Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwny błąd w systemie Windows  (Przeczytany 1747 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Listopad 29, 2012, 20:37:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wczoraj tworzyłem w Photoshopie, gdy nagle...

Wystąpił taki błąd. Z początku pomyślałem, że to infekcja, jednak mam speców od tego, jeden z nich pracuje w firmie Kaspersky, i on nie stwierdził niczego takiego. Skanowanie OTL i innego tego typu rzeczy również nic nie wykrywało. Pozostaje więc myślenie, co miał "na myśli" ten błąd? smile

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2012, 22:50:57 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zrobienie takiego komunikatu w Photoshopie zajmuje kilka minut. A jeszcze szybciej jak ktoś programuje smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2012, 23:40:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

To prawda, że wywołać fałszywy błąd to pestka. W photoshopie dokleiłem tylko tego (loffciam blushing) kucyka.
Jednak ten błąd wyleciał naprawdę i przedstawiam sposób mniej/więcej jak go wywołać

1. Potrzebne do tego celu są sterowniki:
- Standardowe sterowniki Microsoftu;
- Sterowniki dźwięku VIA HD Deck.
Programy:
- Foobar2000
- Audacity

W Audacity jako odtwarzacz dźwięku ustawiamy Mapowanie dźwięku Microsoft, i podkręcamy nieco częstotliwość projektu do 44200, przepuszczamy dowolną piosenke i włączamy.
W Foobar2000 również puszczamy dowolną piosenke.
W tym momencie jeżeli nastąpi próba zmiany domyślnego odtwarzacza dźwięku w programie VIA HD Deck, to wyrzuci błąd po angielsku że jest to niemożliwe. Jednak i tak w programie się zmieni, jest to błąd wizualny. Zmieniamy głośność w programie i powracamy na gorne. Tam rowniez zmieniamy glosnosc, i tada... o ile sie udalo taki blad powinien wyskoczyc.

//EDIT Na nowszej wersji VIA HD Deck pozostało tylko wspomnienie... smile

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.