Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: AVG Free 2013 blokuje aktualizacje Odkurzacza  (Przeczytany 16527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Franmo
Constructor
Diament
*

« : Lipiec 13, 2013, 15:36:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeden z użytkowników zarówno Odkurzacza jak i antywirusa AVG Free 2013 zgłosił problem błędu aktualizacji Odkurzacza.

Okazało się, że to program antywirusowy AVG AntiVirus 2013 w wersji 13.0 Build 3349 (aktualny) blokuje aktualizację.

Nie pomagało dodanie do wyjątków pliku "odkurzacz.exe" z katalogiem, samego katalogu Odkurzacza, jak również wstrzymywanie ochrony pojedynczych modułów antywirusa. Moduł firewall antywirusa nie został zainstalowany więc nie blokował Odkurzacza.

Pomogło tymczasowe wstrzymanie ochrony w "Ustawienia zaawansowane".

Zgłoszenie zostało wysłane do pomocy technicznej AVG i czekam na odpowiedź w tej sprawie i zastosowanie poprawki.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #1 : Lipiec 13, 2013, 16:12:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wydaje mi się że to może być od serwera, prohost.pl pewnie nie ma certyfikatu, lub certyfikat wygasł i są problemy... lub w pliku instalacyjnym programu na serwerze, w jakiejś linijce kodu coś jest źle i anty uznaje za zagrożenie. U mnie Windows Defender uznał plik "odkurzacz.exe" za trojana i zaprzestał dopiero po aktualizacji defendera. Trzeba by było sprawdzić czy na starszych wersjach, np. 13.2, 12.6 jest to samo, jak nie to coś od działania programu... ewentualnie serwera aktualizacji.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Lipiec 13, 2013, 18:10:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie Windows Defender uznał plik "odkurzacz.exe" za trojana i zaprzestał dopiero po aktualizacji defendera.

To ciekawe czemuś żeś nie powiedział o tym wcześniej tylko mówisz o tym teraz. I co to za specjalna aktualizacja która nagle wyklucza Odkurzacza.

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #3 : Lipiec 13, 2013, 19:18:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

To ciekawe czemuś żeś nie powiedział o tym wcześniej tylko mówisz o tym teraz. I co to za specjalna aktualizacja która nagle wyklucza Odkurzacza.

Znaczy nie wiem...bo jak uruchamiałem odk to pojawiały się komunikaty że odk to zagrożenie, przedwczoraj przez Windows Update zainstalowałem aktualizację definicji dla WD i komunikaty znikły jakoś...
Nie było sensu o tym pisać, bo i tak prawie nikt nie używa Defendera, a wszyscy tylko Avast albo Kaspersky... poza tym ile tu jest na forum osób używających W8? większość widzę używają W7, a w Windows 8 przerobili Defender tak by byłby to normalny antywirus a nie tylko skaner przed zagrożeniami typu "Classic Virus from 90s" które już dawno umarły.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 13, 2013, 19:34:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wydaje mi się że to może być od serwera, prohost.pl pewnie nie ma certyfikatu, lub certyfikat wygasł i są problemy... lub w pliku instalacyjnym programu na serwerze, w jakiejś linijce kodu coś jest źle i anty uznaje za zagrożenie
Równie dobrze program ma zbyt czułe ustawienia heurystyki i reaguje np. na hasło lub plamy na słońcu...Ujmę rzecz krótko, z doświadczenia pamiętam, że w różnych wersjach Odkurzacza były dwa programy, które często "krzyczały"- były to Avira i...AVG. Avira odkąd ją pamiętam i długo użytkowałem szybko uwinęła się z problemem. Okazjonalnie: Dr Web czy NOD32. A także MacAfee, Kaspersky, Ad-Aware.
http://www.franmo.pl/v2/archiwa-artykulow/item/168-falszywy_alarm_12-4.html
Podobnie jak aktualizacje od MS, które potrafią zepsuć czy namieszać w systemie, ostatnio jest prawdziwa plaga aktualizacji antywirusów, które nagle "odkrywają" nieszkodliwe pliki jako wirusy i co mniej zabawne, nierzadko same usuwają i jest systemowy zonk. thumbdown
Co śmieszniejsze, wcześniej nie bywały takie odkrycia i pojawia się felerna aktualka.
Nic mnie nie drażni tak jak pełna automatyzacja programów czyli "kliknij, zniszcz i zapomnij." Z czego to wynika? Jak zawsze: z niedbalstwa i czynnika ludzkiego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2013, 19:37:42 wysłane przez Unicorn » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Lipiec 13, 2013, 22:07:15 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ale o blokowaniu nie ma informacji od antywirusa AVG. Jest to standardowa blokada połączenia się z internetem, z tymże jak wspomniałem, firewall nie był zainstalowany w tej wersji i nie mógł tego blokować.

