Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Możliwe zorze polarne na północy Polski!  (Przeczytany 2392 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Sierpień 23, 2013, 22:02:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

W tej chwili do 28 sierpnia trwa burza geomagnetyczna. Powstała ona w wyniku wielkiego wybuchu słońca (tak, wybuchło słońce i teraz satelity świecą nam latarkami, nie wiem jak zbudować to zdanie żeby brzmiało sensownie):

Kiedy zorze polarne mogą się pojawić?

Wskaźnik Bz na stronie http://www.spacew.com/plots.php# musi wskazywać Bz = -20. Wtedy są idealne warunki do powstania zorzy polarnej w naszych rejonach. Nie będzie ona silna, ciężko będzie ją wypatrzeć, jednakże wystarczy statyw + aparat + 20 sekundowy czas naświetlania, aby zobaczyć (na zdjęciu) zorze polarną idealną smile

Burza geomagnetyczna źle wpływa na satelity i na odbiorniki radiowe (zakłócenia sygnału typu GPS, telefonicznego). Ogólnie na elektronikę. Co gorsza tu nie pomaga odłączenie wtyczki od prądu - jedyne co pozostaje to nie wystawiać sprzętu na dwór w celu postawienia go na dwór ;)

Także wpływa na zdrowie człowieka (co i tak nie oznacza że jesteśmy robotami) - możemy czuć się osłabieni, mogą dręczyć nas bóle głowy, możemy też chodzić jak po flaszce

UPDATE:
W sobotę (czyli jutro [czyli 24.08.13]) najbardziej warto będzie patrzeć za Bz = -20 http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/kolejny-silny-rozblysk-sloneczny-cme-dotrze-do-ziemi-do-soboty,96181,1,0.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 22:09:53 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2013, 22:22:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

W tej chwili do 28 sierpnia trwa burza geomagnetyczna. Powstała ona w wyniku wielkiego wybuchu słońca (tak, wybuchło słońce i teraz satelity świecą nam latarkami, nie wiem jak zbudować to zdanie żeby brzmiało sensownie):

What? Czy na pewno? bo mi się wydaje że gdyby słońce wybuchło już dawno byśmy nie żyli, bo życia bez słońca nie ma.
U mnie burzy żadnej nie było i nie ma...
Dobrze wszystko zrozumiałem, tak?

Poza tym to racja... czuję się dość dziwnie, cholernie osłabiony, jednak nie mam omdleń czy nie czuję się jak po wypiciu alkoholu, ani jak wzięciu twardych.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 22:27:09 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Sierpień 23, 2013, 22:26:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie. Burza geomagnetyczna to burza, której nie widać. Niewidzialne zło dla satelit telekomunikacyjnych i innych, które nie mają zapewnionej ochrony przez miliardami cząsteczek które zbombardują nas najbardziej w sobotę. To wszystko grzmi groźnie, jednak tego kompletnie nie widać, można czasem jedynie odczuć smile

A wybuch słońca - chodziło mi o wybuch na słońcu, który wyrzucił w naszą stronę miliardy wspomnianych wcześniej cząsteczek i lecą na nas smile Jednak nie ma się czego obawiać, nie jest to zagrażające życiu lub zdrowiu.

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #3 : Sierpień 23, 2013, 22:32:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

To więc skoro "zbombardują" te satelity, to większość nadajników telewizyjnych, telefonicznych czy sieciowych może paść? Kurczę... Jak mi net wysiądzie to chyba oszaleję :D

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.