Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Obraz zadania jest uszkodzony  (Przeczytany 5948 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Franmo
Constructor
Diament
*

« : Październik 11, 2012, 10:38:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od wersji 13.2, niektórzy użytkownicy Odkurzacza zgłaszają dość nietypowy błąd "Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji.":
Nie jest to błąd generowany bezpośrednio przez Odkurzacza, ale za pośrednictwem systemu Windows.

Jest to błąd powodowany przez lukę w zabezpieczeniach systemu Windows, a dokładniej Harmonogramu zadań i jest oficjalne rozwiązanie podane przez Microsoft:
http://support.microsoft.com/kb/2305420/pl

Wyjaśnienie:
Odkurzacz sprawdza autostart aplikacji w "Harmonogramie zadań systemu Windows" i jeśli natrafi na uszkodzone zadanie harmonogramu, system Windows generuje powyższy komunikat błędu.
Prawdopodobnie do harmonogramu zadań, w wyniku infekcji wirusa dodany został spreparowany wpis zadania. Windows nie potrafi obsłużyć takiego zadania (luka w zabezpieczeniach) i generuje wyjątek mogący doprowadzić do przejęcia kontroli nad komputerem.

Należy odnaleźć spreparowany wpis zadania harmonogramu i go usunąć.
W przypadku problemów i niejasności, zapraszam użytkowników Odkurzacza do pomocy technicznej na żywo przez czat na stronie www.pomoc.franmo.pl w celu naprawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2012, 18:47:24 wysłane przez Franmo » Zapisane
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 17, 2012, 22:57:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Niedawno bawiłem się na systemach które mam na Oracle VM VirtualBox m.in. Windows XP, Windows 2000 i Windows Vista SP1 i ten błąd u mnie wyskakuje tylko na viście D: chociaż na Windows 8 Developer Preview tak samo.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.