Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Starcie Odkurzacza z Wine. Czyli Odkurzacz na Linuxie.  (Przeczytany 3855 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Styczeń 17, 2013, 19:58:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od czasu do czasu na forum Odkurzacza krąży sobie informacja, że Odkurzacz przydałby się na Linux'a. Linux jest to jednak system, który mało brudzi, ponieważ jeżeli pliki tymczasowe nie są już potrzebne, to są usuwane. Są jednak na Linux'a aplikacje, które zostawiają po sobie śmietnisko. Aplikacje takie jak Firefox i Chrome zostawiają po sobie cache. Sama instalacja aplikacji pozostawia po sobie .deb aplikacji, jako kopia zapasowa. Ta kopia zapasowa jest wykorzystywana do odzyskania aplikacji w razie awarii. Jednak często pobierana jest po prostu nowa wersja, a plik z kopią zapasową pozostaje. W dodatku stara wersja. Mało tego - przechowywane są kopie zapasowe aktualizacji, które również trzymane są od czasu instalacji. Ktoś zapomniał jednak dodać kod, który by te aktualizacje usuwał.

Wspominając o usuwanych plikach tymczasowych przez Linuxa, można by stwierdzić, że to nie ma sensu. To jak, usuwa w końcu te pliki tymczasowe, czy nie? Oczywiście, usuwa, ale tylko te, z których jest pewien, że już nigdy nie skorzysta.

Ostatnio postanowiłem sobie, że sprawdzę, jak to Odkurzacz miewa się na Ubuntu pod Wine. Niestety, ujrzałem jedynie obwódkę tego, co miałem zobaczyć. Reszta była biała.

Zapytałem się na oficjalnym kanale IRC (sieć czatów) emulatora Wine czemu to tak się dzieje. Poruszyłem jednak temat za bardzo. Zaczęło się od tego, abym podał link do instalatora aplikacji (Odkurzacza). U jednego z OP'ów (administratorów) czatu zainstalowało się pomyślnie. Jednak nie uruchomiło się. Inni również pobrali. Mieli to samo. Wybuchła dyskusja na temat działającego Odkurzacza pod Linuxem. Wtrąciłem jednak, że Odkurzacz używa VLC Skin. Od razu wiedzieli, o co chodzi. VLC Skin jest to najgorsze do zemulowania narzędzie, bowiem używa innych bibliotek. A te biblioteki są na innej licencji. Kolejne 3 godziny na czacie rozmawiali o budowaniu bibliotek. Udało im się - wydali malutką aktualizację Wine.

Efekty możecie zobaczyć na filmie poniżej (nagrałem telefonem, nie chciało mi się szukać programu do nagrywania na Linuxa).
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uRkcRXffD0s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uRkcRXffD0s</a>

Jak widać, menu teraz wczytuje się idealnie. Jednak nadal szwankują inne (a mianowicie wszystkie prócz głównego) okna.

Styl, który widać na filmie, to styl, który miałem wydać, ale mi się nie chce.

Co sądzicie o tym? Powiem, że panowie i panie nadal pracują nad kompatybilnością Odkurzacza (a w tym wszystkich innych aplikacji opartych na VLC Skin i Ribbon).

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2013, 20:23:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

1. VCLSkin staje się aktywny jeśli jest skórka w katalogu ..\Images\odk_skin.skn.
Trzeba ją usunąć, albo zmienić nazwę.

2. Odkurzacz w wersji 13.x nie korzysta ze wstążki Ribbon firmy Microsoft.
Jest to mojego autorstwa "wstążka", która do pracy potrzebuje właśnie wspomnianej biblioteki "gdiplus.dll".
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2013, 20:31:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Na linuksy jest BleachBit.
http://bleachbit.sourceforge.net/
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2013, 22:39:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Lepiej nie kombinować z "winem" w Linuksie bo można sobie narobić uszkodzeń ;P
na Linuksy jest BleachBit jak wspomniał powyżej Unicorn..
kiedyś na Linuksa był też CCleaner (nie oficjalny) ale jakimś powodem zniknął z internetu (prawdopodobnie Piriform chciał by usunięto go).
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Styczeń 17, 2013, 22:46:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

Lepiej nie kombinować z "winem" w Linuksie bo można sobie narobić uszkodzeń ;P
Jak się nie umiesz tym obsługiwać, to nie używaj. Ja tylko raz (i wiedziałem o tym) rozsadziłem system za pomocą Wine.

1. VCLSkin staje się aktywny jeśli jest skórka w katalogu ..\Images\odk_skin.skn.
Trzeba ją usunąć, albo zmienić nazwę.

2. Odkurzacz w wersji 13.x nie korzysta ze wstążki Ribbon firmy Microsoft.
Jest to mojego autorstwa "wstążka", która do pracy potrzebuje właśnie wspomnianej biblioteki "gdiplus.dll".

1. Potestuje jak wejdę na Linuxa.
2. Dobrze wiedzieć. Przekażę im.

Na linuksy jest BleachBit.
http://bleachbit.sourceforge.net/

Nie ma nic lepszego od Odkurzacza ;)

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.