Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Ankieta
Pytanie: Którą wersję odkurzacza uważasz za najlepszą? (odpowiedź można potem zmienić!)
8.5 - 0 (0%)
9.0 - 0 (0%)
9.1 - 0 (0%)
9.2 - 0 (0%)
9.3 - 0 (0%)
10.0 - 0 (0%)
10.1 - 0 (0%)
10.2 - 0 (0%)
10.6 - 0 (0%)
10.7 - 0 (0%)
10.8 - 0 (0%)
10.9 - 0 (0%)
11.0 - 0 (0%)
11.2 - 0 (0%)
11.3 - 0 (0%)
12.0 - 0 (0%)
12.1 - 0 (0%)
12.2 - 0 (0%)
12.3 - 0 (0%)
12.4 - 0 (0%)
12.5 - 0 (0%)
12.6 - 1 (11.1%)
13.0 - 0 (0%)
13.1 - 1 (11.1%)
13.2 - 2 (22.2%)
13.3 - 3 (33.3%)
13.4 - 2 (22.2%)
Głosów w sumie: 6

Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Która wersja odkurzacza wg. ciebie jest najlepsza?  (Przeczytany 5690 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Styczeń 20, 2013, 17:32:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jaką wersję uważacie dotychczasowo za najlepszą?? ;)

Proszę moderację i administrację o nie zamykanie tematu!
Oraz o okresowe aktualizacje ankiety, ponieważ ja nie mam do niej dostępu, z góry dziękuję sleep

« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 14:10:55 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2013, 18:25:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Skasuj wersje po drugiej kropce, np.: 12.5.5 (XX.Y.Z), i zostaw tylko wersje XX.Y.

Oczywiście ja obstawiam, że najlepsza to wersja 13.3 smile
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 20, 2013, 21:51:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

a gdzie ankietę się edytuje??? bo w opcji tematu "modyfikuj" nie ma nigdzie mojej ankiety ani żadnej opcji na edycje ankiety..

help me! Sad
ciemnastrefa29
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 15, 2013, 22:54:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

W pytaniu brak 13.4 :P

a tak początkowo to zainstalowałam 12, ale wyrzucał komunikaty że jest nieaktualny to poszukałam w internecie najnowszej wersji i znalazłam 13 która jest wspaniała, usunęła z dysku więcej niż 12, jestem tego pewna smile
libros
Kwarc

« Odpowiedz #4 : Listopad 17, 2013, 15:03:39 »
Odpowiedz cytującCytuj

Idąc z duchem czasu, gubimy potrzebne narzędzia do zarządzania i czyszczenia oprogramowania w komputerze. Udoskonalony Odkurzacz, choć zawiera część funkcyjną narzędzi odrębnych w poprzednich wersjach, to nie nie jest ten poręczny kombajn. Kilka lat temu zgubił się bardzo ciekawy monitor zainstalowanych programów. Półtora roku temu, wcięło kilka potrzebnych modułów. Przyznam, że korzystałem z modułu usuwania zablokowanych plików, bo przenosił mnie do dodatkowych narzędzi systemowych, czyli kolejno od lewej - explorer, edytor rejestru, przywracanie, konfiguracja systemu, konsola windows, sesja windows, usługi systemu i inne. Widziałem procesy aktywne. Posługiwanie się odkurzaczem, ułatwiało działania w systemie. Teraz, to trzeba szukać innych programów uzupełniających Odkurzacz 13.4.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #5 : Listopad 17, 2013, 22:31:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

No niestety... wszystko idzie "w świat", najbardziej ze starych komponentów mi było chyba szkoda menedżera rejestru, bo wtedy nie musiałem instalować śmieci typu ccleaner lub inny badziew do czyszczenia rejestru, bo czyszczenie rejestru miałem pod ręką w jednym programie. Ostatnimi czasy zaczynam zauważać jakoby program Odkurzacz był bliski porzucenia jego rozwoju, m.in coraz rzadziej wychodzą jego wersje, jeszcze jakieś kilka miesięcy temu to nawet betki często wychodziły, jedna za drugą, a teraz widzę że od przed ostatniej bety był ogromny odstęp a teraz wyszła 13.5 beta 1 jakieś około 2 tygodnie temu i wygląda jakby na tym był koniec (oby nie crying). W wersji 13.4 też wydaje się jakby prawie nic tam się nie zmieniło, główne zmiany to tylko poprawki błędów / bugfixy.
Co to usuwania zablokowanych plików to lepiej od tamtego komponentu spisuje się program Unlocker.
PS. 13.5 Beta też brak w pytaniu w 1 poście :P

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Listopad 18, 2013, 16:13:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

kilka miesięcy temu to nawet betki często wychodziły, jedna za drugą, a teraz widzę że od przed ostatniej bety był ogromny odstęp a teraz wyszła 13.5 beta 1 jakieś około 2 tygodnie temu i wygląda jakby na tym był koniec (oby nie crying). W wersji 13.4 też wydaje się jakby prawie nic tam się nie zmieniło, główne zmiany to tylko poprawki błędów / bugfixy.

Urosło nowe drzewko, które było zielone do jesieni, kiedy to stało się żółte a w zimie łyse. To samo dzieje się z Odkurzaczem według Was, ale tak nie jest.

Zwróćmy uwagę na jeden pewny fakt. Otóż, autor programu jest jeden. Franmo. A linijek w kodzie Odkurzacza jest pół miliona, może więcej, może mniej.
Zarówno jak i jest jeden Franmo, zarówno Franmo ma jedną głowę, jeden mózg. A my jesteśmy betatesterami, którzy nie powinni wymagać od Franmo cudów na kiju.
Menedżer rejestru został porzucony, bo Franmo nie znał się do końca na rejestrze. Więc ze względów bezpieczeństwa przerwał projekt. Monitor instalacji oraz Usuwanie Zablokowanych Plików - tu się okazuje, że są lżejsze i bardziej przystosowane do tego programy. Kolejno: Revo Uninstaller i Unlocker. Nie ma co ukrywać konkurencji - skoro jest lepsza to trzeba ją przebić albo po prostu się z tym pogodzić.

Zauważmy również, że raz poprawiony błąd zostaje poprawiony. Skoro nie ma bet, to wygląda na to, że zdołaliśmy poprawić tyle błędów że ciężko teraz cokolwiek znaleźć. A skąd wziąć nowe błędy? Trzeba wprowadzić coś nowego.
I tu wkraczamy my - użytkownicy (niekiedy użyszkodnicy) - żeby polecić jakąś nową funkcję, która przydała by się Odkurzaczowi (bo kto widział 3w1 mikser + pralka + zmywarka?).
No wiadomo że autor może sobie takową funkcję odrzucić. Jak wiemy, w programowaniu wszystko da się zrobić, ale nie wszystko da się zrobić od razu. Wymaga to czasu i cierpliwości - sam wiem, kiedyś w to się bawiłem.

Kiedyś na forum wiele się działo, tyle postów w jeden dzień jak beta wyszła... a teraz? Czasem wejdzie pakeroso, ArturM, superjohn... ContinueToSave znajdzie coś w sieci i wrzuci... ja, kucyknięty lekko ja pilnuje spamerów, czytam posty codziennie... Unicorn pozostał w naszej pamięci, cała reszta śpi, lub ukradkiem tu zagląda. No, może jeszcze Tux wchodzi codziennie (prawie). Czasem ktoś napisze, że ma problem, to wtedy KontinułToSejw, Skutalo i Frenmo bijemy się, kto lepiej odpowie i rozwiąże problem. No cóż. Tak to teraz wygląda, może całkiem niedługo wyglądać będzie inaczej.

libros
Kwarc

« Odpowiedz #7 : Listopad 18, 2013, 17:12:15 »
Odpowiedz cytującCytuj

Żaden program nie proponuje wypisów z poszczególnych gałęzi rejestru. Zainstalowane programy, Ustawienia programów, procesy, rozszerzenia - to trzeba dobrze być zaawansowanym użytkownikiem windows, żeby wiedzieć, gdzie te podstawowe wpisy są grupowane.
Szkoda mi przydatnego narzędzia, menadżera rejestru, bo żadne programy inne, nie służą do przeglądu określonych gałęzi  rejestru, choć są bezpieczne, oraz posiadają opcje wyszukiwania i czyszczenia.
Kombajny wise i jakieś inne glary, ani się umywają do tego, co oferował Odkurzacz.
Pewnie jest to nostalgia, ale uzasadniona. Chodzi o zaufanie do programu.
Unlocker odblokuje, usunie wpisy, wyrejestruje biblioteki i usunie zablokowaną aplikację, albo szkodliwą? No nie. Trochę okłamie windowsa, że nie ma uchwytów i można usunąć jakąś aplikację z określonej lokalizacji, ale nie z wielu innych miejsc, choćby autostartu.
Ciekawostka, - tego unlockera, to kiedyś menadżer rejestru w autostarcie zaznaczał, jako obciążający system. Tego unlockera, to nawet sobie nie proponuję.
Często wchodzę Tu. Trafiają się gratki informacje, nietuzinkowi ludzie i jakoś tak.
Pozdrawiam
Bogdan
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 19, 2013, 00:25:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Scootaloo ładnie ubrał to co miałbym sam napisać smile

Nie macie się czego obawiać, Odkurzacz nadal rozwijam, ale mam mniej czasu na to, gdyż lata lecą i trzeba się zajmować o wiele poważniejszymi zadaniami niż program, który rozwijam hobbystycznie.

Po trochu realizowane są kolejne usprawnienia, ale jak zauważyliście błędów jest już bardzo mało - stają się one trudne do uchwycenia, więc i nie ma powodów, aby wydawać kolejną wersję z usprawnieniem lub dodaniem jednej funkcji.

Jeśli się nazbiera więcej elementów, wtedy Odkurzacz zasłuży na nadanie mu nowej numeracji. Tylko wydania krytyczne lecą szybciej - w końcu po to jest automatyczna aktualizacja "samego siebie".

Baza to odrębna rzecz, która jest aktualizowana cały czas. I to ona decyduje o tym, czy Odkurzacz jest rozwijany.

Podczas problemu z aktualizacją w wersji 13.3 wiele osób przewinęło się w pytaniach co robić, co się stało. Ale kilku zadało wprost: Czy Odkurzacz przestał być aktualizowany? Czy istnieje płatna wersja, która pobiera aktualizacje? Tak więc, to baza sygnatur jest najbardziej widocznym elementem w całym procesie aktualizacji.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.