Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Podgląd zdarzeń; Zdarzenie 1010; Diagnosis-PLA  (Przeczytany 9517 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
WodzuAS
Gość
« : Czerwiec 18, 2013, 17:30:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam,
W momencie jak w Monitorze wydajności uruchamiam System Performance (Wydajność systemu) to w Podglądzie zdarzeń jest odnotowany błąd - jak w temacie: Nie można dodać licznika \Processor Performance(*)\* do modułu zbierającego Performance Counter; kod błędu: 0xC0000BB8.
Sprawdziłem ten kod. Oznacza on: w systemie określony obiekt nie znajduje się.
Pamiętam jak go usuwałem. Zastanowiła mnie nazwa pisana przez dwa "s" i to mnie uspokoiło. Akurat usuwałem dużo plików z wersjami językowymi i uznałem, że to da się podciągnąć pod te pliki. Gdyby był "Procesor" to bym nie usunął.
Możecie mi Państwo pomóc na przykład:
1) podać metodę jak mogę odzyskać utracony obiekt (np. dać mi w załączniku do mail i nauczyć rejestrowania go w systemie)
2) podać metodę jak uaktywnić `Właściwości` Performance Counter. Tutaj na karcie `Liczniki wydajności` jest ten obiekt.
Mogę go podświetlić ale przyciski `Dodaj / Usuń` są wyszarzałe / nieaktywne.
Program Odkurzacz odinstalowałem, ale jak będzie potrzeba to go zainstaluje jeszcze raz.
Mam płytę instalacyjną do Windows 7 Home Premium 64-bit.
Robiłem Backup przed usuwaniem i raporty. Robiłem kopie systemowe na dysk zewnętrzny. Ale usuwałem też pliki funkcją z CCleaner - "Pliki podwójne". A wczoraj usunąłem wszystkie wcześniejsze kopie robione w Centrum bezpieczeństwa, Punkty przywracania, i w związku z błędem 0x490 formatowałem dyski i tworzyłem partycje z wykluczeniem dysku twardego zewnętrznego, na którym miałem lokalizację dla wszelakich kopii.
Teraz robi mi się Indeksacja po formatach dysków. Spodziewam się, że moje dokumenty, a więc kopie i raporty z Odkurzacza są na dysku zewnętrznym.
Czego mam konkretnie poszukać, co może być mi pomocne?
Nie będę ukrywał, że wolę odzyskać usunięty plik przy udziale programu Odkurzacz. Ale w ostateczności zgodzę się na metodę usunięcia tego licznika ze zbioru / listy. Sądzę, że usunięcie naprawi błąd i w Podglądzie zdarzeń będzie czyściutko.
Z poważaniem
A. S.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 18, 2013, 18:06:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wgłębiłem się w temat, bo z tego co widzę, problemu dopatrujesz się w Odkurzaczu, a rozwiązania w jego kopiach bezpieczeństwa, które de facto nie wiadomo czy jeszcze posiadasz po ostatniej deinstalacji Odkurzacza.

Problem o którym piszesz w "Dzienniku zdarzeń" może mieć z goła inne podłoże, np.: błąd w sterowniku.

Co do problemu z wyszarzonymi przyciskami w "Dodaj/Usuń programy". Spotkałem się z tym przypadkiem i jest to spowodowane przez ingerencję innych programów czyszczących tudzież optymalizujących.
Rozwiązanie tego znajdziesz tutaj: http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=870.msg6384#msg6384

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną pomoc zdalną, czyli połączenie się z Twoim komputerem i naprawę, zajrzyj na stronę www.pomoc.franmo.pl i zadaj mi pytanie bezpośrednio na żywo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 18:12:28 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2013, 20:03:54 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jak pan używał funkcji "Pliki podwójne"? skanowanie po całym dysku czy tylko pojedynczych folderów?

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 18, 2013, 20:43:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Czy przywracanie systemu do punktu, w którym wszystko było ok, pomaga?

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
WodzuAS
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 19, 2013, 10:17:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie mam takiego Punktu.
Dodano odpowiedź: Czerwiec 19, 2013, 10:19:21  

Skanowałem partycję C, D, F (dysk zewnętrzny). Starałem się ograniczać w kasowaniu.
Dodano odpowiedź: Czerwiec 19, 2013, 10:31:47  

Mam już dobry Indeks. Co wpisać w pole szukaj w Eksplorator Windows żeby nie tracić czasu i nie mieć złudnych nadziei.
Problem mam z wyszarzanymi przyciskami Dodaj/Usuń Liczniki, a nie Programy. Może się przejęzyczyłeś  001_smile
Zaraz będę wiedział jak kliknę na łącze. Teraz odpisuję Wam Dobrodzieje na posty.
Dziękuję za dotychczasową pomoc i pomagajcie nadal, proszę.   closedeyes
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 10:31:47 wysłane przez WodzuAS » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 19, 2013, 12:18:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zapraszam około 20-tej na pomocą zdalną na żywo przez stronę www.pomoc.franmo.pl
Po podłączeniu się do komputera, zobaczę co się da zrobić.
WodzuAS
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 19, 2013, 14:20:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kopie nie istnieją chyba, że zastosuje się programy do odzyskiwania danych.
Z pomocy chętnie skorzystam. W załączeniu obrazki z Edytora rejestru i okna Właściwości Performance Counter.
https://skydrive.live.com/redir?resid=9C85F95A55F827E6!253&authkey=!AK6dGxhrNVOOuTQ

Komunikator GG jest pod 32-bit, a ja mam 64-bit. Nie zainstaluję. Jak będziemy się komunikować?
Poczytam o "Pomocy zdalnej", ale z jakim skutkiem, tego nie wiem.
Co proponujesz?

Z której metody połączenia będziemy korzystać w ramach "Pomocy zdalnej" systemu Windows? confused1
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 20:50:50 wysłane przez Franmo » Zapisane
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 19, 2013, 15:53:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Panie WodzuAS, dla systemu x64 BIT jest także program Skype (Klik tutaj) do prowadzenia rozmów, rozmów wideo oraz pisania wiadomości.
Sądzę jednak że GG bez problemów by zadziałało na komputerze z procesorem x64 BIT, już dawno jest wersja 11-sta (klik tutaj), może niech pan ją sprawdzi.

Oprócz punktów przywracania, w Windows 7 jest jeszcze jedna dobra opcja, wystarczy że pan kliknie PPM na lokalizację gdzie znajdowały się ważne pliki oraz kliknie pan w "Przywróć Poprzednie wersje".

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
WodzuAS
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 19, 2013, 16:31:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Sądzę jednak że GG bez problemów by zadziałało na komputerze z procesorem x64 BIT, już dawno jest wersja 11-sta (klik tutaj), może niech pan ją sprawdzi.

Oprócz punktów przywracania, w Windows 7 jest jeszcze jedna dobra opcja, wystarczy że pan kliknie PPM na lokalizację gdzie znajdowały się ważne pliki oraz kliknie pan w "Przywróć Poprzednie wersje".
Wszystkie wersje GG są pod 32-bit.
Zaraz sprawdzę czy są wersje wcześniejsze dla Perfomance Counter. Chociaż wątpię żeby były. Pisałem powyżej, że nie mam Punktów przywracania z dobrych czasów.

Wyślę zaproszenie i hasło po wiadomy e-mail.

Poprzednie wersje powstają na podstawie Punktów przywracania i Kopii zapasowej, czyli nici z Twojego pomysłu.
Może dasz radę i ustalisz mi ścieżkę do "Performance Counter.blg". Mam Indeks bez wykluczeń i wszystkie pliki pokazane (systemowe i ukryte też), a jednak nie mogę tej lokalizacji ustalić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 20:50:22 wysłane przez Franmo » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 19, 2013, 20:28:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dla mnie sprawa jest jasna.

Odkurzacz i jego kopie/raporty usunięty - Po co?
Użycie CCleaner "podwójne pliki" - nie wiadomo co tutaj zostało namieszane.
Są kopie systemowe, które można przywrócić i problem z głowy. Dlaczego tego Pan nie wykonał ?
Dodano odpowiedź: Czerwiec 19, 2013, 20:58:30  

Po rozmowie wyszło, że błędu nie ma jak zlokalizować bo wszystkie kopie Pan WodzuAS usunął. Także te systemowe. Zrobił format (tak napisał na forum) i ten błąd nadal posiada na nowym systemie?

Dla mnie to dziwne kombinacje. Doszukiwanie się problemu, który powstał przez Odkurzacz jest nie na miejscu.
Otrzymałem email ze zrzutami ekranu z rejestru, gdzie wszędzie występował ciąg "Performance Counter", nie wiem w jakim celu i co miałbym niby z tym zrobić skoro to ustawienia samego Windows 7.

Na pytanie czy ten błąd w "Dzienniku zdarzeń" powoduje problemy z systemem lub aplikacjami otrzymałem odpowiedź:

Korzystam i system nie zawiesza. Nie toleruje błędów w Podglądzie zdarzeń.

W takim razie jaki jest dalszy sens zabawy w doszukiwanie się przyczyny tego błędu skoro nie stanowi on istotnego problemu?

Osobiście nie potrafiłem nic tutaj poradzić nie mając nawet podglądu raportów z Odkurzacza.
Odesłałem do forum bardziej specjalistycznego, gdzie takie zagadki lubią rozwiązywać m.in. Picasso.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 20:58:30 wysłane przez Franmo » Zapisane
WodzuAS
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 20, 2013, 10:56:57 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dla mnie sprawa jest jasna.
Odkurzacz i jego kopie/raporty usunięty - Po co?

Specjaliści z Microsoft mi doradzili usunięcie wszelkich programów typu Odkurzacz.

Użycie CCleaner "podwójne pliki" - nie wiadomo co tutaj zostało namieszane.

Być może , że zostało namieszane. Ale licznik \Processor Performance(*)\* usunąłem Odkurzaczem. Zrobiłem odręczną notatkę.

Są kopie systemowe, które można przywrócić i problem z głowy. Dlaczego tego Pan nie wykonał?
Po rozmowie wyszło, że błędu nie ma jak zlokalizować bo wszystkie kopie Pan WodzuAS usunął. Także te systemowe. Zrobił format (tak napisał na forum) i ten błąd nadal posiada na nowym systemie?

To nie taki "format" jak Pan myśli. Ten cytat powinien coś rozjaśnić w głowie: "Mam możliwość wybrać opcję: "Formatuj dyski i ponownie podziel na partycje (Wybierz tę opcję, aby usunąć wszelkie istniejące partycje i sformatować wszystkie dyski w tym komputerze w taki sposób, aby odpowiadały układowi systemu.) Wybrałem i pojawił się przycisk "Wyklucz dyski". Wciskam go. "
Ten "format" nie miał wpływu na moje dokumenty. A dysk F, na którym miałem kopię z czasów już po usunięciu Odkurzacza wykluczyłem z formatowania.

Dla mnie to dziwne kombinacje. Doszukiwanie się problemu, który powstał przez Odkurzacz jest nie na miejscu.

Mogą być dziwne jak ktoś nie naprawiał błędu 0x490. Normalny ojciec swoje dziecko kocha. Nie umie Pan Autor być obiektywny.

Otrzymałem email ze zrzutami ekranu z rejestru, gdzie wszędzie występował ciąg "Performance Counter", nie wiem w jakim celu i co miałbym niby z tym zrobić skoro to ustawienia samego Windows 7.

Można zobaczyć i napisać o innych rzeczach, które załączyłem. Podczas rozmowy dało się zauważyć brak przygotowania z Pana strony do rozmowy.

Na pytanie czy ten błąd w "Dzienniku zdarzeń" powoduje problemy z systemem lub aplikacjami otrzymałem odpowiedź: Korzystam i system nie zawiesza. Nie toleruje błędów w Podglądzie zdarzeń.

Można było się nie pytać. W temacie Wątku jest napisane, że powoduje błąd 1010.

W takim razie jaki jest dalszy sens zabawy w doszukiwanie się przyczyny tego błędu skoro nie stanowi on istotnego problemu?

Taki sam sens jak badania profilaktyczne prostaty zanim dostanie się raka prostaty.

Osobiście nie potrafiłem nic tutaj poradzić nie mając nawet podglądu raportów z Odkurzacza.

To jest prawda - nic Pan tu nie potrafił poradzić. Bardzo Panu dziękuję, że się  publicznie przyznał i wczoraj nic mi nie popsuł.

Odesłałem do forum bardziej specjalistycznego, gdzie takie zagadki lubią rozwiązywać m.in. Picasso.

