Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz 13.3 Portable  (Przeczytany 11618 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Marzec 17, 2013, 18:57:09 »

- Ta wersja Launchera jest w pełni zgodna z tą wersją Odkurzacza (głównie chodzi tu o zabezpieczenie hasłem).

Odkurzacz 13.3 Portable Download

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2013, 22:46:51 »

+ autopoprawka nr.1
http://applejack.pl/odk13.3.1.1605portable.exe

[...]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 19:51:48 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2013, 00:27:29 »

Najbardziej bezsensowna licencja, jaką w życiu widzę..
licencja o nazwie "What The F*ck" (co to jest ku**a?!)
i nie rozumiem, co za idiota wymyślił taką licencję.

według mnie zmiana licencji i kod source odkurzacza portable nie ma sensu, to da tylko popyt na lepsze pomysły dla konkurencji.
a tego chyba nie chcemy nie? :D
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2013, 12:33:41 »

Ta licencja mówi tylko tyle, "zrób z tym co zechcesz", czyli..
- równie dobrze, ktoś może ten kod opatentować i sprzedawać, a autor główny nie ma nic do gadania,
- można podpiąć kod pod innego autora i rozprowadzać pod własnym rozwiązaniem, a autor główny nie ma nic do gadania
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2013, 20:11:20 »

No dobra, panowie, skoro tak twierdzicie.
StarterX4, to jest jedna z ciekawszych licencji, którą na pewno przeczytasz przy instalacji smile

Ale zmiana planów...
http://applejack.pl/OP(I).Code.rar

Licencja prezentuje się tak:
Kod:
1. Krótki opis kodu.
1.1. Odkurzacz Portable to aplikacja przystowująca program Odkurzacz do pracowania bez rejestru systemowego.
1.2. Kod został szeroko skomentowany (ile się dało, tyle się dało) do celów naukowych.

2. Kod został udostępniony, być może do celów edukacyjnych, ale nie musi.
2.1. Na zasadzie tego kodu możesz napisać własny program Portable.
2.2. Jeżeli już tak zrobisz, dopisz siebie do autorów. To niewiele, a stawiasz respekt dla mnie - Scootaloo i Xvix'a.
2.3. Naślemy na Ciebie CBA i FBI jeżeli usuniesz nas i wstawisz tylko swój nick jako autor.
2.4. Nie możesz jednak budować własnej Portable programu Odkurzacz (na tym kodzie). Po co nam 6 miliardów wersji Portable skoro jest jedna i świetnie działa.
2.5. Nie sprzedawaj tego kodu. Zabraniam Ci, ponieważ tym kodem dzieci nie nakarmisz.

3. Nie łam tego regulaminu. Chyba że ja nic nie będę o tym wiedział. Ale jak się dowiem to patrz punkt 2.3.
3.1. Regulamin musisz zaakceptować taki jaki jest.

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 30, 2013, 20:56:33 »

* - poprawka błędu, który mógł skutecznie uniemożliwiać zapis ustawień
+ - zmiana kompilatora na nieoficjalny, który też dobrze działa, a i wprowadza jakieś ulepszenia dzięki czemu lepiej kod działa pod Windows 8 czy coś tam

W środku paczki spotkamy:
Odkurzacza o wersji 13.3.3.1648
Bazę danych o wersji I10-175

Tak jakoś zauważyłem, że ustawienia wersji Portable nie były zrzucane na dysk. Wczytywane były ciągle te same ustawienia. Czemu? Temu, że klucz był usuwany wcześniej (wyjątek usuwania klucza stanowiła wartość "Porable" ustawiona na "Tak", taka pamiątka z wersji 13.2) niż zapisywany. Teraz już w ogóle nie ma sprawdzania czy Portable = Tak, a zapis odbywa się od razu. Bez problemu.

Teraz ten nowy kompilator. Nieoficjalny, ponieważ NSIS jest programem otwartoźródłowym i porzuconym - dzięki czemu inny użytkownik mógł go kontynuować, i udostępnić swoją wersję, z której skorzystałem. Oczywiście wersja tegoż użytkownika sprawuje się lepiej i ma poprawione wiele intrygujących błędów (np. fałszywy alarm kompilatora, który twierdził, że zmienna nie może być -1, twierdził tak przez cały czas, nawet poprawka kodu nie pomagała). Niby działa lepiej pod Windowsem 8, ale tego nie wiem, może Starter sprawdzi, bo ma.

A to teraz zarzucę wam linka, i mam nadzieję że Franmo zaktualizuje na stronie franmo.pl wersję Portable.
:: http://applejack.pl/odk13.3.3.1648portable.exe ::

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 02, 2013, 07:11:58 »

Zaktualizowane na stronie głównej.
Poprzednia wersja Portable z "hotfix nr2" poszła do archiwum.

I wpadka...
Nie sprawdziłem tej wersji przed wrzuceniem na serwer i okazało się, że jest uszkodzona.
---------------------------
NSIS Error
Installer integrity check has failed. Common causes include
incomplete download and damaged media. Contact the
installer's author to obtain a new copy.

More information at:
http://nsis.sf.net/NSIS_Error
OK  

Przywrócona została wersja poprzednia. Teraz przed wrzuceniem na serwer, będzie faza testów. Nie wrzucam już od razu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 07:16:36 wysłane przez Franmo » Zapisane
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #7 : Lipiec 02, 2013, 12:56:09 »

Franmo, Spróbuj moją wersję https://mega.co.nz/#!vt4kCY6Y!BNCK7mJ90L9_BGbTLlWAcTY7LUh1nmx5J7O8WwFAjFc smile

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Lipiec 02, 2013, 13:52:39 »

Ta wersja nieprawidłowo zapisuje ustawienia bezpośrednio do rejestru, bo jak wytłumaczyć fakt, że na starcie widzi rozmiar uzyskanego miejsca z wersji instalacyjnej?
Powinno być "0 bajtów". Tak przynajmniej było do tej pory.

I druga sprawa.
Czy na prawdę nie może to być w formie jednej aplikacji? W tym momencie jest to nic innego jak spakowanie zainstalowanej wersji.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #9 : Lipiec 02, 2013, 14:21:31 »

Jejku... mój błąd z tymi statystykami Sad bo skopiowałem bazę z mojego folderu odkurzacza... Wybacz :P

Choć jedno plikowa wersja odkurzacza portable by była niezła, bo na razie jest tak że program uruchamia program, a to całkiem bez sensu.
i zamiast instalatora odkurzacz portable powinien być spakowany w zwykłym archiwum, np. cab albo zip, i było by to łatwiejsze dla innych, jak i mniej by zjadało zasobów. przydało by się jeszcze wersję portable oddzielić od rejestru, by bez potrzeby instalowania kluczy działał, sądzę że na to wystarczyła by zmiana bibliotek i poprawka kodu programu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 15:31:58 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #10 : Lipiec 02, 2013, 20:34:23 »

Uwzięli wy się na wersję jedno plikową, no ale to działa na zasadzie wersji jednoplikowej.

Wersja jedno plikowa rozpakowuje się tam, gdzie została skopiowana.

via:
odkurzacz.exe ( + w tym spakowane pliki )
DATA\APP\pliki_odkurzacza_tutaj

= rozmiar 2x

a teraz jest tak

odkurzacz.exe ( sam launcher )
DATA\APP\pliki_odkurzacza_tutaj

= rozmiar +90kb bo launcher

Więc nie wiem gdzie tu sens, ale pokombinuję nad wersją jedno plikową, wiem jak to zrobić. I dam do testów. Jak wypali, to pozwolę wam się skrzywdzić :P

Nie wiem czy dobrze się wrzuciło, zrobiłem reupload:
Polecenie:   STOR odk13.3.3.1648portable.exe
Odpowiedź   150 Accepted data connection
Odpowiedź   421 Timeout - try typing a little faster next time
Błąd:   Połączenie zakończone przez serwer

Ale po ściągnięciu u mnie działa, a u kogoś? Link ten sam (reuploadnięty): http://applejack.pl/odk13.3.3.1648portable.zip

Teraz działa dobrze, kto wie że w .zip pliki mogą czuć się bezpieczniej?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 20:42:05 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #11 : Lipiec 02, 2013, 22:17:43 »

Scootaloo "Jednoplikowa" według mnie ma znaczyć że odkurzacz nie będzie działał na zasadzie "Program uruchamia Program" tylko w folderze będzie Odkurzacz.exe, updater.exe (program umożliwiający aktualizację) i Foldery z obrazami, językiem i bazą, tak jak w wersji instalacyjnej.
a odkurzacz portable będzie zamiast do "instalacji" to do "Wypakowania" wtedy innych będzie lepiej, tak samo nie będą myśleli czy tam czasem nie ma wirusa albo czegoś, bo będą mogli podejrzeć co się tam znajduje.. i po co ci to że "pliki mają być bezpieczniejsze" ? po co komuś by były komponenty programu, np. grafika, skoro lepszą sobie znajdzie na witrynach internetowych? bo tak inne komponenty, np. Odkurzacz.exe, updater.exe, język programu mu się nie zdadzą.. bo i tak wszystkie pliki programu są tylko do odkurzacza.

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #12 : Lipiec 02, 2013, 23:10:31 »

I co to Ci da, jak to do cholery jasnej i tak musi gdzieś się wypakować! Przecież jak ja to wypakuje do RAM'u to potrzebne będzie co najmniej 4GB i 64 bitowy system! Chyba że pliki tymczasowe, a ustawienia zrzucane, nad tym właśnie myślę, a myślę już od 5 miesięcy, mam czas do soboty, bardzo ciężko jest znaleźć w sieci też program do tego celu Sad I zawszę się ciśnieniuje, że wykrywa mi pliki, których nie powinno być, odhaczam je i tak je dorzuca, albo nie działa... zapytam znajomego, do soboty się muszę wyrobić

a jeśli chodzi o zip to spakowany zostal instalator - dzieki czemu choc kawalek pliku zip pod koniec sie uceilo to i tak sie wypakowal i dziala dobrze bez zarzutow

Jany
Portabler
Papierek
*

Myślę, że tak.

« Odpowiedz #13 : Lipiec 03, 2013, 10:04:19 »

Panie ContinueToSave

Jeśli chcesz żeby to tak było zrobione, to poproś pana Franmo o cały kod źródłowy odkurzacza i przepisz go tak, żeby wszystkie komponenty były skompilowane do jednego pliku exe + żeby zapisywało ustawienia w tym samym katalogu.
NIE DA się tego zrobić w inny sposób bez wypakowywania komponentów do katalogu tymczasowego lub obecnego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 10:10:32 wysłane przez Jany » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 03, 2013, 11:16:18 »

Mam aplikację na Thinstall, która jest uruchamiana z jednego pliku i startuje od razu. Wiem, że wypakowuje się ona sama do katalogu "AppData\...\Thinstall". Ten katalog czyści też Odkurzacz ze zbędnych folderów.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: