Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: 13,3 Problem z funkcją optymalizacji autostartu  (Przeczytany 11111 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gucio20
Świeżak
*

« : Marzec 15, 2013, 16:18:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wersja odkurzacza:13,3,0.1584
Wersja bazy: 14-169
System: Windows XP

Mój problem polega na tym, że ilekroć chcę zrobić optymalizacje auto-startu zostają tam dwa programy, które nie są wyłączane, nie wiem co to za programy i chciałbym wiedzieć czy powinienem się tym przejmować czy raczej to zignorować?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 16:46:04 wysłane przez Gucio20 » Zapisane
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2013, 16:53:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

To czy powinieneś się tym przejmować zależy tylko jakie to są programy.
Podaj nazwy tych dwóch
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2013, 17:08:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Albo kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszki na programie w oknie "Optymalizacja autostartu", aby się dowiedzieć.
Gucio20
Świeżak
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2013, 19:05:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Te programy to:
GoogleUpdateTaskUserS(jakieś liczby)Core
GoogleUpdateTaskUserS(jakieś liczby)UA
Teraz dopiero za uwarzyłem, że mam takie same dwa programy już wyłączone mają identyczną nazwę i te numer. Czy to ma jakieś znaczenie?

Edit:
Jeszcze po aktualizacji jednego programu nie mogę wyłączyć Adobe Flash Player Updater
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 19:18:26 wysłane przez Gucio20 » Zapisane
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2013, 19:56:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wszystkie programy w autostarcie z nazwą "update" radzę wyłączyć, ponieważ są zbędne i niepotrzebnie zżerają dużo ramu.
Do tego "GoogleUpdate" jest jednym ze złośliwych programów, dostarczanym wraz z Google Chrome i Google Talk.

A skoro mówisz że nie da się wyłączyć Adobe Flash Player Updater, powiedz czy żarówka jest tam szara obok tego?
Jak chcesz całkiem wyłączyć aktualizacje Flash Player (to ci polecam wykonać ;) ) wejdź w panel sterowania, następnie w "Flash Player" następnie w Aktualizacje i zaznacz "nie sprawdzaj aktualizacji" gdyby pokazało ci się okienko typu "czy na pewno chcesz to zrobić?", potwierdź.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2013, 21:51:02 »
Odpowiedz cytującCytuj

Napisz jaki masz system, bo w podglądzie widzę Windows NT 5.1 bo by sugerowało XP, ale który ServicePack ?
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2013, 22:27:57 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wyłączenie aktualizacji Adobe Flash Playera to jest dobry pomysł. Ale tylko na innych systemach niż Windows. Czasami wersja 11.4 działa na tym komputerze, a na innym ta nie działa, trzeba wgrać 11.3...

Teraz dopiero za uwarzyłem, że mam takie same dwa programy już wyłączone mają identyczną nazwę i te numer. Czy to ma jakieś znaczenie?
Nie. Core - silnik, UA - program sterujący tymże silnikiem. Krótko i na temat smile

Jeszcze po aktualizacji jednego programu nie mogę wyłączyć Adobe Flash Player Updater
W zależności jakiego programu, wejdź na tą stronę
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/uninstall-flash-player-windows.html
powinno się pokazać tam wersja Flasha i system (wraz z Service Packiem jaki posiadasz) - podaj je na forum.

Gdyby jednak nie pokazał się system, wejdź tu: http://windows.microsoft.com/is-is/windows/which-operating-system tam powinien się pokazać Windows XP Service Pack x (chyba pokazuje Service Packi, sam już głupieje.)

Jendrek155
Świeżak
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 21, 2013, 00:19:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam,pozwolę się dołączyć do tematu z podobnym problemem.U mnie nie mogę w Optymalizacji auto-startu wyłączyć programu "CreateChoiceProcess Task" Program ten widoczny jest w Odkurzaczu Auto-start z harmonogramu,nie pomaga nic opcja Napraw.

Mój system to Windows 7 Home Premium
Wersja Odkurzacza to 13.3.1.1605

Pozdrawiam jendrek155
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 21, 2013, 07:58:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

Czy wpis autostartu tego programu nie można tylko wyłączyć, czy także usunąć z dysku ?
Proszę też spróbować włączyć autostart (mimo iż już jest włączony), a następnie wyłączyć autostart.

Oczywiście w/w rzeczy w oknie "Optymalizacja autostartu".
Jendrek155
Świeżak
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2013, 14:10:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Czy wpis autostartu tego programu nie można tylko wyłączyć, czy także usunąć z dysku ?
Proszę też spróbować włączyć autostart (mimo iż już jest włączony), a następnie wyłączyć autostart.

Oczywiście w/w rzeczy w oknie "Optymalizacja autostartu".

Programu tego nie można wyłączyć pomimo ponownego włączenia i wyłączenia,co do usunięcia z dysku to nie próbowałem z uwagi na to że nie wiem co to za program i czy po usunięciu komputer będzie działał normalnie.

pozdrawiam jendrek155  confused1
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #10 : Marzec 21, 2013, 14:13:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pierwsza zasada:
Odkurzacz wskazuje co jest zbędne i klasyfikuje się do usunięcia.

Druga zasada:
Odkurzacz opisuje każdy obiekt, dzięki temu wiesz co usuwasz. Wystarczy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszki na obiekcie, aby otworzyć szczegóły.
Jendrek155
Świeżak
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 21, 2013, 14:29:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zrobiłem zrzut ekranu i to jest Informacja która przypomina i zachęca do wybrania domyślnej przeglądarki internetowej dla systemu MS.

* Zrzut ekranu.jpg (69.26 KB, 748x568 - wyświetlony 404 razy.)
romanita
Srebro
**

« Odpowiedz #12 : Marzec 21, 2013, 19:16:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witaj @Jędrek155
BrowserChoice to nic innego jak aktualizacja dla Win7 inaczej, KB976002.
Pozwala na instalację innej niż IE przegladarki.
Wystarczy ją odinstalować (aktualizację).
Po zainstalowaniu innej niż IE lub wyborze IE jako domyślnej, powinno to zniknąć z autostartu bez deinstalacji KB
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 19:31:55 wysłane przez romanita » Zapisane
StarterX4
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 22, 2013, 01:23:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jendrek, po prostu usuń tego śmiecia z autostartu, i tak ci ta aplikacja wiele do szczęścia nie da.
Jendrek155
Świeżak
*

« Odpowiedz #14 : Marzec 23, 2013, 14:37:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki za podpowiedź,usunąłem to programem Odkurzacz i jest ok. nic się nie dzieje i o to chodziło dzięki.

pozdrawiam jendrek155
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.