Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Co się dzieje ???  (Przeczytany 4826 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Czesio...
Świeżak
*

Dzień Dobry...

« : Luty 15, 2013, 19:35:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzień Dobry...
Takie jedno mam pytanie,konkretnie od pięciu dni przy skanowaniu,"Odkurzacz" zaczął działać z prędkością  cow
Już przy uruchomieniu samego programu dzieje się coś dla mnie dziwnego,a mianowicie strzałka od myszki ledwo co porusza się po ekranie  001_cool  nie wspominając o tym że skanowanie przeprowadza około 20 min,zazwyczaj robił to max w niecałe 3 - 5 ciu min.
Zaznaczam :
- Żadne ustawienia nie były zmieniane w programie.
- Żadne inne programy nie zostały zainstalowane.
- Żadne podzespoły w moim starociu (komputerze) nie zostały wymienione.
- Wszystkie inne programy działają jak działały tzn bez zarzutu.
- Wirusów zero
- Reasumując,zero zmian oprócz w/w.
- Zrobiło się to nagle po wyczyszczeniu około 11 GB przez program (kiedyś raz tak już było,pomogła deinstalacja i ponowna instalacja programu) teraz niestety nie pomogła  Sad
I co dalej ???
Z uwagi na fakt że jestem stary  sheep proszę o odpowiedź w języku dla mnie zrozumiałym,bez komputerowo-fachowego słownictwa,za co będę niezmiernie wdzięczny  thumbup
Prosto i po "chłopsku"
Z góry dziękuję za ewentualnie okazaną mi pomoc lub poradę   closedeyes
Pozdrawiam...
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2013, 20:17:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wiele będę wiedział, jak Ci pomóc, kiedy nie znam wersji smile

Wersja 13? Kliknij na logo programu, pokaże ci się dokładna wersja. Jeżeli 12, zaktualizuj do 13.

Czesio...
Świeżak
*

Dzień Dobry...

« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2013, 21:14:39 »
Odpowiedz cytującCytuj

Napisane że wersja 13.2. System u mnie to XP Home z SP 3 a i wszystkie podobne programy chodzą bezproblemowo,tzn CCleaner,TuneUp Utilities 2013,a tutaj już drugi raz taki afront... Nie zrezygnuję bo program jest dobry,tzn super,a z uwagi na to że jestem inwalidą i siedzę przed komputerem po 14 - 16 godz dziennie używam go każdorazowo przed wyłączeniem swojego "dziadka" wraz z w/w by system z rana wstał,bo kiedyś raz się nie obudził tyle tego się nagromadziło po tygodniu łażenia po internecie...
Zatem co dalej ???
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2013, 21:20:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wejdź do ustawień Odkurzacza i kliknij przycisk "Napraw".
Wybierz "Napraw ustawienia", a następnie uruchom Odkurzacz ponownie i opisz jak się zachowuje.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2013, 21:27:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Z uwagi na to, że w twoim poście mogę wyczytać:
a mianowicie strzałka od myszki ledwo co porusza się po ekranie
iż system jest ostro zamulony, nie będziemy szukać przyczyny w Odkurzaczu.
- Wirusów zero
Tak, to jest możliwe. W 90%.
Pomogę Ci tu, na miejscu.

1) Pobierz program OTL. http://www.dobreprogramy.pl/OTL,Program,Windows,19450.html

2) Uruchom go. Ustaw go dokładnie tak, jak na tym obrazku: http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image.php?album_id=20&image_id=4745

Przed wciśnięciem "Skanuj" uruchom Odkurzacza.
3) Wciśnij "Skanuj" i odczekaj chwilę. Operacja może potrwać do 10 minut (program nie wykonuje dezynfekcji, program tylko skanuje, po czym tworzy logi, które ja przejrzę)

4) Logi ukażą się w tym samym co plik z programem.

Każdy z nich możesz spakować do archiwum .zip i wrzucić jako załącznik na forum.

