Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: System Operacyjny - NeXTSTEP 3.3 !!!  (Przeczytany 1732 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« : Lipiec 18, 2013, 21:29:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od jakiegoś czasu szukałem w sieci "do pobrania" systemu NeXT NeXTSTEP, oczywiście znalazłem wersję 3.3! czyli najnowszą smile
wersję którą ja pobrałem była tylko dla VMware, jednak szczęście że plik zawierający system był w formacie który Sun VirtualBox obsługuje, po włączeniu systemu "zresetowałem" sterowniki (tzn. w ustawieniach systemu zrobiłem tak aby system od nowa przeszukał zainstalowany sprzęt itp.), ponieważ po każdym uruchomieniu systemu pojawiał się ekran "Kernel Panic". Jak ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o systemie, to zapraszam na Wikipedię. NeXTSTEP został stworzony przez firmę NeXT, która została założona w 1985 roku przez "Steva Jobsa" który stworzył także Apple i był aż do śmierci jej szefem, Jak doszło do stworzenia NeXT? w firmie Apple zaszła kłótnia z drugim szefem Apple i Steve Jobs został wyrzucony ze stanowiska Szefa i wyrzucony z firmy. w roku 1997 firma została wykupiona przez Apple, co przywróciło Steva Jobsa do Apple, kilka lat później Steve ponownie został szefem firmy (na wiki pisze wszystko, wystarczy wyszukać :P).
Na komputerze NeXT Stadion powstał także Internet !!!! czyli to co teraz używamy! Tim Berners-Lee (twórca sieci) dla systemu NeXT stworzył także program dzięki któremu będzie możliwe przeglądanie sieci, zwie się on WorldWideWeb (WWW) lub także W3 Browser.
Tak wyglądała przeglądarka W3:

A tak wygląda system NeXTSTEP, screen mojego autorstwa:

Link do pobrania: https://mega.co.nz/#!G0pnATCZ!ObgrMA2ZNg3YLWOXg7lxF3ZkQ_QNU4B_6nq4BIMtgZ4 (PS. Ten link to nie piractwo, system jest już bardzo stary i nikt go już nie używa, ostatnie wydanie w wersji 3.3 zostało wydane w 1995 roku, i proszę o nie pisanie ordynarnych odpowiedzi smile) Rozmiar: 58.7 MB, Rozmiar po rozpakowaniu archiwum: 253 MB

Należy pamiętać! System ma czasami awarie, i się przytnie i są problemy z jego wyłączeniem, wtedy trzeba wyłączyć z poziomu VirtualBox, potem jednak gdy go włączymy NeXTSTEP będzie skanował dysk w poszukiwaniu problemów.

Bawcie się dobrze! 001_tt2
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 21:33:27 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.