Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Battlefield 3 - czyli gigantyczna wpadka EA.  (Przeczytany 2294 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Październik 27, 2011, 20:55:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, od razu ostrzegam: NIE KUPUJCIE BATTLEFIELDA 3 TERAZ.

Właśnie przed chwilą odpaliłem Origin [taki program typu Steam] i chciałem wpisać w niego klucz produktu z Medal Of Honor. Niestety, nawet nie mogę się dostać na stronę:

Próba uruchomienia gry Need For Speed Hot Pursuit kończy się niepowodzeniem. Powód? Brak połączenia. Co chwilę Origin zgłasza mi, że zostałem w trybie Offline. Brak połączenia. Niestety, EA nie przygotowało się na tak wielki nalot. Co gorsza gra BF 3 wymaga pobrania aktualizacji o rozmiarze ~500mb. A jeśli robi to około 10mln użytkowników to takie pobranie praktycznie nie jest możliwe.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2011, 22:07:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pewnie większość to z USA, więc próbuj wtedy, kiedy ten kontynent śpi ;)
Sprawdź też, czy zapora lub AV ci nie blokuje tego programu.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Październik 28, 2011, 09:04:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja ten program mam od paru tygodni, więc nie możliwe, żeby zapora się nim zajęła. Nareszcie ujrzałem okienko z możliwością wprowadzenia Klucza Produktu. Teraz Origin znalazł Update do Medal Of Honor ale nie może go pobrać. Ja chyba sobie dzisiaj nie pogram...

Zakładam że tę gre pobrało kilkanaście milionów ludzi z całego świata. Czyli powiedzmy 60 mln. Połowa z nich pewnie ma szybki internet [5mb/s]. Następnie kolejna połowa z pozostałej połowy ma internet bardzo szybki [10mb/s]. A reszta ma standardzik [512kb/s maks download ;)]. Teraz policzmy jaką szybkością trzeba dysponować jeśli tylu ludzi chce pobrać grę.

30.000.000 ludzi * 5mb/s = 15.000.000mb/s = 15.000 GB/s = 15tb/s !!
15.000.000 ludzi * 10mb/s = 150.000.000mb/s = 150.000gb/s = 150tb/s !!
15.000.000 ludzi * 512kb/s = 7.680.000.000kb/s = 7680000 mb/s = 7680gb/s

A teraz tak to wszystko dodać to naprawdę... o ile dobrze policzyłem bo matematykiem to nie jestem :D. Ale EA ma dużo serwerów [nawet dysponuje serwerami polskimi]. Jednak gdy są zapchane Origin próbował podłączyć się pod inne. I niestety. smile Na pewno temu komu się udało nie ściągał 10mb/s, tylko mniejszą prędkością. Jednak nie chciało mi się być dokładnym...

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 09:21:51 wysłane przez Alvinek34 » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.