Zetknąłem się z Picasso na innym forum od tego który mi  Pan podał namiary. Może to nie ten sam. Tak samo WodzuAS to nie zawsze ja.

//Proszę nie robić bałaganu cytatami. Poprawiłem posta. - Fr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 13:22:02 wysłane przez Franmo » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 20, 2013, 13:19:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Specjaliści z Microsoft mi doradzili usunięcie wszelkich programów typu Odkurzacz.

Czy usunął Pan program CCleaner?

Być może , że zostało namieszane. Ale licznik \Processor Performance(*)\* usunąłem Odkurzaczem. Zrobiłem odręczną notatkę.

Tego obiektu nie sposób usunąć Odkurzaczem w "Monitora wydajności" lub z rejestru.

Mogą być dziwne jak ktoś nie naprawiał błędu 0x490. Normalny ojciec swoje dziecko kocha. Nie umie Pan Autor być obiektywny.

Jeśli chodzi o błąd 0x490 to wyjaśnienie go jest tutaj:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/299b227b-fa38-4902-b41a-d868075d763e/windows-7-startup-problem-error-code-0x490

Związany jest on z rozruchem komputera.
Ale Pan zaprzeczył, jakoby Windows miał problem z uruchomieniem lub zawieszaniem.

Druga sprawa. Jeśli to ma związek z autostartem jakiegoś programu to jest możliwe, że Odkurzaczem Pan to zrobił poprzez polecenie "Optymalizacja autostartu".
Jednak w bazie zbędnych autostartów nie ma takiego o nazwie "Processor Performance".

Są o nazwach takich:
  • Persistence
  • SystemToolsDailyTest
  • PCDoctorBackgroundMonitorTask

Pan zaprzeczył też jakoby usunął ten obiekt przez "Optymalizację autostartu".
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 20, 2013, 17:00:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

To jest prawda - nic Pan tu nie potrafił poradzić. Bardzo Panu dziękuję, że się  publicznie przyznał i wczoraj nic mi nie popsuł.

Gdyby pan nie usunął programu bez wczesnego zapytania się, problem by już dawno został naprawiony.
Teraz pan namieszałeś tak że trudno będzie z rozwikłaniem problemu.
Nie wiemy co zostało usunięte, ponieważ te informacje są zapisane w raportach.
Program zawsze tworzy kopie zapasowe plików usuwanych, ale razem z usuwaniem programu, usuwane są także raporty i te kopie.

WodzuAS
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 19, 2013, 15:09:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzień dobry!
@ Franmo,
zwracam honor. Wina nie leży po stronie programu Odkurzacz. Robiłem reinstalację 5 lipca b. r. i bez żadnego programu czyszczącego mam błąd 1010, Diagnosis-PLA.
Zestaw modułów zbierających dane system\System Performance został zmieniony przez ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA LOKALNA.
Nie można dodać licznika \Processor Performance(*)\* do modułu zbierającego Performance Counter; kod błędu: 0xC0000BB8.
Kod błędu oznacza: określony obiekt nie znajduje się w systemie.
Przypuszczam, że modyfikacja rejestru uaktywni przycisk Usuń. Dojście do przycisku `Usuń`: Zarządzanie komputerem-> rozwiń Narzędzia systemowe -> Wydajność -> Zestawy modułów zbierających dane -> System > System Performance (Wydajność systemu) > prawo-klik Performance Counter > Właściwości > Liczniki wydajności.
Gdyby była możliwość usunięcia licznika:\Processor Performance(*)\* przyciskiem `Usuń`, to bym usunął licznik. Spodziewam się, że to wyeliminuje błąd w Podglądzie zdarzeń.
Bardzo przepraszam za odczytanie nieprawidłowe swoich notatek. Przepraszam za stratę czasu i nadszarpnięcie dobrego imienia.
Bardzo żałuję. Jest mi przykro. blushing Sad
A. S.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 15:16:59 wysłane przez WodzuAS » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 19, 2013, 19:06:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przynajmniej jedno mamy z głowy 001_smile

Zacytuję swoje zdanie...

Problem o którym piszesz w "Dzienniku zdarzeń" może mieć z goła inne podłoże, np.: błąd w sterowniku.

Może ciągle instalujesz te same sterowniki z błędem?
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.