Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz 14- propozycje, uwagi  (Przeczytany 11653 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
StarterX4
Gość
« : Maj 10, 2013, 20:05:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

No i mamy już świetny pomysł na interfejs Menedżera rejestru 001_tt1 pasuje jak ulał 001_smile
Tylko jeszcze teraz pozostaje sprawa z zielonym kolorkiem bo jak dla mnie Niebieski i Zielony nie są ze sobą zbytnio w zgodzie, tak więc niebieski kolor musiał by zostać zmieniony na zielony.

Mam już także propozycję na interfejs dla wersji Odkurzacz 14 ;)

Ułożenie menu niech zostanie takie jakie jest, tylko niech będzie taka skórka jak na powyższym zrzucie, ale jeszcze by te zielone czcionki i niektóre zielony ikonki zmieniono na niebieskie i wtedy wygląd Odkurzacza 14 będzie naprawdę wspaniały! thumbup1
(tak więc nowa wersja programu nie musi oznaczać nowy interfejs jak widziałem w jakimś poście Franmo napisał że nowa wersja = nowy interfejs ;))

Co do punktów przywracania u mnie zauważyłem że co jakiś czas folder z punktami przywracania powiększa swoją wagę i pojawia się coraz więcej plików mimo że punktów przywracania jest ciągle tyle samo (na razie mam tylko 2).
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2013, 20:20:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Po co to Odkurzacz 14.
Jest jeden, stale aktualizowany, ma aktualne bazy, i na razie nie widać sensu robienia wersji 14. Możne powstaje jej alfa, ale dla mnie za szybko na nowy odkurzacz i znowu zmiana przyzwyczaję
W nowej wersji programu powinno zmienić się wiele, a nie tak jak w Firefox ze od wersji 4 wygląda tak samo zmienili tylko pobieranie jeśli chodzi o wygląd.

To co zaprezentowałeś, to zmiana motywu, dla mnie motyw wygląda genialnie, mógłbyś go gdzieś upublicznić?

Nie wiem jak inni, ale dla mnie bardziej się rozchodzi o funkcjonalność, a nie o wygląd. tez mogę odpicować genialna aplikacje, która nie będzie działać.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2013, 20:23:23 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

StarterX4
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2013, 20:59:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

Scootaloo, Ten motyw stworzył Franmo! :P
ja go nie mam, tylko Franmo. a wogule nie potrafiłbym zrobić takiego dzieła :P zrobił bym najwyżej wielką porażkę o wyglądzie Windowsa 3.1, a nawet nie! bo gorzej. jak moje opublikowane motywy to tylko skoloryzowanie w programie graficznym Sad
Do grafiki raczej talentu nie mam angry, no chyba że chodzi o coś takiego (wiem, debilne, ale za to łatwe do zrobienia )

Patrzysz na własną odpowiedzialność!
Mówię jasno!
I nie bądź na mnie zły!
Kod:
http://i.imgur.com/FvpNK2X.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2013, 21:02:28 wysłane przez StarterX4 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Maj 11, 2013, 16:15:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

mógłbyś go gdzieś upublicznić?

Wrzuciłem go do działu motywów:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=4738.msg17406#msg17406
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 11, 2015, 22:49:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeśli ma się pojawić wersja 14 Odkurzacza, to powinien wrócić Menedżer Rejestru w nowej formie i może warto by było dodać jakiś moduł do znajdowania i usuwania duplikatów plików.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 12, 2015, 13:21:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

to powinien wrócić Menedżer Rejestru w nowej formie

Problem polega na tym, że jeden autor nie zdoła ogarnąć wszystkiego na raz. Wiele kluczy wydaje się być bezpiecznych do usunięcia do pewnego momentu.

Po za tym czyszczenie rejestru z wyjątkiem autostartu nie wiele daje, co prezentuje poniższy obrazek (źródło: chip.pl). Usuwanie zbędnych kluczy w ogóle nie przyspiesza systemu. Co innego usuwanie zbędnych plików i defragmentacja rejestru (może lepiej nad tym pomyśleć?), a co innego usunięcie jedynie 100kb kluczy. A niebezpieczeństwo przy czyszczeniu jednak jakieś jest.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 13:23:30 wysłane przez Alvinek » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 14, 2015, 02:00:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Właściwie to dobrym pomysłem byłoby na podstawie kodu menedżera rejestru z wersji 12.x (aby nie wymyślać koła od nowa) dodanie modułu na czyszczenie rejestru w ODK 13. Raz na pół roku (lub na 3 miechy, jeśli ktoś cos często instaluje, bądź aktualizuje) wystarczy czyszczenie rejestru i jego defragmentacja. Przy czyszczeniu oczywiście trzeba ręcznie sprawdzać klucze, aby nie usunąć nic koniecznego do poprawnego działania którejś appki lub systemu :P

Implementacja defragmentatora rejestru może być trudna. Przedewszystkim żeby pliczki rejestru były całe i zdrowe, i nie zamieniły się w parobajtowe śmieci. Jeśli KOPII nie masz, to ratunku też nie ma :P

Inna propozycja: defragmentator dysków > z tym sprawa myślę będzie łatwiejsza, bo jest masa defragmentatorów, więc może znajdzie się (na np. Githubie lub sourceforge) dobry projekt na licencji WTFPL (tak, ta nazwa jest zbyt wulgarna, ale póki co nie kojarzę innej licencji na tych samych zasadach z inną nazwą) lub X11 (która jeśli się nie mylę, dopuszcza zamknięcie kodu pod warunkiem napisania na czym dany projekt sie opiera... ale lepiej przeczytajcie tą licencję), wystarczy defragmentator NTFS, FATów już nikt nie używa (no chyba że na kartach pamięci, chociaż tam już coraz bardziej zaczyna dominować EXT4).

Moim zdaniem nagłe przeskoczenie z wersji 13 na 14 + kilka zmian (także z wyglądzie) spodoba się wszystkim i przyciągnie nowych użytkowników smile

(PS. to dziwne uczucie podczas czytania swoich starych postów sprzed dwóch lat ;-;)

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.