Lepszą metodą jest jednak otworzenie logu, wciśnięcie CTRL+A, po czym CTRL+C, wejście na stronę http://wklej.to/ , i wciśnięcie CTRL+V smile

Link zostanie wygenerowany w miejscu, gdzie wpisujesz adres. Zaznacz go i wklej tu na forum. Operacje powtórz dla drugiego pliku.

Dzięki tym logom dowiem się, czy masz jakieś infekcje w systemie, dlaczego myszka się zacina i czy posiadasz może niepożądane aplikacje.

Mam nadzieję że zrozumiałeś. Jeśli nie, pytaj śmiało!

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2013, 21:53:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bez obrazy Alvinek ale czy czujesz się na siłach analizować te logi i dawać określone wskazówki np. do usuwania? Może lepiej niech da logi na fixitpc.pl forum.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Luty 15, 2013, 21:57:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bez obrazy Alvinek ale czy czujesz się na siłach analizować te logi i dawać określone wskazówki np. do usuwania? Może lepiej niech da logi na fixitpc.pl forum.

Tak. Nie jestem w tym sam. W razie gdybym czegoś nie wiedział, mam też paru kolegów specjalistów. Więc spokojnie.

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2013, 21:58:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

To delikatna materia, stąd moje pytanie. Eksperymenty na żywej tkance i dlatego poleciłem forum wyżej i madame Picasso, jeśli sprawa dotyczy wirusów a nie Odkurzacza. Wracając do tematu zapytałbym przede wszystkim o soft zabezpieczający.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 22:01:53 wysłane przez Unicorn » Zapisane
Czesio...
Świeżak
*

Dzień Dobry...

« Odpowiedz #8 : Luty 16, 2013, 10:25:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

1.Wielkie dzięki Scootaloo za pomoc i czas mi udzielony,ale jak pisałem na wstępie,jestem Baran niestety i nie wiem co to logi,zipy itp smile
2.Franmo - Kliknąłem "Napraw" i było to samo Sad
3.Strzałka poruszała się ledwo,ledwo,ale tylko po uruchomieniu "Odkurzacza" cała reszta programów pracowała bez zastrzeżeń,również TuneUp który jest jak mi się wydaje programem podobnym a potrzebującym chyba więcej mocy ? Zatem na mój prosty rozum o zamuleniu nie może być mowy,tym bardziej jak wspominałem "Dziadek" jest czyszczony codziennie i gruntownie,naprawdę dobrymi programami,tzn. "Odkurzacz", CCleaner, TuneUp 2013, gdzie następnie jest sprawdzany stan dysku Q & Q Defrag.Pro. (podobno dobry program,dlatego kupiłem)
4.Dziś nie wiedzieć czemu wszystko wróciło do normy (przynajmniej na razie) i teraz pytanie ?
Czy jak uruchamiam "Odkurzacz" on się łączy z czymś przez internet ? Może tu tkwił problem ? Wirusów nie ma nie było i nie będzie smile tego jestem pewien na 100%
5.Mam natomiast na swoim "Zadupiu" czasem pewne internetowe "Gluty" na które nie mam wpływu,i może wtedy to było powodem ? Czy jest to wykluczone ?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #9 : Luty 16, 2013, 11:10:59 »
Odpowiedz cytującCytuj

W takim przypadku zalecam wejście na stronę www.pomoc.franmo.pl w celu dalszych instrukcji przez czat na żywo.
Potrzebny będzie program do zdalnego połączenia http://franmo.pl/v2/pobierz/teamviewer.exe przez który będę mógł się połączyć i wykonać kroki w celu naprawy problemu (oczywiście za zezwoleniem).

Jeśli jest Pan zainteresowany, proszę się odezwać przez czat przedstawiając się tak jak na forum, abym mógł Pana zidentyfikować.
Czesio...
Świeżak
*

Dzień Dobry...

