Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chwilowa zwiecha Firefox 4 przy wejściu na forum  (Przeczytany 2794 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Kwiecień 30, 2011, 16:42:49 »

Mam taki dziwny problem.
Włączam system [Windows 7], odpalam Firefox 4 i od razu wbijam na odkurzacz.info. Firefox 4 przywiesza. Ale chwilowo. Ale to jest też denerwujące, bo z każdym razem robi to dłużej lub krócej.

U was też tak się dzieje?

//edit
Jeśli u was też tak jest, to zgłoszę błąd firmie Mozilla.

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2011, 12:41:32 »

Nie mam żadnego problemu. Może to kwestia domeny odkurzacz.info. Ja wchodzę bezpośrednio:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2011, 14:01:03 »

Błąd zniknął w wersji 4.0.1.
smile

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2013, 21:41:27 »

Temat zapewne już nie aktualny, Przepraszam za odkop.. ale lekko się rozpisze... :D
u mnie na Firefox 12 gdy zawsze wejdę na forum też się mi na 3 sekundy tnie, dziś przy aktualizacji CCleaner dostałem propozycje by zainstalować Google chrome.. no więc zainstalowałem i jak na razie jestem zadowolony ^^
Nie tylko szybkością ładowania stron (w ciągu jednej sekundy ładuje mi się stronka która na FF ładowała mi się około 20 sekund :d) ale także wyglądem i wygodą.
żegnaj durny Firefoksie, witaj chromusie.. XD
Przy okazji zauważyłem ostatnio że Mozilla coraz więcej dodatków blokuje (tzn. pluginy, np. Java itd..) a w chrome ani jeden nie został mi zablokowany smile

//Edit
Dlaczego tu na forum identyfikator pod awatarem pokazuje mi że używam Apple Safari?  blink
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2013, 22:10:57 »

1. Firefox 12 nie jest aktualny. Obecna wersja to bliska 19-tce.
2. CCleaner zaproponował Google Chrome... to jest ich reklama w instalatorze ccleanera.
3. Firefox można zoptymalizować. Sprawdź program "SpeedyFox".
4. Być może silnik SMF forum błędnie interpretuje twoją przeglądarkę.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2013, 22:44:12 »

ODP.

1. Jak niedawno używałem Firefox 17 tak samo miałem :d
2. Prawdopodobnie Piriform chce by nam nety szybciej chodziły C:
4. Teraz zauważyłem że po najechaniu myszką na ikonę Safari pokazuje w szczegółach że przeglądarka ma "AppleWebKit"
To czyli już wiadomo dlaczego wykrywa mi jako safari :d bo Google Zbudowało silnik Chroma z przeglądarki safari..
Ciekawe co na to firma apple...

//Edit

Tfu! co ja gadam? Google przecież nie budowało chroma tylko użyło projektu Chromium i przerobiło go :d
Teraz mi się to przypomniało.. 3 minuty po napisaniu tego posta XD
to czyli jednak twórcy Chromium użyli Safari..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 22:46:38 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2013, 23:00:55 »

Chromium nie jest ukradzionym projektem od Apple. Chromium i Chrome to to samo.

Chromium - wersja z kodem, do skompilowania
Chrome - wersja skompilowana

Chrom[e|ium] powstało w oparciu o różnorodne otwarte kody źródłowe.

Cytat: Wikipedia
Google Chrome (wymowa: [krəʊm]) – darmowa przeglądarka internetowa rozwijana przez Google. Jej kod został napisany w oparciu o rozwiązania open source częściowo oparte na innych aplikacjach (m.in. WebKit i Mozilla)[3]. Przeglądarkę tę charakteryzuje oszczędność miejsca, jakie zajmuje interfejs.

Została napisana w oparciu o OpenSourceo'wy miedzy innymi WebKit. A ten nie został napisany przez Apple.

Cytat: Wikipedia
WebKit jest silnikiem przeglądarki internetowej [..]. Był wykorzystywany pierwotnie w przeglądarce internetowej Safari firmy Apple

SMF jednak rozpoznaje WebKit jako AppleWebKit. Tak to już zostało - w koncu ten silnik został rozpowszechniony przez Safari.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: