Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Na luzie!  (Przeczytany 39606 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 14, 2013, 16:05:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tu zgodzę się z wami, najpierw jest papież a za jakieś 4-5 lat znowu będzie wybieranie.
Szczęście że nie wybrali Mulata.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 24, 2013, 18:28:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzisiaj tą piosenkę udało mi się wydobyć z mojego Ubunciaka :D a obrazek pobrałem z googli.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fVOiVf0pcsU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fVOiVf0pcsU</a>

Jak na Rock to nawet fajna Potem jak to wydobyłem z systemu połączyłem obrazek i tą piosenke programem "Pitivi" na film i wysłałem na YT.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 14:26:44 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 11, 2013, 21:46:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Niedawno zainstalowałem ubuntu 8.04 Hardy Heron na VirtualBox, i gdy potem wszedłem do folderu z demonstracjami itd..
Odkryłem ten filmik z tym murzynem który gada po chińsku... I jest z Afryki! 001_cool
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=k39_nYJb8aw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=k39_nYJb8aw</a>
Jeśli to ma zachęcić ludzi do używania Ubuntu, to ja dziękuję, Przeniosę się na Debiana i/Lub Mandrivę.

//edit: Szukałem na googlach kto to ten Nelson Mandela, i trafiłem na wikipedii..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nelson_Mandela
On nawet na prezydenta afryki nie wygląda, on się urodził w 1918 roku i niedługo mu stówa wybije sheep

Odpowiedź z innym filmem!
No i Znowu z niego coś wydłubałem.. tym razem nie murzyno-prezydenta, ale pierwszą wersje demonstracji ubuntu o nazwie "How Fast"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yOvZgmVMz8g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yOvZgmVMz8g</a>
Normalnie jakbym oglądał film, z muzyką z lat 80-tych
Canonical mógł by się bardziej postarać lub wcale nie wysyłać do systemów tych demów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 22:27:09 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 11, 2013, 22:00:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mandela jest tutaj jako symbol (np. walki o prawa człowieka) a druga sprawa, że założyciel Canonical jest z RPA.
Inna sprawa, że jak we wszystkim trzeba szukać drugiego dna i wtedy ta walka o prawa człowieka nie wydaje się już taka super. Żeby nie szukać daleko, kiedyś większość tzw. ruchów pokojowych była finansowana przez służby specjalne sowieckiej Rosji...
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 12, 2013, 19:56:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

No i jakby nie patrzeć, jest to wersja 8.04, czyli czasy, kiedy starano się już o takie dziwne reklamy, byle tylko zauważyć produkt.

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 12, 2013, 22:14:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Moja przygoda z Linuksem zaczęła się na początku 2010 roku w bytomskiej bibliotece (na ulicy Korfantego.. :D) na kompach była zainstalowana Mandriva Free 2008 z środowiskiem graficznym KDE3, to środowisko graficzne nawet przypadło mi do gustu, a w domu na kompie nie miałem jeszcze neta, moi rodzicie twierdzili że jestem jeszcze za mały by mieć internet Sad  a wszyscy koledzy, wszyscy, nawet mój kuzyn który jest ode mnie młodszy o 5 lat, to w domu miał internet cursing dopiero w styczniu 2011 moi rodzicie się zdecydowali i już miałem neta ^^ na moim dobrym Win XP który miesiąc po używaniu neta się zjechał i wgrałem Windows 7 (piracki, ale co mi tam sleep, Z płyty kolegi) i win7 przetrwał mi aż do 2013 roku i teraz używam tylko ubuntu który jest nawet lepszy, bo dziś udało mi się znaleźć środowisko graficzne KDE w wersji 3, i zainstalować (taki pulpit zastałem po instalacji tego środowiska: http://i.imgur.com/UELFrzw.png, No może nie do końca..), już od trzech lat polowałem na to środowisko, gdybym nadal miał windows7, dziś nie miał bym tego środowiska, wczoraj zainstalowałem windows XP na virtualbox, by móc nieco coś na nim odpalić..
Tak samo zamierzam na tym xp-eku stworzyć kontynuację motywów do odkurzacza, ale najpierw muszę na nim zainstalować gimpa i to narzędzie do edycji plików "*.skn" które podał kiedyś franmo.
  być może już niedługo będą kolejne motywy do odk ;) czyli coś dobrego przyszło.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #21 : Kwiecień 12, 2013, 22:29:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie przygoda z linuxem zaczęła się w roku 2008, kiedy to dominowała (a przynajmniej tak myślałem) Fedora. Szybko z linuxem się jednak rozstałem, przechodząc na Windows XP, a w 2010 roku miałem już Windows 7. Wtedy pomyślałem, żeby na drugiej partycji wgrać sobie Ubuntu 10.04. I tak to się zaczęło aż do dziś, kiedy to już na mniejszą skale interesują mnie (prawie Sad ) kucyki, a mam bardziej pociąg do pociągów (^_^). Ubuntu jest bardzo łatwą dystrybucją, na szeroką skale jest konfigurowalny. Czego nie można powiedzieć o Mandrivie (tam zmiana stylu to katastrofa, wygląda jak [po zmianie] Windows 95 i niżej).

KDE to świetne srodowisko, ale trochę pamięciożerne. Najmniej pamięciożerne jest LXDE, potem jest XFCE.

StarterX4, polecam wgrać Kubuntu, ze zintegrowanym KDE'kiem, a co za tym idzie dostosowanym smile dzięki czemu mniej pamięci ucina dla siebie.

Jest jeszcze:
Xubuntu - XFCE
Kubuntu - KDE
ubuntu - Unity
Ubuntu Gnome Remix - Gnome 3 albo 4 zapomniałem.
Lubuntu - LXDE, na naprawdę stare komputery (uruchomi się na 128mb ramu, często instalowane jest na VPS'ach)

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 12, 2013, 22:48:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Owszem, KDE jest pamięciożerne, ale KDE4 a plasmą (u mnie KDE4 się potwornie zacinało, opisałem to na Ubuntu.pl ale nikt mi nie pomógł się musiałem się pozbyć kde i przejść na standardowe unity, które się rozpadło i przeniosłem się na xubuntu... i zamierzałem zostać na xfce4 ale gdy znalazłem w necie kde3 001_tt1 nie mogłem się powstrzymać, i musiałem je zainstalować, to było pierwsze środowisko graficzne jakie widziałem na Linuksie. ale stare KDE3 z interfejsem który już był od pierwszej wersji, tak dużo pamięci nie zżera, jeśli chcesz mogę wysłać więcej screenów, powiem jeszcze że niektóre ikony w tym kde wyglądają jak te z Windows 2000, takie robione pod 16 bit.
a Windowsa już zainstalować normalnie na kompie nie zainstaluję, ponieważ tak samo ten system jest trochę "rąbnięty" nie dość że nie można go piracić (bo zaraz na forach piszą coś takiego, Piratom nie pomagamy -.- a to jest koszmarne i wtedy pozostaje działać na własną siłę) to jeszcze Microsoft nie potrafi go dobrze zoptymalizować, trzeba instalować różne programy by zaczął płynnie działać.

ps. zauważyłem że teraz po instalacji KDE3 komp mi szybciej działa blink to czyli dobrze jest używać staroci sprzed 5 lat... (KDE3 zostało porzucone w 2008 roku, chyba :D i jakoś na tym roku zaczęto prace nad plasmą i KDE4)
o GNOME w porównaniu do kde3, dużo się różnią, GNOME ma menu u góry, KDE na na dole, przypominające menu start z Windowsa, GNOME się trochę przycina, a KDE 3 nie :P
jeszcze pozostaje mi zaraz zainstalować polski pakiet językowy, ponieważ kde3 jest po angielsku, każde menu itd..
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 12, 2013, 23:25:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

