Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Skróty (klawiszowe) w Odkurzaczu?  (Przeczytany 1397 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Sierpień 05, 2013, 20:26:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

Aniżeli dziwny pomysł, jest z tego troche logiki. Chyba że już ktoś przede mną pomyślał i zostało to wprowadzone.

Aczkolwiek, dochodzę do wniosku, że dzięki temu korzystanie z Odkurzacza byłoby ciekawsze i szybsze.

Chociażby opcja w ustawieniach - "Automatyczne rozpoczynaj skanowanie po wybraniu akcji z Centrum akcji" przyspieszyłaby proces o 3 sekundy.
Jednak jest, ale wolę się przyznać, że nie wiedziałem.

Skróty klawiszowe - wyzwolone w głównym oknie programu Odkurzacz - służyły by za kliknięcie w "Centrum akcji" przy zaznaczonej wyżej nie wiedzącej przeze mnie opcji.

Klawisz:
- S (od: Szukaj, Skanuj): uruchamiałby te drugie, czyli szukajka zbędnych plików
- F (od: Folder, Find fat folders (ang.: szukaj grubych folderów)): uruchamiałby te trzecie, czyli szukajka zbędnych folderów
- A (od: aplikacja): czyścił by aplikacje

A to wszystko - po wciśnięciu w głównym oknie - wyzwalane od razu i robione w tle. Klawisze byłyby konfigurowalne. Wysoka technika.

Co więcej, cały proces można by jeszcze bardziej skrócić. Jedną ikonką - "AllInOne" - coś jak konserwacja TuneUP jednym kliknięciem.
Taka ikona Odkurzaczowa czyściłaby aplikacje i foldery, ewentualnie pliki (domyślnie by to było odznaczone, a zaznaczenie tego spowodowałoby wyświetlenie się komunikatu: "Uwaga! W trybie All In One nie ma możliwości podglądnięcia usuwanych plików. [tutaj jeśli ktoś zaznaczył powyżej trybu bezpiecznego] Twój tryb blablabla (pisać mi się nie chce)", a to wszystko w tle. Jeszcze wyższa technika.

Co na to inni?

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.