« Odpowiedz #10 : Luty 16, 2013, 19:16:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

smile  smile  smile  Drogi Panie Franmo,mam niestety ponad 50 lat.i co się z tym wiąże ograniczone zdolności percepcji (krócej,jak mówiłem - po prostu "Baran") smile Tzn.Stary Baran smile Niemniej jednak o ile dobrze zrozumiałem jest Pan wynalazcą owego programu,zatem korzystając z okazji pragnę powiedzieć jedno,mało mam powodów by czuć się dumnym z faktu że jestem polakiem,a Pan to zmienił swoim programem smile Komputer mam dopiero dwa lata,wcześniej nie pozwalał na to brak czasu,teraz dla odmiany mam go zbyt wiele smile lecz pragnę by Pan wiedział iż był to pierwszy program jaki zainstalowałem (drżącą ręką) i towarzyszy mi od początku mojej przygody z komputerem,nigdy,absolutnie nigdy,nie miałem z nim najmniejszych problemów ("Odkurzaczem") stąd atak paniki smile  Zresztą,za miesiąc (jeśli dożyję smile ) przesiądę się na troszkę lepszy dwurdzeniowy. Jak wspominałem wszystko hula znowu bez problemu smile A po napisaniu przeze mnie wiadomości nr 3 nagle włączył się TuneUp który to napisał że były jakieś,gdzieś tam błędy i on pozwolił sobie to naprawić (może chodziło o to ? ) Zatem raz jeszcze dziękuję za poświęcony mi czas,jestem szczęśliwy iż poznałem Pana osobiście. I ostatnia moja prośba (zresztą jak sądzę nie tylko moja) więcej takich programów ! ...
P.S. Nie bardzo mam pojęci co to czat smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #11 : Luty 16, 2013, 20:49:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Życzę panu dużo zdrowia, szczęścia i jak najdłuższego życia smile

Czat, jest to wymiana wiadomości pomiędzy jednym bądź wieloma użytkownikami (człowiekami).

Logi - mogą przedstawiać różne rzeczy. Np. usunięte pliki przez Odkurzacz, lista plików w OTL itd.

Czesio...
Świeżak
*

Dzień Dobry...

« Odpowiedz #12 : Luty 19, 2013, 09:38:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Panowie już wiem co było powodem całego zamieszania smile  Jak się okazuje popuściła jedna nóżka na zatrzasku wentylatora od procesora,a z uwagi że jak zawsze trzy punkty wyznaczają płaszczyznę smile Wiatrak organoleptycznie trzymał się smile I był zimny,natomiast sam procesor osiągał około 110*C przy "Odkurzaczu" smile a podczas niby normalnej pracy miał 80*C. Szkoda że nie wykorzystałem tego faktu do gotowania herbaty smile Gdyby nie wiek,a co za tym idzie starcza głuchota smile zapewne usłyszał bym owo pyknięcie i wpadł na to szybciej smile A propos,pasta którą tam miałem o konsystencji rtęci która to nigdy nie powinna była zastygnąć zmieniła się w piękny czarny węgiel smile  No cóż,raz jeszcze dziękuję od serca za okazaną mi pomoc i poświęcenie czasu,życząc sobie i wszystkim więcej takich programów jak "Odkurzacz"
Pozdrawiam...
Śnieżka
Złoto

« Odpowiedz #13 : Luty 24, 2013, 23:54:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Czesio !!!  Powitać...  i życzyć  taakiej werwy i refleksu, a że wiek nie ma tu nic do rzeczy ino  001_smile inteligencja to tylko tym sposobem można zaradzić wszelkim problemom - poradziłeś sobie lepiej niż nie jeden  młody'" znawca komputerów "
A w tym miejscu należy się podziękowanie za ciepłe słowa o Naszym bardzo dobrym polskim programie, Odkurzaczu oczywiście,  ja go używam  niemalże od początku istnienia - czyli przeszłam przez wszystkie wersje bez najmniejszego szwanku w moim kompie...  thumbup
Życzymy Ci  dalszej satysfakcji z korzystania z tego progsu  i witamy serdecznie w klubie fanów ODK  sleep. Pozdrowienia !!!

.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.