Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Faq (Mała lista by starterx4)  (Przeczytany 1498 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Luty 16, 2013, 15:34:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Co jakiś czas będę to uzupełniać smile
Mam nadzieję że to się komuś przyda :P
================================FAQ==============================
  • Pomocy, nie mogę rozpocząć skanowania, pisze mi że składniki nie są kompletne!
Problem ten występuje, gdyż brakuje jakiegoś składnika odkurzacza (bazy)
Aby naprawić ten problem Pobierz "Ten Plik". i rozpakuj do C:/Program Files/Odkurzacz/Database.

• Pomocy Mam problem z uruchomieniem odkurzacza, Pisze mi że brakuje biblioteki "gdiplus.dll"
Błąd ten wskazuje na to iż w twoim systemie [Windows] Brakuje Biblioteki gdiplus.dll
Aby to naprawić "pobierz tą biblioteki Klikając w ten link" a następnie przenieś ją do "C:/Windows/System32".

• Pomocy, gdy chcę włączyć Odkurzacza on się nie włącza wcale!
Aby naprawić ten błąd:

1. Kliknij PPM na pasek zadań windows i kliknij menedżer zadań, jeżeli na liście procesów jest "odkurzacz.exe" zbij ten proces i uruchom ponownie odkurzacza
2. Jeżeli powyższe rozwiązanie nie pomogło ci Zamknij nie potrzebne programy, wyłącz na chwilę antywirusa i uruchom ponownie odkurzacza (czasami niektóre antywirusy blokują uruchomienie niektórych programów...)
3. Jeżeli 1 i 2 ci nie pomogło spróbuj ponownie uruchomić system a jeżeli ponowne uruchomienie ci nie pomoże uruchom ponownie komputer i ciągle przyciskaj przycisk F8 do czasu aż wejdziesz w okno wyboru i na liście kliknij Tryb Awataryjny z Konsolą (lub z siecią) i uruchom odkurzacz.
4. jeżeli 1,2 i 3 ci nie pomogły pozostaje tylko usunięcie i ponowne zainstalowanie odkurzacza.

• Czy jest możliwość uruchomienia odkurzacza na linuksie?
Tak, ale najpierw musisz zainstalować program wine:

1. Wejdź na stronę "http://www.winehq.org/download/" i kliknij Link dla twojego systemu, Na przykład Ubuntu.
2. Wykonaj wszystkie zadania z listy dla twojego systemu linux.
3. Gdy zainstalowałeś już program wine Pobierz program odkurzacz ze strony "http://franmo.pl" i zainstaluj.
4. Po zainstalowaniu odkurzacza Uruchom swój systemowy Terminal i wpisz następującą komendę: "wine explorer" a następnie przejdź do "mój komputer --> (C:) --> Program Files --> Odkurzacz --> Images" a następnie odnaleźć plik z rozszerzeniem *.skn i zmienić mu nazwę na NBT.odk_no.
5. Uruchom odkurzacza, i pamiętaj odkurzacz będzie skanował tylko pliki programów zainstalowanych na programie wine!.
=============================================================================
Już wkrótce lista zostanie powiększona! smile

Jak Ktoś ma rozwiązania do niektórych problemów, proszę je opisywać w tym temacie.
lub jeżeli ktoś ma takie mały problem typu Nie da się włączyć odkurzacza proszę tu pisać.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.