Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie dotyczące programu.  (Przeczytany 4170 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bady
Świeżak
*

« : Maj 19, 2012, 18:15:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cześć. Mam Windows XP i dużo ''śmieci'' a formata nie mogę zrobić i szukałem programu, który mi pousuwa niepotrzebne pliki i zauważyłem Odkurzacz i chciałbym się zapytać czy ten program nie usuwa jakiś plików z gier albo z windowa? Może coś uszkodzić?
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2012, 22:12:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

No więc tak, panie Bady.

Krótko mówiąc, każdy program czyszczący, którego używa się z "nie rozwagą" może cokolwiek uszkodzić. W końcu to nie myśli człowiek, tylko maszyna. Takie rzeczy jednak szybko są poprawiane przez twórców programu poprzez wydanie nowej wersji, lub w przypadku Odkurzacza nowych baz sygnatur.

Odkurzacz jednak ma pewne zabezpieczenia, które mało programów do czyszczenia posiada (oczywiście tych darmowych).

A mianowicie, tworzy kopię usuniętych plików. Tak więc, jeżeli po czyszczeniu coś nie ma zamiaru działać, nie chce się uruchomić, wyskakuje błąd, to można bez problemu przywrócić z kopii.

Drugie zabezpieczenie, tryby wyszukiwania. Tryb "Bezpieczny" daje największe bezpeiczeństwo, jednak nawet używanie go z "nie rozwagą" może doprowadzić do klęski jakiegoś programu lub gry. Ale to 1% podejrzenie. Tryb "Pośredni", tam przenosi się filtry, które są bezpieczne, ale wcale nie muszą być. Są bardziej niebezpieczniejsze z tego niż z "Bezpiecznego". Jednak są połączone, Bezpieczny + Pośredni. Używanie tego trybu powoduje 2% podejrzenia. To już trzeba sprawdzać, co Odkurzacz znalazł, tym bardziej, jeżeli skorzystasz z Zaawansowanego. 3% podejrzeń. Trochę niebezpieczniejszy od Pośredniego, 3% podejrzeń.

Kolejne zabezpieczenie, które jest małe, to jest log z usuwanych plików. Jeżeli za dużo usuniesz, możesz pokazać log, a my zajmiemy się wykluczeniami.

Kolejne, to wykluczanie plików. Wykluczenia pomijają pewne pliki. Więc nie trzeba usuwać całego filtru, tylko można dodać do wykluczeń.

No myślę, że to takie najważniejsze, i że zaczniesz bezpiecznie korzystać z Odkurzacza, i w razie wu, zgłosisz się na forum.

Pozdrawiam.

Bady
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Maj 19, 2012, 22:39:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bez przesady jaki tam panie nawet 18 lat nie mam  001_smile . Dziękuje za odpowiedź to dobrze, że są te kopie zapasowe.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Maj 19, 2012, 22:50:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bez przesady jaki tam panie nawet 18 lat nie mam

Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Lepiej dmuchać na zimne :P

ikar3211
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 15, 2012, 20:17:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

jak moge ozyskac poczte ktora utracilem po czystkach odkurzacza, przywrocolem kopie bezpieczenstwa stworzona podczas czyszczenia ale windows mail jest nadal pusty.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Sierpień 16, 2012, 10:01:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

Proponowałem pomoc online przez zdalne połączenie, ale Pan usilnie pyta się przez mejle.
A w takim przypadku, nie jestem w stanie sprawdzić co poszło nie tak.
Ogólnie jeśli w kopii nie ma poczty, to Odkurzacz tego nie usunął.

Druga sprawa: jaki tryb skanowania został użyty i wersja Odkurzacza ?
carioka1
Świeżak
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 01, 2013, 22:20:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mam swoje lata i na zabezpieczeniach komputera nie znam się w ogóle - syn na laptopie zainstalował darmowego Avasta a ja za namową znajomego odkurzacz.Mój laptop jest odkupiony 2 lata temu i nie byl jeszcze sformatowany ( do czego syn nakłania) ale nie używam go ani do ściagania filmów ani gier tylko siedzę na onecie,allegro i tablica pl. a poza tym nie umiem tego zrobić. Czy odkurzacz da radę złośliwym trojanom ? dzięki za odpowiedź
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 01, 2013, 22:39:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

carioka1, niestety nie da.
Pokrótce mówiąc, Odkurzacz nie jest programem zabezpieczającym, a zwalniającym miejsce na dyskach, zajęte niepotrzebnymi plikami gromadzącymi się w trakcie pracy komputera.

Jeśli używasz Windowsa XP, to dobrym wyborem w kwestii zabezpieczenia jest Comodo Internet Security, a na Windows 7 wystarcza np. Avast, Avira, lub AVG.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 22:47:19 wysłane przez pakeroso » Zapisane

carioka1
Świeżak
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 01, 2013, 23:33:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

mam Vista
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 02, 2013, 21:09:57 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zgrzeszę, ale Windows 7 to to samo co Windows Vista. Z tym że Windows Vista to mały niewypał Microsoftu. Ale mniejsza z tym. Na Windows Vista rządzą zabezpieczenia te co podał Pakeroso, czyli Avast, Avira, AVG. Można też poświęcić trochę pieniędzy i kupić Kaspersky Internet Security, lecz nie opłaca się.

Do Avast'a można dograć Comodo Firewall, co ładnie łączy się z Avastem. Sam używałem. Lecz zrezygnowałem z powodów osobistych (teraz używam samego Malwarebytesa, ale dla amatarów nie polecam używać go samego).

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.