Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z wyświetlaniem tekstu w okienkach.  (Przeczytany 4776 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Balthazar
Świeżak
*

« : Wrzesień 20, 2013, 15:37:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam. Mam taki problem jak w temacie. Nie do końca wiem jak go opisać. Otóż zainstalowałem dzisiaj Odkurzacza (pobrałem bezpośrednio ze strony producenta) i do czasu uruchomienia wszystko przechodziło gładko. Normalnie się pobrało, instalacja przebiegła w pełni bez problemów. Jednakże po uruchomieniu programu zauważyłem, że nie wyświetla się tekst w jakimkolwiek oknie (trudno nie zauważyć). Program jak widzę działa i da się we wszystko wejść/kliknąć. Mimo wszystko jest to zdecydowanie niekomfortowe bo nie wyświetla mi się chociażby czym jest dana zakładka. Najlepiej pokazać to na obrazkach.

Wchodząc w ustawienia wygląda to tak:

I wygląda to wszędzie tak samo gdzie bym nie kliknął. No i generalnie nie wiem co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Może to coś oczywistego a ja po prostu tego nie wiem a żadnego innego wątku z tym problemem nie znalazłem. Dodam, że antywirusy wszystkie wyłączałem przy instalacji i uruchomianiu programu więc mimo wszystko wątpię by one coś blokowały. Bardzo proszę o pomoc.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2013, 16:16:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Hej, Kliknij PPM na skrót programu Odkurzacz, następnie kliknij Rozwiąż problemy ze zgodnością -> Rozwiąż problemy -> program jest otwierany ale nie jest poprawnie wyświetlany -> program nie jest wyświetlany prawidłowo po wybraniu ustawień dużej czcionki -> testuj, i jeśli już program jest wyświetlany prawidłowo, zamknij go, a w programie rozwiązywania problemów zapisz ustawienia.

Jeśli nie pomogło, wejdź do Komputer -> Dysk C:\ -> Windows -> Fonts, następnie wyszukaj i sprawdź czy w folderze są czcionki Times New Roman, Arial, Courier New, Microsoft Sans Serif i Segoe UI, napisz czy są.

Jeszcze jaką masz wersję programu Odkurzacz? Kliknij PPM na skrót do programu -> otwórz lokalizację pliku, i teraz podaj wersję, np. 13.3.3.0.1584.
Jeśli masz dokładnie tą, pobierz ten plik: http://franmo.pl/update/odkurzacz.exe następnie przenieś go do lokalizacji C:\Program Files\Odkurzacz i zamień plik.

Pozdrawiam.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 20, 2013, 16:58:59 »
Odpowiedz cytującCytuj

Niestety bez zmian. 1 sposób nie zmienił nic.

Wszystkie wymienione czcionki znajdują się w tym folderze.

Wersję odkurzacza mam dokładnie taką jak podałeś. Z wyjątkiem jednej 3. Podałeś 13.3.3.0.1584. a ja mam 13.3.0.1584. Uznałem, że pewnie to literówka i jedną 3 dodałeś przez przypadek. Toteż ściągnąłem ten plik i go zamieniłem ale to również nie przyniosło zamierzonego skutku Sad
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 20, 2013, 17:04:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przepraszam, ta jeszcze jedna 3 to mój błąd.

A jaką masz kartę graficzną? Zaktualizuj sterowniki do niej, i napisz czy to rozwiązało problem.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 20, 2013, 17:21:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mam GeForce GTX 660M. Zaktualizowałem sterowniki ale to również nie pomogło
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 20, 2013, 21:01:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Proponuję rozwiązanie:

1. Wejść do katalogu Odkurzacza i odnaleźć katalog "Images":
C:\Program Files\Odkurzacz\Images

2. Odnaleźć i usunąć plik "odk_skin.skn".
Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 20, 2013, 21:44:57 »
Odpowiedz cytującCytuj

Znalazłem i usunąłem plik lecz mimo wszystko nie rozwiązało to problemu
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 20, 2013, 21:51:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Hmmm...

A czy pomaga zainstalowanie starszej wersji programu, dla przykładu tej: http://franmo.pl/v2/arch...xe.deprecated ?
(przed instalacją z rozszerzenia usuń ".deprecated")

Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 20, 2013, 21:57:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Próbowałem już wcześniej instalować akurat tą właśnie starszą wersję lecz problem pozostaje taki sam. Dla pewności ściągnąłem z podanego linka i zainstalowałem lecz nic to nie zmieniło
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 21, 2013, 11:04:19 »
Odpowiedz cytującCytuj

Brak tekstu w okienkach najczęściej jest związane z brakiem czcionki w systemie, która dziwnym trafem zaginęła w akcji.
Niestety plik odk_skin.skn jest dziwnie zakodowany, nie potrafię go rozkodować. A tam prawdopodobnie czcionkę zmienić można.

Ktoś już doradził sprawdzenie czcionek.

Pasek start > Wpisz cmd > Prawym kliknij > Uruchom jako administrator > wpisz: sfc /scannow
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2013, 11:07:09 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 21, 2013, 11:42:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

zrobiłem tak jak napisałeś i po ukończeniu skanowania wyskoczył komunikat:
Funkcja Ochronna zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Dla pewności (a nóż może coś się zmieniło mimo wszystko) odpaliłem ponownie komputer i odkurzacza lecz nadal bez zmian
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 21, 2013, 11:47:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od karty graficznej to nie zależy, skan SFC sprawdza również czcionki ale widzę że z czcionkami wszystko gra.

Jeśli to nie czcionki, to przyczyną może być odświeżanie monitora, chociaż i to odpada (czcionki by się pokazały po zrobieniu screenshota i wklejenia go do painta czy gdzie tam).

Niestety ja teraz wymiękam, nie wiem czyja to wina (system czy Odkurzacz).

Polecam zapytać się na forum dobreprogramy http://forum.dobreprogramy.pl/problemy-f2.html

W treści problemu wklej link do tego tematu, aby użytkownicy tamtejszego forum mogli zobaczyć co już poczyniłeś ;)

Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 21, 2013, 12:04:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ok rozumiem. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc. Nadal będę spoglądał tutaj. Może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie tego problemu i opisze go na tym forum... Oczywiści puruszę ten temat również na forum dobreprogramy. Więc jak kto woli może swoje sugestie\pomysły jak rozwiązać ten problem pisać tutaj bądź na forum dobreprogramy. Po utworzeniu tam wątku podam do niego link tutaj
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 21, 2013, 12:07:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Właśnie. Zapomniałem, że microsoft oferuje nam zacne narzędzie zwane Podgląd Zdarzeń. Zajrzyj tam, może wyczaisz jakieś ostrzeżenie albo błąd dt. Odkurzacza (wpisz Podgląd Zdarzeń w pasek start)

Balthazar
Świeżak
*

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 21, 2013, 12:54:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przeglądając (raczej na chybcika ze względu na dużą ilość wyświetlanych zdarzeń i braku znajomości tego narzędzia) zdarzenia w tym zawarte to nie znalazłem niczego co by dotyczyło odkurzacza. Jednakże przejrzę to dokładniej i jeśli coś znajdę to od razu napisze na forum.

Tymczasem podaje linka do forum na dobre programy
http://forum.dobreprogramy.pl/problem-odkurzaczem-nie-chce-czytac-tekstu-okienkach-t547080.html
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.