Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz 13.4 Portable  (Przeczytany 18287 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Wrzesień 22, 2013, 11:54:16 »

Odkurzacz 13.4 Portable

Informacje:
Wersja Odkurzacza: 13.4.0.1685
Wersja baz: I13-178
Wersja launchera: 3.0.4

- Wprowadzona została funkcja, która - jeśli wykryje ustawienia Odkurzacza w rejestrze to zrzuca je do folderu Temp, a po skończeniu działa Odkurzacza przywraca je z powrotem do rejestru. Dotychczas ustawienia nie były usuwane tylko odpowiednio zmieniane - uważano to za skuteczne, jednak do czasu, kiedy zauważono masę powikłań.

Link do pobrania: http://applejack.pl/odk13.4.0.1685portable.exe

bardzo zly robot
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 25, 2013, 14:14:24 »

Aaaaa jak sie to instaluje !? bo pisze że nie prawidlowa aplikacja windows 32 Sad Sad Sad Sad a laptop sie zacina
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 25, 2013, 14:40:22 »

Albo źle się zainstalowało, albo źle się pobrało.

Proszę pobrać jeszcze raz aplikację i ją zainstalować smile

Jany
Portabler
Papierek
*

Myślę, że tak.

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 30, 2013, 21:18:38 »

Here we go, nowiuśka, świeża i przystosowana wersja na platformie portableapps.

https://app.box.com/s/692emjnq0d7yqfpjcjpw
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #4 : Październik 02, 2013, 11:08:37 »

Gdyby nie program "Opiekun ucznia" oraz ochrona rodzicielska, to odpalił bym ją na kompie szkolnym w bibliotece szkolnej, bo im komp muli że hooho... :D
więc skoro już jest wersja portable odk'a (a nawet dwie), to czemu w aktualnościach na forum nadal pisze "Wersja przenośna stabilna: w przygotowaniu" ?

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Październik 02, 2013, 17:28:51 »

Wersja Scootaloo zawiera błąd, który uniemożliwia jej używanie po ustawieniu hasła. Odkurzacz blokuje się przy kolejnym uruchomieniu zamiast pytać o hasło. Nie wiem jak sprawa wygląda z autostartem monitora, ale być może tam też jest problem.
Sugerowałem deaktywację tych kontrolek na wzór wersji Jany.

Natomiast wersji Jany jeszcze nie sprawdzałem, a musi przejść wstępne testy. Sądzę, że na dniach wrzucę ją, jeśli wszystko będzie zrobione poprawnie. Poprzednia wersja 13.3 Portale od Jany pracowała poprawnie i zawierała zblokowane kontrolki od m.in hasła.
Dodano odpowiedź: Październik 03, 2013, 11:46:03  

Ta wersja Portable od Jany jest w porządku. Poszła do publikacji. Kontrolki zablokowane i nie kolidują.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 11:46:03 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Październik 05, 2013, 00:19:00 »

Niestety, ja nie potrafię zablokować kontrolek, programy typu Restorator czy Resource Hacker nie generują mi okienka. Resource Hacker wywala "Stream read error" a Restorator pokazuje kod. Trudno, tak bardzo chciałem kontynuować swoją wersję portable bo to kiedyś było dla mnie marzenie (i jedno wielkie spamowanie Xvixa czy mogę do niego dołączyć) a teraz już oczywiście ktoś inny się wtrącił i tyle. Ale to moje rozumowanie - nie zwracajcie na to uwagi.

Dobra, jako że ja nie poddaje się spróbuje zablokować te #$%$# kontrolki (nie będę kradł komuś gotowego exe bo zostanę posądzony o Bóg wie co), i kontynuować roboty. I nie poddawać się. Trudno, stało się. Ale obiecuję, że autor będzie jeden, a nie 4534545252341554...

W trakcie pisania posta nie zwróciłem uwagi na to, że większość stwierdzi "wersja Janego działa, co ty chcesz/!?!1/1". To jest dla mnie trochę denerwujące, bo byłem chory i nie miałem jak napisać. Gorączka +40 (z resztą kto mi uwierzy). Jednak taka gorączka nie przeszkodziła mi w szukaniu programów do edycji exe...

Nikt nie potrafi docenić tego, jaki wkład miałem w wersji portable (znaczy się, zostałem doceniony przez Franmo - którego wykluczam z tego "nikt"). Zdarzało się, że biegłem do kiosku specjalnie po doładowanie aby móc udostępnić gotową portable (zależało mi bardzo na czasie) bo miałem wtedy mobilny internet. Męczarnia nad kodem do trzeciej w nocy (raz). Mordowanie się z filezillą czasami godzinami - wrzucenie 3,5mb pliku przez mobilną sieć to było czasami gładko, a czasami takie utrapienie że zaparzenie melissy nie dawało rady.

Piszę to dlatego bo może ktoś w końcu stanie po mojej stronie Sad i pomoże chociażby testami w rozwoju czy pomoże zmienić te kontrolki aby moja (i xvixa) wersja Portable odzyskała dawny blask. To nie jest zwykłe "wczytaj ustawienia, uruchom Odkurzacz, zapisz ustawienia". To jest wkład pracy, niszczenie głowy od rozbijania jej o biurko, i ogólnie moje dzieło (i xvixa, bo sam kod pisałem od nowa dla wersji 13.3). Jak dla mnie, pierwsze, które uzyskało jakąkolwiek popularność...
Piszę to ze łzami w oczach, ale mam nadzieje że dam sobie radę z kontrolkami (czytaj początek) (PRZEKLĘTE ŚCIERWA!) a następna wersja Odkurzacza Portable będzie w końcu rozwijana przeze mnie...

Ps. Jeżeli ktoś mi teraz powie że jestem durny bo nie potrafię ich zablokować to ja mu odpowiadam od razu: mam tylko 15 lat, nie muszę umieć wszystkiego, pasjonuje mnie wideofilmowanie i fotografia oraz komputery, ale te nie do końca.

Ps2. Nie kradnę czyjejś pracy, nie ważne jaka ona jest, doceniam ją i wole zrobić coś sam niż lecieć na gotowca (i to jeszcze bez pozwolenia).
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 00:24:33 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Październik 05, 2013, 10:28:59 »

W Restoratorze nie będziesz widział okienek od Delphi. Prawdopodobnie są one widoczne tylko dla programów napisanych w C#/C++/VB.

Nie mniej, skoro się dało, to znaczy, że jest sposób na to właśnie przez kod.
Dla danego okna, wystarczy wyszukać formę, np.: dla okna "Ustawienia" TFORMUSTAW.

Trochę mnie dziwi Twoje podejście, bo przecież skoro programujesz, to edycja kodu powinna być dla Ciebie banalna. W końcu rozumiesz co to znaczy "Checked", "Enabled" i jak zrobić, żeby były włączone "True" albo wyłączone "False".

To wszystko masz podobnie jak w Delphi.
W kodzie nie trzeba było dużo zmieniać, o czym wie Jany.
Wystarczyło do konkretnych kontrolek przycisków przypisać, "Enabled = False", aby stały się wyszarzone, a do kontrolek wyboru dodatkowo, aby były przełączone na wyłączenie "Checked = False".

To jest proste jak budowa cepa z Twoją wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 12:21:00 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #8 : Październik 05, 2013, 12:12:39 »

Problemy z hasłem powinny zostać w 99,999% rozwiązane:

1. Hasło zostało zablokowane z poziomu kontrolek, nie jest możliwe jego ustawienie.
2. Loader uniemożliwia uruchomienie Odkurzacza jeżeli takowe hasło w rejestrze (ustawione przez poprzednią wersję) wykryje:

Kontrolki od autostartu nie zostały wyłączone a całkowicie ukryte.

Jak na razie osobiście testuję nową wersję - udostępniona zostanie jeszcze dzisiaj i to na pewno.

(Nie będzie tego w dzisiejszej wersji, to jeszcze muszę przeanalizować dokładnie jak i co)
Również Loader będzie miał za zadanie rejestracje midas.dll co zapobiegnie problemom tego typu.
Dodano odpowiedź: Październik 05, 2013, 12:38:35  

https://dl.dropboxusercontent.com/u/33152163/odk13.4.0.1685portable.exe

Kod:
* Kontrolki od hasła w Odkurzaczu są wyłączone
* Kontrolki od autostartu monitora są wyłączone i ukryte
+ Usprawniono loader, który sprawdza czy istnieje hasło (które zostało założone przez poprzednią wersję)
+ Kopia ustawień, która wykonuje się przed i po (ustawień, które już istniały)
+ Usprawnienia instalatora

smile
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 12:38:36 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #9 : Październik 08, 2013, 22:27:28 »

Ciekawe czy ktokolwiek sprawdził moją ulepszoną portable. Jeśli nie, no to trudno.
Właśnie wychodzi jeszcze lepsza wersja portable - z dodatkową funkcją pliku "log". Dzięki niemu będzie można stwierdzić, czy winę poniósł Odkurzacz (nagłe zniknięcie procesu), czy loader (błąd w kodzie) lub sam NSIS (nagły błąd 0x00xxxxx).

Zostało to wydzielone z funkcji -debug, która została usunięta. Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem funkcji "-reset".

Poprawki w loaderze:
- Sprawdzanie założonego hasła (błąd, który skutkował że Odkurzacz się uruchomił mimo iż jest ono założone);
- "Sprzątanie" po sobie zostało usprawnione;
- Kopia ustawień, które już były - to również zostało znacznie zoptymalizowane;
- Optymalizacja skryptu, który sprawdzał czy istnieje proces Odkurzacza;
- Kopia robiła się dwa razy... do folderu Temp i do folderu App/Data, całe szczęście przywracanie z tych dwóch plików nie kolidowało;
- Usunięto sprawdzanie istnienia pliku przed usunięciem jego - funkcje NSIS i tak sprawdzają ich istnienie przed usunięciem a więc sprawdzały się podwójnie spowalniając działanie o 0,00001 sekundy! Przyczyniło się to również do optymalizacji kodu;
- Istniały dwie te same zmienne... zlikwidowano jedną z nich.

Poprawki w instalatorze:
- Katastrofalne przeoczenie, instalator zerował nam ustawienia (niestety) usuwając plik ODK.reg w trakcie konfiguracji - nie wiem, jak to się stało że przeoczyłem coś takiego. Od teraz wykrycie ustawień skutkuje pominięciem całej konfiguracji (tylko rozpakowanie plików i tyle).

https://dl.dropboxusercontent.com/u/33152163/odk13.4.0.1685portable.exe
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 22:49:13 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

eda
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 08, 2013, 23:27:58 »

I tu właśnie sprawdza się tzw. "kop w d..."
Spałem i olałem......( Ty nie ja ).
Kłaniaj się w pas @Jany, bo to on wybudził Cię ze śpiączki.
Tak trzymaj i .......powodzenia !!!
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #11 : Październik 08, 2013, 23:34:05 »

Twoja wersja Scootaloo kasuje wszystkie ustawienia wersji instalacyjnej, włącznie ze statystykami w momencie naprawy ustawień w "Ustawienia > Napraw > Napraw ustawienia"... więc problem nadal występuje w Twojej wersji i wersja Jany zostaje.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 23:45:40 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #12 : Październik 09, 2013, 00:16:50 »

Poprawki w loaderze:
- Usunięto błąd polegający na pominięciu przywrócenia kopii ustawień wersji instalacyjnej, co skutkowało teleportacją ustawień z Portable do wersji instalacyjnej;
- Optymalizacja skryptu przygotowawczego do importu i eksportu ustawień;
- Klucz "FranmoSoftwareBackup" nie jest już tworzony, zastąpiono go kopią ustawień na pendrivie w folderze App/Data;
- Do sprzątania dodano plik z kopią ustawień wersji instalacyjnej (który tworzy się przy każdym starcie loadera).

https://www.dropbox.com/sh/7rkj91h0vqo3yur/jZvPy0PGrw/odk13.4.0.1685portable.exe

--

Eda, chorowałem, grypa, +40 gorączka. Gdyby nie to już dawno bym to zrobił. Dziękuje Janemu że zrobił zastępczą Portable, bez niego ludzie by nadal czekali.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 16:22:30 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #13 : Październik 13, 2013, 11:29:44 »

Dalej jest ta sama sytuacja. Uruchomienie wersji portable i jej zamknięcie kasuje ustawienia i statystyki wersji instalacyjnej, ale tylko za pierwszym razem. Drugi raz jak uruchomiłem, to już nie kasowało.

Ogólnie może tak zostać, ale jednak coś tam szwankuje... Sad
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 11:32:58 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #14 : Październik 13, 2013, 12:31:36 »

Tym razem szwankował instalator.
https://www.dropbox.com/s/lcuwwcelvq73ro4/odk13.4.0.1685portable.exe

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: