Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Pliki boot na dysku "C", nie usuwaj ich!  (Przeczytany 4318 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Styczeń 14, 2013, 22:26:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, dziś chciałbym napisać wam taki mini poradnik o Niektórych plikach... a dokładnie o jednym z nazwą "BOOT", w każdej wersji systemu (np. XP, Vista, 7, RT itd..) jest inna nazwa tego pliku, w moim przypadku to "bootsqm.dat", pliki z nazwą BOOT znajdują się przeważnie na dysku c (dysku c, nie w innych folderach!) chociaż ciaż czasem się zdarza że ich kopia jest w "C:\Windows", zdarza się to np. przy instalacji sterowników..
jeśli macie jeden plik z tą nazwą lub kilka.. nie ważne, jedynie ważne jest to by ich nie usuwać, po usunięciu ich zepsuje nam to system i trzeba go będzie wgrywać od nowa...
Po usunięciu tego pliku, lub jego bratnich itd.. [...]
będziemy mieć taki ekran:

na Maszynie testowej usunąłem 1 plik z nazwą boot i pokazał mi się ten ekran..

tak więc nie radzę go wam usuwać.. chyba że chcecie od nowa system wgrywać!
sprawdzałem na Linuksie (Debian), nie ma takiego pliku.. na Windowsach są tylko takie pliki.

Liczę na to że pomogłem chociaż jednej osobie smile biggrin thumbup

i jeszcze jedno..: dziwne jest to, bo na mojej 2 maszynie testowej (Windows 95) nie ma na dysku c żadnego pliku.. oprucz folderów .. "program files" Windows itd..
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2013, 23:04:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

A ja widzę ikonkę Fedory. Czy ty naprawdę odpaliłeś Windowsa pod przystosowanymi sterownikami dla Fedory?

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 15, 2013, 13:29:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

przy tworzeniu maszyny ustawiłem Windows XP.
a jak widzisz ikonę Fedory to dlatego bo pogrzebałem w plikach Virtual Box i pozamieniałem niektóre ikonki na fajniejsze smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Styczeń 15, 2013, 17:51:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ci co nie wiedzą, to kasują lub zostawiają. A pozostali wiedzą, że tych plików nie należy ruszać, gdyż odpowiadają za start systemu, a dokładniej informację, gdzie zainstalowany jest system (na której partycji).
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.