Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba dot. optymalizacji autostartu  (Przeczytany 8784 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« : Czerwiec 23, 2013, 16:32:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, mam prośbę aby optymalizator autostartu, zalecane do wyłączenia programy z usług systemu, ustawiał opcję uruchamiania na "ręcznie" a nie "wyłączony" ponieważ później powstaje problem że programy korzystające z tych usług przestają działać poprawnie, np. usługa gupdatem/gupdate (google update) jest wyłączona na stałe, i powiedzmy dowiedziałem się że jest nowa aktualizacja dla programu Google Chrome lub Google Earth w której dodano coś co mi się bardzo podoba, ale po kliknięciu w przycisk "sprawdź aktualizacje" pojawia się błąd, a po ustawieniu uruchamiania usługi na "ręczny" nie ma błędu, to samo się dotyczy innych programów sprawdzających aktualizację lub biblioteki potrzebne do poprawnego uruchomienia się programu. I dlatego proszę aby odkurzacz zmienił sposób zmieniania wyłączania uruchamiania się "usług".

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 23, 2013, 22:10:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Według zmian w wersji 13.3 zostało to wprowadzone:
|^| - podczas optymalizacji autostartu z usług systemu, usługi nie są już wyłączane (typ uruchamiania "wyłączony"), lecz przełączane w uśpienie (typ uruchamiania "ręczny"), co uaktywnia je kiedy aplikacja będzie chciała z nich skorzystać,
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 23, 2013, 22:49:17 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie przełączają się na "Wyłączony". Używam wersji 13.3.3.1648

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 24, 2013, 12:43:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Sprawdzałem na Windows 7 Pro SP1, Windows XP Pro SP3.
Dla różnych usług.
W każdym przypadku usługa przechodziła w tryb uruchamiania "Ręczny" i odwrotnie w "Automatyczny".

Kto może potwierdzić wyżej zgłoszony problem ?
ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 25, 2013, 12:41:39 »
Odpowiedz cytującCytuj

Aktualizacja samego Google Chrome nie siedzi już usługach. Tylko w autostarcie z rejestru i z harmonogramu zadań.
http://superuser.com/questions/400216/which-google-updater-is-the-one-that-i-should-allow-to-run

Tymczasem u mnie (też Windows 8) usługi są ładnie przestawiane w tryb "Ręczny" (sprawdź sam! Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Narzędzia administracyjne -> Usługi). W moim przypadku sprawdzone na przykładzie usługi NVIDIA Display Driver (innych nie mam).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 14:01:54 wysłane przez ArturM » Zapisane

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 25, 2013, 15:39:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie usługa "Mozilla Maintenance Service" jest przestawiana na tryb ręczny.

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.