Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Nalewki  (Przeczytany 2652 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Unicorn
Gość
« : Listopad 06, 2012, 19:09:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kiedyś receptury były przekazywane z pokolenia na pokolenie. W dobie gotowych wódek, sikaczowatych piw i koszmarnych cudów- niewidów dla pań nalewki mogą się okazać dobrym remedium na rozmaite problemy zdrowotne.
Od ładnych kilku lat zawsze co roku przygotowuję trzy lub cztery rodzaje nalewek. Pierwsza, miętowa. Ze świeżych liści. Odświeżająca, dobrze robi na żołądek, dobra do drinków. Druga, na świeżych, nie stwardniałych orzechach włoskich, doskonała na bóle brzucha. I nie tylko. Trzecia, wzmacniająca, na czosnku. Oczyszcza organizm, obniża ciśnienie, działa przeciwmiażdżycowo. Czwarta, na pigwie. Małe owoce z krzewów zwane "polską cytryną" stanowią kopalnię witamin, nalewka bywa przydatna przy przeziębieniach a jako drink plus tonik smakuje lepiej niż znana Becherówka.
Miłośnicy nalewek mogą jeszcze zrobić sobie na aronii (bardzo smaczna) i pokrzywie (wzmacniająca).
 sleep
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #1 : Listopad 09, 2012, 20:33:03 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kto pije i pali, ten nie ma robali :P

Zafascynował mnie kiedyś prosty przepis na nalewkę z... młodych szyszek. Póki co brak mi jednak motywacji, żeby to zrobić, ale może kiedyś.
Dla zainteresowanych http://pokazywarka.pl/qjk9h6/

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 10, 2012, 11:42:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pakeroso, robiłem, nawet da się wypić :D Trochę za słodka jak dla mnie ale nie jest zła. Na razie numero uno w nalewkach moich jest pigwa.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #3 : Grudzień 16, 2012, 20:23:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

A dziś chłopaki z wykopu pokazali, jak zrobić cydr za kilka złociszy. Muszę skoczyć do Tesco, zakupić puszeczkę cydru dla spróbowania i jeśli będzie toto dobre (bo nigdy nie próbowałem), to nic tylko do biedry po sok i OBI po rurkę.

http://pokazywarka.pl/jhq7q6/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2012, 20:27:14 wysłane przez pakeroso » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.