A ja nie pamiętam kiedy się zainteresowałem linuksami, pamiętam, że Debiana instalował mi kuzyn (8, 9 lat temu?), potem poszła fala na Ubuntu bo rozdawali darmowe płytki (ktoś chyba nawet rekord pobił): 99% moich poszła w ludzi i w jakiś sposób rozkręciłem zainteresowanie uniksowatymi. Fakt, że większość z Ubuntu zrezygnowała np. na rzecz Suse, Debiana czy PCLinuxosa w różnych wariantach ale co tam.
Ubuntu czy Kubuntu szybko mi uciekło bo z wydania na wydanie było coraz bardziej bugowate. Debian i debianopodobne były długo, podobnie jak pochodne PCLinuxosa i milion innych (Frugalware, Mepis, Wolvix, Elive). Od pewnego czasu (2,3? lata) siedzę na OpenSuse i chyba szybko nie zmienię. Problemem w linuksach jest nie tylko zbyt wielka liczba dystrybucji ale niedopracowanie wersji i ich szybkie zastyganie. Co do środowisk, okrojone KDE albo LXDE. Enlightenment też jest fajne.
Swego czasu większość zaczynała albo od Ubuntu albo od Fedory czy jeszcze wcześniej od Mandrivy/ Mandrake'a. A ja od Debiana w sumie i Knoppixa. Ostatnie wynalazki ekipy od Mandrivy są niezłe. Niestety, nikomu już nigdy nie poleciłbym Ubuntu i pochodnych jako pierwszej dystrybucji (PCLinuxos, Mepis, Suse, nawet i Debian i pochodne Archa) ale nie Ubuntu. Zbyt niestabilne, nadal (po tylu latach)...a kiedyś byłem w ekipie tłumaczącej.
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 13, 2013, 12:49:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Już się nie mogę doczekać Ubuntu 13.04, ale jeśli mam je zainstalować, pobiorę Lubuntu 13.04, ponieważ instalator lubuntu mniej zajmuje MB niż Ubuntu, i szybciej mi się pobierze, o te 15 minut ^^ a ja mam strasznie wolny internet, jak na Neostradę Sad
i gdy pobiorę lubuntu, zainstaluję trinity desktop (czyli to kde3, trinity to jest odrodzone kde3, a zwyczajnie nie da się zainstalować kde ponieważ kde3 chce mi usunąć pakiet sudo, a bez niego system działać nie będzie...)
może się to komuś przydać http://www.trinitydesktop.org/ na openSUSE też da się to zainstalować :D i wszystkie inne linuksy.
Cytat: Unicorn
a kiedyś byłem w ekipie tłumaczącej.
oo to super smile przyłożyłeś się w małej pomocy dla canonical w tłumaczeniu systemu :D

a dziś próbowałem poszukać polskiego pakietu językowego dla kde3 ale nie mogę znaleźć, są chińskie, arabskie, niemieckie itd. ale polskiego brak :C poszukam jeszcze na googlach.
zastanawiam się jeszcze czy by nie doinstalować do kde3 gmaila, i powiadomienia o e-mailach na pulpicie, jak widziałem na jednym filmiku z ubuntu 13.04.
myślę jeszcze nad tym czy by nie aktywować akregatora (czytnika rss) bo bardzo by mi się przydał, rss używam na razie tylko w telefonie, i czytam newsy rano i wieczorem smile
za subskrybowałem także to forum odkurzacza, bym wiedział że są jakieś odpowiedzi na jakieś tematy :P
jak dotychczas zastanawiam się nad tematem nowego motywu do odkurzacza, na ubuntu na razie stworzyłem tylko kilka tapet na pulpit, za pomocą gimpa.
i zareklamowałem na jakiś forach, np. ubuntu.pl? czy xda-developers.com, z czego można zobaczyć komentarz jakiejś tam osoby (bill blather).
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 14, 2013, 17:50:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

