Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Brak możliwosci aktualizacji programu  (Przeczytany 5810 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rysbar
Świeżak
*

« : Wrzesień 19, 2013, 20:14:48 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzieńdobry.
W moim PC-cie z systemem WinXP HE SP3 używam doskonałego programu czyszczącego "Odkurzacz v.13.3.0.1584" (wielkie uznanie dla autora). Po jego uruchomieniu na planszy głównej pisze na czerwono:
Aktualizacja anulowana - problem z połączeniem internetowym ( a to nieprawda, mam stałe łącze)
Status bazy: nieaktualna
Data publikacji: 14-03-2013 (189 dni temu)
Wersja bazy: 15-170
Zaniepokojony brakiem możliwości aktualizacji, odinstalowałem Odkurzacza programem Revo Uninstaler i zainstalowałem ponownie z portalu Dobreprogramy.pl
Niestety objawy jak opisane wyżej.
Co może być przyczyną braku możliwosci aktualizacji?
Za ewentualną pomoc serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Rysbar.
ContinueToSave
Żelazo

Szalony gracz TF2, fan systemów UNIXopodobnych, lu

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 19, 2013, 22:35:48 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, Czy pomaga dodanie programu odkurzacz do zapory systemowej?

Start -> Panel sterowania -> zapora systemu windows -> zezwalaj aplikacji lub funkcji na dostęp przez zaporę -> zmień ustawienia -> zezwalaj na dostęp innej aplikacji -> z listy wyszukaj "odkurzacz.lnk", kliknij na niego i zatwierdź przyciskiem ok.

Pozdrawiam.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Counter Strike, Tactical Intervention i inne gierki smile
Rysbar
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 20, 2013, 07:17:17 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzieńdobry.
Dziękuję za podpowiedź - niestety nie pomogło.
U mnie wygląda to tak:Start->Panel sterowania->Zapora Windows->Wyjątki->Dodaj program (z listy podświetliłem Odkurzacz) OK. Restart komputera. Wszystkie moduły Odkurzacza działają poprawnie, za wyjątkiem Aktualizacji. Nawet po wyłączeniu Avasta Free nie można Odkurzacza zaktualizować.
Na pokładzie mojego PC-ta znajduje się jeszcze w pełni działający program Wise Care 2.81. Czy tu może być konflikt?
Pozdrawiam.
megazip
Świeżak
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 20, 2013, 09:46:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, Czy pomaga dodanie programu odkurzacz do zapory systemowej?
Start -> Panel sterowania -> zapora systemu windows -> zezwalaj aplikacji lub funkcji na dostęp przez zaporę -> zmień ustawienia -> zezwalaj na dostęp innej aplikacji -> z listy wyszukaj "odkurzacz.lnk", kliknij na niego i zatwierdź przyciskiem ok.Pozdrawiam.
Mam ten sam problem. Windows8 x64, zapora wyłączona, antywirus wyłączony i dalej komunikat o braku dostępu do internetu... thumbdown
Pozdrawiam - Leszek

* Zrzut_efi_019.jpg (60.27 KB, 745x524 - wyświetlony 127 razy.)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 10:05:34 wysłane przez megazip » Zapisane
rafli_waw
Świeżak
*

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 20, 2013, 12:52:02 »
Odpowiedz cytującCytuj

Hej,
Dzisiaj też przypadkiem odkryłem, że mam identyczny problem. Na laptopie z Windows 7 64bit i drugim z Windowsem Vista 32bit.
W obu wyłączyłem antywirusa (Avasta), wyłączyłem zaporę (dodałem wcześniej wyjątki, choć nigdy przedtem nie stanowiło to problemu), Windowsa Defender-a i lipa. Problem występuje na obu komputerach nadal.
Całe szczęście że tu trafiłem, bo już chciałem dyski formatować...
Rysbar
Świeżak
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 20, 2013, 13:07:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam.
Widzę, że to nie tylko mój problem.
Próbowałem pobrać autopoprawkę nr 4 z dnia 16-09-2013 do wersji 13.3.4.1682 przy wyłączonej Zaporze i wyłączonym Avaście - próba nie powiodła się. Wywala komunikat: pobierz program Odkurzacz.
Po wpisaniu w Google: Odkurzacz 13.3.4.1682 nie ma tej wersji w linkach.
Co jeszcze mógłbym zrobić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.Rysbar
Alvinek
Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 20, 2013, 13:13:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Problem tkwi w starej wersji programu Odkurzacz. Należy ją zaktualizować ręcznie.

