Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Opcja optymalizacji autostaru  (Przeczytany 4061 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tuner63
Świeżak
*

« : Listopad 20, 2013, 17:55:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mam pytanie dotyczące opcji optymalizacji autostartu a mianowicie program informuje ze powinna być wykonana optymalizacja autostartu ale nie podaje jakie programy powinny być wyłączone a które nie  , może ktoś wie które można bez konsekwencji wyłączyć?.
mam takie mozliwosci:
1.Bg monitor
2.CTFMON.exe
3.ctfmon.exe
4.JavaSunUpdateShed
5.Tuneup Utllities Service
6.Mozilla Utllieties Service
7.Java Quick Starter
8.Adobe Flash Player Updater Service
i nie mam pojęcia co mogę wyłączyć bo program nie podaje żadnej opcji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 18:01:25 wysłane przez Tuner63 » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 20, 2013, 18:14:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

To co Odkurzacz proponuje to właśnie zbędne aplikacje z autostartu.
Wszystko co tu wymieniłeś, jest do wyłączenia.

Zapoznaj się z podręcznikiem pomocy, aby poznać jak działa ta funkcja:
http://franmo.pl/pomoc_online/odk_pomoc/odk_optymalizacja.html
http://franmo.pl/pomoc_online/odk_pomoc/odk_optymalizacja_autostartu.html
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #2 : Listopad 20, 2013, 23:17:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wyłącz wszystko oprócz "Tuneup Utllities Service" (ale tylko te które są z zapaloną żarówką!)

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2013, 14:27:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nic nie wybuchnie, jeśli wyłączy te, które są ze zgaszoną żarówką.

Wyłącz wszystko... tia.

Chcesz aktualizacje Firefoxa? Nie wyłączaj Mozilla Service.
Chcesz aktualizacje Javy? Nie wyłączaj JavaSunUpdateShield.
Chcesz aktualizacje Flash? Nie wyłączaj Adobe Flash Player Updater Service.
Jeżeli nie chcesz, wyłącz.

Użytkownikom powinno dawać się wybór, a nie wyłącz wszystko bo mi się tak podoba. U siebie wyłączyłbym TuneUP bo to zamulacz a nie przyśpieszacz (wersja 2013 i 14).

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #4 : Listopad 21, 2013, 20:26:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Update firefoksa każdy może zrobić sobie ręcznie, poza tym firefox powinien sam informować o updatach, Mozilla Maintenance Service jest tylko po to że gdy będzie chciał zaktualizować FF to nie będziesz miał żadnych komunikatów ani wskaźników w ile % została zainstalowana, np. w czasie gdy grasz i wszystko po cichu.

TuneUP Utilities Service w tle optymalizuje system czyszcząc ustawione przez użytkownika miejsca i zadania (np. defragmentacja, czyszczenie rejestru itd.) oraz sprawdza które procesy obciążają system i po wykryciu zamulaka obniża jego priorytet na odpowiednio mniejszy. Jak dla mnie ma to plusy a nie minusy, a jak mówisz że obciąża ci system to zwiększ sobie wielkość pliku stronicowania, to zawsze działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 20:28:57 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #5 : Grudzień 01, 2013, 08:55:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

TuneUP Utilities Service w tle optymalizuje system czyszcząc ustawione przez użytkownika miejsca i zadania (np. defragmentacja, czyszczenie rejestru itd.) oraz sprawdza które procesy obciążają system i po wykryciu zamulaka obniża jego priorytet na odpowiednio mniejszy. Jak dla mnie ma to plusy a nie minusy, a jak mówisz że obciąża ci system to zwiększ sobie wielkość pliku stronicowania, to zawsze działa.

A co w przypadku, jeśli ja nie chcę, żeby mi coś optymalizował w tle?
To usługa i tak będzie się uruchamiała i wypluwała jakiś dymki o koniecznej optymalizacji itp. Nie da się tego inaczej wyłączyć, jak tylko zatrzymać usługę.
Poza tym te obniżanie priorytetu i inne nachalne opcje guzik dają.

libros
Kwarc

« Odpowiedz #6 : Grudzień 01, 2013, 10:47:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

TuneUp, czy inny program do optymalizacji autostartu, np Odkurzacz, nie wystartują ze skanowaniem pod kątem optymalizacji, gdy są wyłączone w autostarcie. Przynajmniej procesy nie startują w tle. U mnie JetClean, TuneUp, Odkurzacz, OneNote, RTHDCPL - odznaczone w Autorunsie, a ja korzystam na żądanie z funkcji tych programów.
System ma być ariva ariva Gonzales, a nie Wołga Wołga smile
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #7 : Grudzień 24, 2013, 11:19:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Już kiedyś o tym pisałem. Menedżer autostartu powinien informować użytkownika o programach, których autostart można wyłączyć i jeśli użytkownik podejmie decyzję, że jakiegoś programu nie chce wyłączyć, żółty wykrzyknik powinien zniknąć. Nie znika dopóki to, co program sugeruje nie zostanie wyłączone. Jest to bez sensu, dlatego że traci formę sugestii, a staje się formą przymusu, dlatego żółty wykrzyknik powinien pojawiać się podczas pierwszego uruchomienia programu i być wyświetlany tak długo, dopóki użytkownik nie uruchomi tej opcji i jej nie przejrzy, wyłączając przy okazji, jego zdaniem zbędne programy. Po raz kolejny żółty wykrzyknik powinien się pojawić, gdy jakiś program doda nowy wpis do autostartu lub po aktualizacji bazy, jeśli pojawią się w niej nowe wpisy dotyczące autostartu programów, których wcześniej w bazie nie było.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.