Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka propozycji dot. Odkurzacza :)  (Przeczytany 2711 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« : Sierpień 09, 2013, 18:45:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam! mam kilka propozycji dotyczących nowych funkcji, ulepszeń w programie itp. Pierwsza to aby do szybkiego czyszczenia programów dodano możliwość przeskanowania w jakich programach są zbędne pliczki, oraz po przeskanowaniu była możliwość sprawdzenia listy plików w każdym programie, co by było bardzo pomocne w sprawdzeniu listy plików, i np. czy nie zostaną usunięte jakieś ważne dane użytkownika.
Druga to aby była możliwość (Dla zaawansowanych) ręcznego zaznaczania/odznaczania plików dla każdego programu w szybkim czyszczeniu aplikacji.
Trzecia to aby do programu dodano taki jakby Link do systemowego defragmentatora dysków, albo stworzenie własnego "odkurzaczowego", albo stworzenie go z wykorzystaniem bibliotek Windows API (Albo Microsoft Defrag API.. nie pamiętam już jak to się nazywało :p), co pozwoliło by zaraz po czyszczeniu szybkie zdefragmentowanie dysku... co odniosło by się też znacznie do wydajności komputera.
Czwarta to dodano możliwość całkowitego wyłączenia czerwonego paska ostrzegawczego w menu odkurzacza (ten co mruga, pisałem ze mnie to irytuje... angry a na razie da się tylko wyłączyć mruganie)
Piąta to aby dodano większe wsparcie tworzenia motywów, np. możliwość zmiany koloru czcionki, koloru paska z całkowitym zyskanym miejscem na dysku oraz możliwość zmiany motywu w ustawieniach, oraz by motyw miał własne rozszerzenie (może to być zwykły ZIP, ze zmienionym rozszerzeniem na np.  .mtw, czyli w skrócie motyw, .thm, czyli w skrócie theme albo .mpo, czyli w skrócie Motyw Programu Odkurzacz - Czyli co najbardziej polecam, bo najbardziej pasuje do programu ;)), lub folder (tak jak to było w odk12).
Szósta to aby pliki raportów programu były otwierane bardziej nowoczesnej przeglądarce tekstu, takiej jak np. WordPad, albo jakiejś wbudowanej w program, a nie Notatnik.

Myślę że to na razie wszystko z moich propozycji, jak wpadnie mi coś jeszcze do głowy to napisze :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 22:25:51 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Sierpień 09, 2013, 18:53:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

A siódma to żeby Odkurzacz korzystał z normalnego archiwizera kopii zapasowych aby do tych kopii zapasowych można było wejść normalnie poprzez prawo klik i wydobyć co należy.

Szósta to aby pliki raportów programu były otwierane bardziej nowoczesnej przeglądarce tekstu, takiej jak np. WordPad, albo jakiejś wbudowanej w program.
To powinno być konfigurowalne w ustawieniach. Ja zawsze otwieram raporty w Notepad++.

Druga to aby była możliwość (Dla zaawansowanych) ręcznego zaznaczania/odznaczania plików dla każdego programu w szybkim czyszczeniu aplikacji.
No jakbyś czyścił temp w którym jest 90000 plików (przeważnie u mnie) i wyskoczyłaby taka lista to nie wiem czy Odkurzacz pozbierałby się z wczytywaniem jej do jutra :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 18:58:10 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #2 : Sierpień 09, 2013, 22:45:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

No jakbyś czyścił temp w którym jest 90000 plików (przeważnie u mnie) i wyskoczyłaby taka lista to nie wiem czy Odkurzacz pozbierałby się z wczytywaniem jej do jutra :D

Heh, i tak nie pobiłeś mojego rekordu smile przez rok nie robiłem żadnych optymalizacji systemu (2011 rok) ponieważ nie czułem takiej potrzeby optymalizacji systemu, bo nie miałem takich gigantycznym zacinek systemu czy lagów i nie miałem zbytnio też o tym pojęcia, bo byłem dopiero "Świeżakiem" przy informatyce.... a z autostartem uruchamiało się aż 19 programów (w tym programy do aktualizacji, Toolbary, wtyczki typu Quicktime, a nawet aktualizator Apple, iTunes, Google Update itd. o których miałem pojęcia przez cały rok smile aż nagle troszkę mi zaczął muulić PC i kolega mi pisał bym "zbadał" folder %temp% i napisał mu ile mam plików oraz ile folder waży... okazało się że folder waży 84 GB i jest w nim 273566476 plików, i był numerem 2 największym na dysku, numerem 1 był folder C:\Windows\Winsxs który ważył 98 GB na dysku :D

A co do listy to odkurzacz zdążyłby smile Chociaż głównie to zależy od szybkości dysku i pamięci ram, choć czasem to nawet gdy obydwa są słabe, to programy różne szybko działają... nawet te wczytujące wielkie rzeczy... ;)

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Sierpień 10, 2013, 00:04:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pierwsza

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ Odkurzacz nie sugeruje do czyszczenia czegoś, do czego ma obawy. Tym samym nie musisz się tym przejmować.

Druga

Jak wyżej, nie ma to sensu i zastosowania. Jeśli nie chcesz czyścić danej lokalizacji programu, odznacz ją w oknie "Zarządzanie czyszczeniem".

Trzecia

Kiedyś praktykowałem takie rzeczy. Teraz już nie stosuje takich odwołań.

Czwarta

Pisałem, że jest to element, który ma powiązanie i nie powinien być ukrywany/wyłączany.
Jeśli masz taki element, to znaczy, że nie wykonałeś wszystkich zalecanych czynności. Jeśli ich nie wykonujesz, a z Odkurzacza korzystasz raz na X miesięcy, to czemu czerwone paski mają Tobie przeszkadzać?

Piąta

Zmiana graficzna interfejsu przydatna jest w aplikacjach używanych na co dzień. Przeglądarka, komunikator, edytor tekstu, nawet odtwarzacze multimediów.
W takich aplikacjach jak Odkurzacz raczej nie ma to sensownego zastosowania, ale nie odrzucam tego dodatku.

Szósta

To zależy od powiązania rozszerzenia z programem i jest edytowalne z poziomu tegoż programu. Jeśli ustawimy, aby pliki TXT otwierane były w "Notepad++" to Odkurzacz będzie otwierał pliki właśnie w nim.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.