Należy pobrać ten plik:
http://franmo.pl/update/odkurzacz.exe

A następnie podmienić go z dotychczasowym w folderze z programem Odkurzacz (domyślnie: C:\Program Files\Odkurzacz\)

Niestety, u mnie było to samo. Mam na nowo postawiony system, internet śmiga aż miło...

Tak jak zostało polecone na Facebooku, miotam jak szatan w ten guzik z problemem, ale nic nie zaskakuje.
A widać, że Odkurzacz nie ma problemu. Jak klikam w guzik ciągle, to na dole NetSpeedMonitor pokazuje mi 3,80kb/s downloadu.

( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rafli_waw
Świeżak
*

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 20, 2013, 13:18:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

Potwierdzam. Podmieńcie sobie tylko plik do którego link podał kolega. Problem ustępuje natychmiast.
Rysbar
Świeżak
*

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 20, 2013, 15:02:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

rafli-waw napisał:
Potwierdzam. Podmieńcie sobie tylko plik do którego link podał kolega. Problem ustępuje natychmiast.
Jako że jestem "Świerzak" w obsłudze komputera też, prosiłbym o napisanie krok po kroku: jak to zrobić.
Za info byłbym niezmiernie wdzięczny.
rafli_waw
Świeżak
*

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 20, 2013, 15:11:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ściągasz plik do które link był podany.
Odnajdujesz na komputerze folder programu Odkurzacz, i po prostu kopiujesz go do tego folderu.
W tym folderze już będzie znajdował się plik o identycznej nazwie, więc komputer zapyta czy chcesz zamienić istniejący plik. Ty potwierdzasz zamianę, i po robocie ;-)
zynio
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 20, 2013, 15:49:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja również potwierdzam , zamiana pliku pomaga smile
Rysbar
Świeżak
*

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 20, 2013, 15:56:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Napisano:
Ściągasz plik do które link był podany.
Odnajdujesz na komputerze folder programu Odkurzacz, i po prostu kopiujesz go do tego folderu.
W tym folderze już będzie znajdował się plik o identycznej nazwie, więc komputer zapyta czy chcesz zamienić istniejący plik. Ty potwierdzasz zamianę, i po robocie ;-)

Dziękuję.
U mnie próba ściągnięcia pliku z podanego linku kończy się komunikatem:
"Aplikacja "Odkurzacz" wymaga ponownej instalacji w celu naprawy"
I tutaj d..a zimna. Odkurzacz był odinstalowywany i instalowany z Zaporą i bez kilkanaście razy i ciągle lipa.
rafli_waw
Świeżak
*

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 20, 2013, 16:16:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie rozumiem.
Link jest działający (przed sekundą sprawdzałem), wystarczy przenieść plik do odpowiedniego folderu, podmienić i po sprawie.

Być może masz jeszcze jakieś inne problemy towarzyszące? Zainstaluj sobie CCleaner, wyczyść sobie system i rejestr z syfu (po uprzednim odinstalowaniu Odkurzacza), zrób restart komputera i ponownie zainstaluj. Może wtedy zaskoczy.
ContinueToSave
Żelazo

Szalony gracz TF2, fan systemów UNIXopodobnych, lu

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 20, 2013, 16:30:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

"Aplikacja "Odkurzacz" wymaga ponownej instalacji w celu naprawy"

Czy "Majstrował" pan przy folderze "Database"? Dobra tam.... Wysyłam panu spakowane "działające", moje pliki programu, tylko niech pan je teraz pobierze a następnie wypakuje za pomocą jakiegoś programu, np. WinRar lub 7Zip, do folderu C:\Program Files\Odkurzacz

http://www.sendspace.pl/file/f03c1ec935e0ca51635de18/pliki-programu-odkurzacz-od-continuetosave

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Counter Strike, Tactical Intervention i inne gierki smile
Rysbar
Świeżak
*

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 20, 2013, 19:53:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dziękuję za chęć niesienia pomocy, choćby w ostatnim wpisie. Jednakże dla mnie jest to "wyższa szkoła jazdy". Pozostawmy rozwiązanie problemu aktualizacji do czasu zaproszenia przeze mnie informatyka i on na podstawie forumowej dyskusji być może załatwi sprawę. Jeszcze raz dziekuję Panu i pzdrawiam.
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.