//Edit

Zmieniłem zdanie, akurat wczoraj na wieczór ubuntu mi się posypał, już 6 raz thumbdown i od nowa zainstalowałem ubuntu, ale nie dla celu go używania, tylko do wejścia w torrenty i zainstalowanie windows XP w00t
bo z jesczze używanych systemów, ten najmniej waży (nie chce windows 200, bo nic na nim nie da się zainstalować :P), i teraz będę używać Windows XP, ten posyp wczorajszy ubuntu, był dla mnie szczytem wszystkiego (w dziedzinie kompa oczywiście :D) i linuksa miałem dość, lepiej być piratem użytkownikiem windowsa i móc zainstalować dobre i popularnie programy, zamiast szukać godzinami w googlach specjalnych repozytoriów dla ubuntu.
http://forum.dobreprogramy.pl/aktualizacji-kernela-nie-wykrywa-ustawien-t529399.html

i z tym się zgodzę że ubuntu jest zbugowany, niestabilny i większość woli innego systemu używać.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #26 : Kwiecień 14, 2013, 22:34:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Automaty w Ubuntu (tj. aktualizator, centrum oprogramowania) działają rewelacyjne. Równie dobrze działa prawie automat apt-get, który instaluje aplikacje.
Doszukiwanie się jednak "prawdy" samemu, czyli instalowanie własnych aktualizacji (aplikacji) prowadzi do nieciekawych kolizji, co na miejscu StarteraX4 doprowadziło do niezgodności danej wersji kernela z sterownikami graficznymi. [Nie podejrzewając o to, że to StX4 coś źle wgrał, może zrobił to aktualizator, nie wiem, nie doczytałem]

Każda aplikacja współpracuje z każdą aplikacją. Niestety urok Linux'a potrafi być taki, że jeden walnięty pakiet prowadzi do kompletnego rozpadu...

Czasami jednak stuknie się i automatyczny aktualizator Ubuntu - po prostu wystarczy tyle, że nvidia przeoczy w kodzie linijkę i cały system kapit szu urok. To samo miałem z Windowsem smile Wadliwe sterowniki, które przez 15 minut przebywały sobie na serwerze, i które niestety zwabiłem na swój dysk, rozchrzaniły mi system i z poziomu trybu awaryjnego trzeba było ewakuować ważne dane i najlepiej zamurować od nowa system, bowiem wtedy już wymagał generalnego remontu, a to go dobiło.

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 15, 2013, 00:55:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dane np. zdjecia, muzyka, save z gier itd.. udalo mi sie uratowac z poziomu livecd.

a kernela aktualizowalem przez menedzera aktualizacji, chociaz najpierw nyslalem czy by nie zaktualizowac tego przez synaptic (kusilo mnie :D a moze by wtedy nie bylo tego rozpadu?) , ale jednak wszystkie aktualizacje zainstalowalem przez menedzera, na pierwszy ogien poszedl kernel, i potem zrobipem restart systemu i wszystko ok bylo, i potem zaktualizowalem virtualbox i wine.
teraz sie zastanawiam czy ten posyp to nie wina vb, bo strasznie dlugo sie aktualizowalo.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #28 : Kwiecień 15, 2013, 22:36:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Po takim mandacie na pewno już nic nie podpali.

Sorry za sygnaturkę mistrzowie.org, ale też tam to umieściłem, i nie chciało mi się znowu wrzucać obrazka na jakiś serwis.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #29 : Kwiecień 16, 2013, 10:19:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

I dobrze i źle.

Wypalanie trwa jest tolerowanie przez rolników, gdyż daje dużo zalet:
- usuwa stare, suche trawy/zarośla, których usunięcie ręczne było by awykonalne
- użyźnia glębę,
- odsłania glebę poprzez dostęp do powietrza i słońca (a także sprzętu rolniczego),
- niszczy szkodniki i chwasty.

Niestety wad jest tyle samo lub więcej:
- zanieczyszczenie środowiska dymem,
- niszczenie pożytecznych zwierząt i owadów,
- możliwe niekontrolowane rozprzestrzenienie się ognia,
- smog powodujący duże zamglenia niebezpieczne dla aut i samolotów,
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.