Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne 3 pliki których nie da się usunąć żadnym programem ani normalnie  (Przeczytany 4579 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Grudzień 10, 2012, 15:54:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

mam ostatnio problem z 3 plikami których nie da się usunąć

screenshot:

próbowałem już różnymi programami m.i.n. "odkurzacz", "unlocker" i innymi ale nadal się ich nie da usunąć, szukałem już na chyba wszystkich forach o windows 7, te pliki zaczęły się pojawiać po zainstalowaniu ostatnich aktualizacji dla windows 7 we listopadzie.
Powiem jeszcze ze kolega też je ma, i tak samo mu się ostatnio zaczęły pojawiać, zauważył je ostatnio przy wyszukiwaniu plików w odkurzaczu i nie dało się też u niego usunąć, u niego tylko unlocker dał radę je usunąć ale znowu się pojawiały, a u mnie unlocker nie da rady ich usunąć.
tzn. mi się udało je usunąć ale były problemy z usunięciem, i poza tym 5 min po ich usunięciu znowu się pojawiły, tak jakby miały gdzieś ukrytą kopię zapasową.
by usunąć te 3 pliki musiałem ściągnąć jakiś "chiński" crack systemu który nie dość jeszcze mi namieszał w systemie, np. mi aero mi się zepsuło i jest całkiem przezroczyste.

1. co one mają te pliki [co one robią, co zapisane mają]?
2. jak je usunąć?
3. czy da się zrobić by te pliki się nie pojawiały?
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 10, 2012, 17:29:02 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zajrzyj na forum fixitpc.pl i daj logi żeby się upewnić, że nie masz wirusów ani innych śmieci w systemie.
http://www.fixitpc.pl/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Grudzień 10, 2012, 18:16:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zastosuj poniższe rozwiązanie i daj znać, czy pomogło:

Method 1: Use Microsoft Management Console

Click Start, click Run, type Services.msc, and then click OK.
    Right-click Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0, and then click Stop.

Method 2: Use the command prompt

Click Start, click Run, type cmd, and then click OK.
    At the command prompt, type net stop "Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0", and then press ENTER.

Next: Delete the Fontcache dat file.

źródło: http://support.microsoft.com/kb/937135
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 10, 2012, 22:23:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zajrzyj na forum fixitpc.pl i daj logi żeby się upewnić, że nie masz wirusów ani innych śmieci w systemie.
http://www.fixitpc.pl/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/

skanowałem [prawie] wszystkimi narzędziami z tego tematu:  http://www.fixitpc.pl/topic/593-wirusy-polimorficzne-rodzaje-objawy-usuwanie/

i nie wykryło mi żadnych wirusów ani innych zagrożeń, skanowałem też różnymi antywirusami [np.] avast, Kaspersky, avg, dr. Web, i żaden z nich nie wykrył żadnego z tych 3 plików.
te pliki także ręcznie antywirusami skanowałem i żaden z nich nie wykrył w nich zagrożenia, ponadto przed chwilą unlockerem odkryłem że te pliki blokuje proces "C:\WINDOWS\system32\svchost.exe" który jest systemowym plikiem który windows miał już w instalatorze.

no cóż, będę szukać dalej na tym forum najwyżej jutro napisze co się stało itd.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2012, 22:32:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Spróbuj zatrzymać usługi Windows Font Cache Service oraz Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0 (na czas zatrzymania usług mogą się popitolić czcionki, jest to normalne - również Aero może się.. ekhem ;))

Spróbuj również przejąć kontrolę nad plikami prostym programikiem do tego celu TakeControl (ciężko gada znaleźć, więc wrzucam z mojej stronki), po czym potraktować je Unlockerem

Pliki FontCache oraz FontFace, są to pliki które generuje system do symulacji, kiedy dana aplikacja nie jest zgodna z Windows 7. Możliwe, że kiedyś takiej użyłeś, (nie musi ona być używana teraz).
Jak znajde cos jeszcze to wyedytuje posta

++
Spróbuj skasować plik:
C:\WINDOWS\system32\FNTCACHE.DAT
++
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 22:41:46 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 10, 2012, 22:38:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

ok dzięki, udało mi się je usunąć po zatrzymaniu tych usług ale po ponownym ich włączeniu znowu się pojawiają. no cóż dzięki ;)

przynajmniej też już wiem ze to nie trojan ani żaden wirus ;)
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Grudzień 10, 2012, 22:43:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

O, u mnie też te pliczki istnieją. I w niczym nie przeszkadzają. Nie masz więc powodów do obaw, jednak jeżeli tak bardzo chcesz się ich pozbyć, to kombinuj tym, co podałem wyżej smile

U Ciebie jednak mają na początku "~", przez co Odkurzacz może je uznać za zbędne. Zaproponuję wykluczenie całego folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\*, gdyż tam coś grzebać, to z tego co czytam w Google, można nieźle zmajstrować...

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Grudzień 10, 2012, 23:25:17 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeśli nie chcesz tych plików, to po zatrzymaniu w/w usług także je wyłącz na stałe.
Nie wiem czy nie wpłynie to na stabilność systemu, bo jakiś cel te pliki mają. Na pewno coś z czcionkami systemowymi smile
bogdan
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 14, 2017, 22:53:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Miałem problem z jakimś plikiem file dat,po uruchomieniu usługi indeksowania udało się usunąć,choć nie wiem  czy na dobre.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.