranych stronach dodane słowa i oznaczał wiadomości wg mojego ustawienia w pliku konfiguracyjnym? (chodzi mi o alert1, alert2 itd.)

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #59 : Grudzień 29, 2012, 12:05:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dlatego, że musisz mu włączyć pokazywanie alertów informacyjnych. Tych w okienku konfiguracji oznaczonych na niebiesko + wszystkich alertów pozostałych alert1, alert2, alert3 itd.

Jak usuniesz konfigurację alertów i ustalisz własne wyrazy to tak, będzie szukał po tych słowach. Możliwości jest tutaj kilka.
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.