Druga sprawa, że serwery aktualizacji teoretycznie nie mają nic do tego, bo za każdym razem Odkurzacz losuje inny serwer z wykluczeniem ostatnio używanego.
Napisałem "teoretycznie", bo był przypadek, że ESET blokował połączenie z jednym z serwerów (www.franmo.leehoan.com) i jest o tym nawet wątek na forum:

http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=4468.0
Arek_AVG.pl
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 17, 2013, 10:59:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witajcie!

Sprawą się już zajmujemy bo została ona zgłoszona do naszej pomocy technicznej i oczywiście tak szybko jak się da problem z pobieraniem aktualizacji Odkurzacza przy aktywnej ochronie AVG zostanie naprawiony.
Czekamy jeszcze na wyjaśnienia od zgłaszającego nam problem jak odbywa się połączenie z serwerami aktualizacji Odkurzacza aby jak najlepszą poprawkę wprowadzić.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #7 : Lipiec 17, 2013, 11:23:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

A co ciekawe na Facebooku jedna z osób pisze że AVG 2013 nie blokuje aktualizacji.

Dzanar
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 10, 2013, 22:01:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przy antywirusie z najnowszymi definicjami od Microsoftu problem również występuje. Antywirus się nie pluje o nic ale aktualizacja baz danych jest niemożliwa. Pomaga wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym na czas aktualizacji.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #9 : Sierpień 11, 2013, 13:04:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

To nie wiem, dlaczego ja mam AVG Free 2013 i nic się nie dzieje.

Jaką masz wersję AVG? (główne okno programu, Opcje > Informacje o AVG)
Dla porównania moje:

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #10 : Sierpień 11, 2013, 16:06:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

@Scootaloo

Przy antywirusie z najnowszymi definicjami od Microsoftu problem również występuje. Antywirus się nie pluje o nic ale aktualizacja baz danych jest niemożliwa. Pomaga wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym na czas aktualizacji.

Pan Dzanar nie ma antywirusa AVG, tylko Windows Defender, też go używam, bo też mam Windows 8, a ochrony w czasie rzeczywistym nie używam bo obciąża mi procek.

ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 11, 2013, 16:45:03 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cóż, nie wiem jak wczoraj, ale dzisiaj Odkurzacz działa OK na Windows 8 z Windows Defender.

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #12 : Sierpień 11, 2013, 17:50:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przecież Microsoft nie wydaje aktualizacji antywirusa codziennie, tylko co 2-3 dni, Nie wiem jak u ciebie ArturM, ale ja skanuje aktualizacje codziennie, a od Defendera mam tylko okresowo co 2-3 dni.

Może się już powtarzam, ale antywirusy twierdzą ze dany program to jakieś zagrożenie, po tym że pobiera plik z rozszerzeniem *.exe, a w większości przypadków takie pobierane pliki przez oprogramowanie to Trojany. A przeglądarki czy komunikatory pobierają w większości aktualizacje "Częściowe" czyli pobierają tylko zaktualizowany komponent, choć np. w przeglądarkach zdarza się że w całym pakiecie, ale za to w pliku z innym rozszerzeniem i ten plik jest rozpakowywany.

Dodatkowo może się liczyć także to bo pliki pobierane przez program odkurzacz są pobierane z nieautoryzowanego serwera, czyli takiego który nie posiada certyfikatu.
Zauważyłem także że niektóre sieciowe programy dodają siebie do zapory systemowej, nie wiem dlaczego? skoro przecież i tak bez dodania działają poprawnie, może są takie same przypadki jak w ODK? closedeyes

ArturM
Srebro
**
*

« Odpowiedz #13 : Sierpień 11, 2013, 21:45:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie nawet kilka razy dziennie Windows Update ściąga sobie aktualizację bazy wirusów dla Windows Defendera smile http://img713.imageshack.us/img713/9974/87cn.jpg - może to ma jakiś związek z Windows Defender -> Ustawienia -> MAPS (mam "Członkostwo podstawowe"), choć pewny nie jestem.

W każdym bądź razie jak dotąd żadnych problemów (i żadnych wykrytych wirusów). Nuda ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2013, 21:59:16 wysłane przez ArturM » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 11, 2013, 17:51:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

Problem nadal aktualny? Zaktualizowałem skan stron http://franmo.pl i forum odkurzacza na http://www.urlvoid.com/ , virustotal.com nic nie wykrywa, wcześniej wykrywał obie strony jako malware.
http://www.urlvoid.com/scan/franmo.pl/ (Wcześniej 3 zagrożenia, teraz liczba zmieniła się na 2)

Od jakiegoś czasu już jest AVG 2014, może on nie będzie blokował odkurzacza?
http://www.dobreprogramy.pl/AVG-Internet-Security,Program,Windows,13210.html

Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.