Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Błąd access violation  (Przeczytany 5298 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
huber2t
Gość
« : Marzec 26, 2011, 08:01:15 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, od czasu instalacji Odkurzacza na Win7 non-stop pojawia mi się ten błąd:

Pojawia się on tuż po skanowaniu, podczas wybierania kopii do usunięcia bądź przy usuwaniu znalezionych plików.

Czy można to w jakiś sposób naprawić?

pozdrawiam

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Marzec 26, 2011, 10:02:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Spróbuj wyłączyć samouczka. W tym celu uruchom Odkurzacz i kliknij logo programu "Odkurzacz 12".
Z menu wybierz "Ustawienia". Następnie przejdź do sekcji "Komunikaty" i odznacz opcję "Pokaż samouczka dla początkujących użytkowników". Kliknij "Zastosuj", aby zapisać.
huber2t
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 26, 2011, 17:36:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki, pomogło.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Marzec 26, 2011, 19:08:54 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dobrze, że pomogło, ale błędu odstawiać nie można, bo samouczek to przydatna rzecz dla początkujących. Mam nadzieje, że Franmo to naprawi ;)

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Marzec 26, 2011, 23:43:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Po pierwsze samouczka już nie będzie w 13-tce.
Po drugie, tego błędu u nikogo nie było. Jak na razie jest to pojedynczy przypadek i nie wiadomo co go generuje. Samouczek był sprawdzany dziesiątki razy i obecnie nie generuje niczego błędnego.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 17, 2013, 19:09:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przed chwilą pojawił mi się podobny komunikat (tzn. aż dwa na raz... ):

i pokazał mi się gdy usunąłem wszystkie kopie zapasowe.
Piszę w tym temacie, bo nie ma sensu tworzyć nowego tematu skoro już jest temat z problemem podobnym.
Jeśli ktoś widzi że tło w programie jest dziwne, to też jedna nowinka na to że idzie kolejny ode mnie motyw do odk smile

//Edit: Błąd znowu się pokazał po kliknięciu w "przywróć z ostatniej kopii bezpieczeństwa" jak nie ma kopii..
No to kolejny błąd odkryłem biggrin
PS. używam właśnie Windows XP z [a=Service Pack 3]SP 3[/a]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 19:11:59 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 17, 2013, 19:42:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Błąd znowu się pokazał po kliknięciu w "przywróć z ostatniej kopii bezpieczeństwa" jak nie ma kopii.

Problem w tym, że ten błąd nie pojawia się zawsze. Np.: u mnie nie ma kopii i nie ma błędu smile
Ale tydzień temu udało mi się go wywołać właśnie w zakładce "Przywracanie", ale tylko raz.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 06, 2013, 14:14:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Sądzę że ten błąd ma dużego wspólnego z przyciskami kopii zapasowej, wystarczy tylko spojrzeć na ten film:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mVveuPV2Jio" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mVveuPV2Jio</a>
on się pojawia po najechaniu myszką na przycisk z kopii zapasowej, a gdy najedziemy na ten na samym dole pojawiają się aż dwa błędy.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #8 : Maj 06, 2013, 17:11:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

No właśnie, i tu jest problem, że ten błąd pokazuje jak mu się chce. Odkryłem identyczny AV i do dziś nie umiem go wywołać. Raz działa, raz nie działa...

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #9 : Maj 06, 2013, 20:02:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Błąd jest związany z malowaniem tła pod przycisk smile Po najechaniu myszką, powinna pojawić się otoczka (uwypuklenie) przycisku, ale w wyniku błędu odwołania jest właśnie AV. Na razie czekam na raport z Eureki. U mnie ten błąd wystąpił raz.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #10 : Lipiec 13, 2013, 19:24:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Podobno problemy z kartą "Przywracanie" zostały naprawione, ale u mnie wyskoczył po wejściu do karty (chciałem wejść by wywalić stare sprzed kilku dni kopie).

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #11 : Lipiec 13, 2013, 19:56:03 »
Odpowiedz cytującCytuj

Access Violation to błędy często nieuniknione, bez określonego celu, zwykły mały błąd planowania działania.

Dajmy na to, działa to tak:

UzyjObrazek(kon1.jpg);
{ .... kooood ..... }
// i tutaj nie zwalniamy obrazku, jest caly czas w uzyciu
UzyjObrazek(kon1.jpg);

i Access Violation gotowy. Co najgorsze - bardzo ciężko taki błąd znaleźć. Na pomoc przychodzi EurekaLog - lecz 500zł drogą nie chodzi.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #12 : Lipiec 13, 2013, 22:00:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Oczywiście masz najnowszą wersję 13.3 z poprawką nr3, czyli wersję 13.3.3.1648 ?
I napisz, czy ten błąd masz za każdym razem.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #13 : Lipiec 13, 2013, 22:58:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tak, najnowszą wersję mam. Błąd nie wyskakuje mi za każdym razem, tylko teraz tak z zaskoczenia.. wcześniej na starszych wersjach mi wyskakiwały tylko gdy nie było wcale kopii i kliknąłem przycisk przywracania... albo ciągle na niego klikałem.. albo też nie było kopii i zaczynałem najeżdżać na przyciski...

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.