Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Po co mi aż 4 różne ikony na pulpicie?  (Przeczytany 4126 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
med
Świeżak
*

« : Kwiecień 20, 2011, 21:01:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Taką opcję podaje program podczas instalacji. Jestem zdezorientowany. Czy całego "odkurzania" nie można zrobić za jednym zamachem na jedną ikonę?
Jeszcze nie używam tego programu ale chcę go zainstalować.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 20, 2011, 23:16:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie, Instalator Odkurzacza domyślnie tworzy dwie ikonki - Szybkie Czyszczenie Dysku i Odkurzacz. Odkurzacz jest głównym modułem - uruchamiasz go. Na dole pokazuje Ci się żółty pasek, że ostatnie wstępne czyszczenie dysku było wykonane 365 dni temu. Klikasz na rozpocznij. Po kliknięciu uruchamia się Szybkie Czyszczenie Dysku - zgadzasz się na detekcje folderów. Potem klikasz na "Nie, przechodzę do czyszczenia" [czy coś takiego] i klikasz Start. Po zakończonym czyszczeniu zamykasz program, a w pasku Menu klikasz na "Odkurzacz". Teraz w oknie Odkurzacza klikasz "Start" i czekasz na zakończenie skanowania. Kiedy się skończy, na górze klikasz "Zaznacz" i obok jest "Usuń". Rozpocznie się tworzenie i kopii oraz po dobrze stworzonej kopii plików, które mają być usuwane - rozpocznie się usuwanie zbędnych plików.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, pytaj.

Co do ikon, wybierz dwie - Odkurzacz i Szybkie Czyszczenie Dysku. Co zrobić, Odkurzacz po prostu ma dużo funkcji ;)

xvix
Żelazo

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 20, 2011, 23:37:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

Trochę offtopic:
@Franmo
doczepiłbym się tego "wykonane ostatnio 365 dni temu", pokazuje się to zawsze gdy wcześniej nie było wykonane ani jedno czyszczenie dysku, wydaje mi się że lepszą wiadomością dla stanu w którym ilość skanowań = 0 powinno być coś w stylu "wstępne oczyszczanie dysku nie zostało jeszcze wykonane" smile
med
Świeżak
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 24, 2011, 20:46:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki za wskazówki Alvinek34. Wykonałem pierwsze odkurzanie. Szkoda tylko, że program pokazując liczbę plików do usunięcia nie grupuje je w jakieś zbiory np takie co dotyczą rejestru tylko... itd tak jak to robią inne ale płatne programy, które są o wiele bardziej czytelne. No ale najważniejsze, żeby dobrze działał.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 24, 2011, 21:56:53 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ależ grupowanie jest, tylko że nie ze względu na "pliki zbędne", "wpisy rejestru zbędne", bo Odkurzacz służy do usuwania zbędnych plików - z rejestrem ma mało wspólnego.

W oknie wyników, masz podział na grupy obiektów według typu, więcej o tym tutaj:
http://franmo.pl/pomoc_online/odk_rozpocznij_skan.html
med
Świeżak
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 25, 2011, 20:30:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Aha, rozumiem Franmo. A czy mógłbyś polecić również jakiś dobry darmowy program który by naprawiał pliki tak, aby system mógł sprawniej działać? Bo jako laikowi zdaje mi się że właśnie tego typu programy wchodzą w rejestr a może też w jakieś inne obszary systemu i naprawiają co trzeba.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 25, 2011, 22:04:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pliki? Ale jakie pliki? Są różne programy do naprawy.
Windowsowe pliki:
http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/naprawa_plikow_systemowych-1759.html

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 26, 2011, 21:00:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

Po mojemu, to chodzi o naprawę rejestru... od tego są oprócz programów czyszczących rejestr także tzw. kompaktory rejestru.
Janusz
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 23, 2012, 05:00:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dobre były te 4 ikony - klikałem i wiedziałem co czyszczę thumbup.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #9 : Październik 23, 2012, 15:51:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

A teraz masz wszystko w jednej ikonce, ale w programie z podziałem na zakładki. Tak więc teraz jest lepiej. Mowa o Odkurzaczu co najmniej w wersji 13.0.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.