Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Internet Explorer 10 już dostępny dla windows 7!  (Przeczytany 3336 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Listopad 14, 2012, 16:09:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, 2 dni temu została udostępniona już do pobrania wersja 10 przeglądarki Internet explorer 10!
jest to wersja testowa (niestabilna) którą możecie przetestować i zobaczyć co się zmieniło w IE ;)

Moja opinia NT IE10:

wersja 10 ie wyróżnia się zarówno lepszą wydajnością programu, szybszym ładowaniem stron, większym bezpieczeństwem oraz mniejszym zużywaniem energii przez przeglądarkę, gdy dziś zaktualizowałem Internet explorer z wersji 9 do 10 zauważyłem bardzo dużo zmian, które mnie zaskoczyły, sam się nie spodziewałem że ie będzie kiedyś lepszy, wydajniejszy i będzie mniej energii zużywał.
zmiany w ie10:

• mniejsza ilość zużywanej energii
• lepsza wydajność programu
• troszkę zmodyfikowany wygląd ie (ładniejszy pasek przewijania, wreszcie w pełni zgodny również z wyglądem win classic)
• szybsze ładowanie witryn internetowych
• szybsze pobieranie plików
• ulepszone bezpieczeństwo
• ie już się nie zacina podczas ładowania niektórych witryn
• naprawiono błędy które wyskakiwały w windows media player przez ie
• Dodano automatyczne poprawianie błędów ortograficznych
• dodano ochronę przed śledzeniem
i inne pomniejsze błędy.

Pobieranie ie10:

x86 (32bit): Wersja 32 bity.
x64 (64bit): Wersja 64 bity.

Jaką mam wersję systemu windows 7?:
• Kliknij przycisk Start przycisku Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Komputer i kliknij polecenie Właściwości.
• Jeśli w obszarze Typ systemu jest wyświetlany tekst „64-bitowy system operacyjny”, oznacza to, że jest uruchomiona 64-bitowa wersja systemu Windows 7.

• Jeśli w obszarze Typ systemu jest wyświetlany tekst „32-bitowy system operacyjny”, oznacza to, że jest uruchomiona 32-bitowa wersja systemu Windows 7

Pamiętajcie że Internet explorer 10 jest tylko dla Windows 7, dla windows 8 jest już wbudowany w system.

.. no więc miłego używa..tzn. testowania ie :D  beta  cow  thumbup
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2012, 17:35:50 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Listopad 15, 2012, 01:20:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dla mnie i tak to będzie rzecz, którą ściągne inną przeglądarke. smile
Zrobie jednak updejta, na rzecz bezpieczeństwa.

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 15, 2012, 15:56:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dla mnie i tak to będzie rzecz, którą ściągne inną przeglądarke. smile
Zrobie jednak updejta, na rzecz bezpieczeństwa.

Jak byś chciał wiedzieć to teraz (jak na razie) porzuciłem Firefox i używam teraz tylko IE10 bo jest bezpieczniejszy i zawiera bardziej ciekawsze i rozwinięte funkcję, poza tym zużywa mniej energii tak więc nie będę musiał płacić po 200 ZŁ miesięcznie za prąd.
i żeby szybciej wchodzić tu na forum przypiąłem se na pasek zadań skrót (zakładkę) do forum oraz innych stron na które najczęściej wchodzę np. Facebook.
i jeszcze jedno..
IE10 posiada funkcje której inne przeglądarki nie mają: "Widok zgodności" niektóre strony są zrobione pod formatami które postały już dawno porzucone a tego formatu obsługują np. stare systemu windows np. Windows 2000. i widok zgodności ustawia strony w takiej kolejności obrazków i tekstu aby nie było już z nimi problemów.
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 15, 2012, 18:03:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od pewnego czasu porzuciłem Firefoksa i przeglądam strony na Operze. Co do IE, tylko niepotrzebnie ten syf ładują do systemu, człowiek później musi łatać nawet jak nie używa.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Listopad 15, 2012, 18:42:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: StarterX4
tak więc nie będę musiał płacić po 200 ZŁ miesięcznie za prąd.
Tylko 199zł? Jak to możliwe że jedna przeglądarka przyczynia się do oszczędzania energii? Microsoftowi już brakuje pomysłów jak się podnieść w rankingu? ;)

IE10 posiada funkcje której inne przeglądarki nie mają: "Widok zgodności" niektóre strony są zrobione pod formatami które postały już dawno porzucone a tego formatu obsługują np. stare systemu windows np. Windows 2000.
Jak dotąd, popularne przeglądarki takie jak Opera, Firefox, Chrome mają tą opcje wbudowaną w silnik parsujący. Samodzielnie wykrywają i ustawiają obrazki i tekst.
Ponadto, ten Widok zgodności zawiódł na naszym forum, gdyż IE widziało te forum jako napisane pod IE 5 :D

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 15, 2012, 21:39:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

IE10 posiada funkcje której inne przeglądarki nie mają: "Widok zgodności" niektóre strony są zrobione pod formatami które postały już dawno porzucone a tego formatu obsługują np. stare systemu windows np. Windows 2000.
Jak dotąd, popularne przeglądarki takie jak Opera, Firefox, Chrome mają tą opcje wbudowaną w silnik parsujący. Samodzielnie wykrywają i ustawiają obrazki i tekst.
Ponadto, ten Widok zgodności zawiódł na naszym forum, gdyż IE widziało te forum jako napisane pod IE 5 :D

Nie dawno używałem też gogle chrome ale już go nie będę używał bo strony w chrome się po godzinach mi ładują i poza tym chrome zbyt często ma aktualizacje, co tydzień update i tym bardziej jeszcze jakieś syfy mi instaluje jak np. jakiś toolbar.
a powiem jeszcze jaki jest jeden minus Firefoxa który mnie bardzo wnerwia, że zaśmieca mi dysk gdy np. obejrzę jedną stronę internetową to już w appdata folder Mozilla waży 2 GB, zapisuje mi jakieś ch**owe obrazy które mi są zbędne czy jakieś ikony stron.
a widzę ze Internet explorer dba o mój dysk bo kompresuje ikony, obrazy na stronach itd. tak więc zamiast 2GB to bierze mi tylko ok 3 MB.
a jak chodzi o Firefox to Firefox był kiedyś lepszy z wyglądem itd.

IE9 to koszmar ale jego lepsza wersja (beta) 10 jest dużo poprawiona. thumbup
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.