Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Optymalizacja autostartu  (Przeczytany 7550 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jack
Świeżak
*

« : Styczeń 04, 2014, 15:02:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam. Problem polega na tym, że cały czas mi się zjawia optymalizacja autostartu. Pomimo, że zaznaczam wszystkie opcje do wyłączenia to "Adobe ARM" oraz "SunJavaUpdateSched" nie wyłączają się i dalej przy nich jest żółta żarówka i cały czas pisze, że optymalizacja autostartu zalecana do wykonania pomimo, że ją przeprowadzam. System operacyjny windows 7 na laptopie. Na czym polega problem i co należy zrobić??
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2014, 20:57:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Podaj wersję Odkurzacza.

Jack
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2014, 22:45:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wersja 13.4.0.1685
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Styczeń 05, 2014, 11:00:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wychodzi na to, że te dwa wpisy w autostarcie są blokowane przez uruchomione programy "Adobe" i "Sun". Prawdopodobnie Odkurzacz ich nie zamknął, gdyż nie odnalazł do nich lokalizacji.

Wersja 13.5 powinna to zmienić, ale obecnie jest w fazie testów i niedostępna.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #4 : Styczeń 05, 2014, 15:53:02 »
Odpowiedz cytującCytuj

"Adobe ARM" oraz "SunJavaUpdateSched"
Proponuję odinstalować Adobe Reader i zainstalować Foxit Reader, lub LibreOffice które obsługują PDFy.
Natomiast "SunJavaUpdateSched" możesz się pozbyć korzystająć z opcji "usuń" w odkurzaczu, lub kasując folder "C:/Program Files/Common Files/Java" w którym znajduje się program informujący o dostępności aktualizacji dla Jawy. nie rób tego jeśli chcesz aby pojawiały ci się komunikaty o dostępności aktualizacji dla Jawy.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 05, 2014, 18:05:16 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacz w wersji 13.4 nie pobiera lokalizacji programu, które startują z poziomu harmonogramu zadań. Dopiero wersja 13.5 BETA2 wprowadza taką funkcję, dzięki czemu podczas wyłączania aplikacji z autostartu, Odkurzacz dodatkowo zamyka proces związany z tą aplikacją. Podobna rzecz dzieje się podczas usuwania aplikacji z autostartu. Inaczej wpisy w/w nadal "będą się bronić".
Jack
Świeżak
*

« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2014, 19:40:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wiem jakim cudem, co się stało ale dzisiaj jak przeprowadziłem optymalizację autostartu to wyłączyło wszystko to co miało wyłączyć, razem z wyżej wymienionymi. Nie wiem jak to się stało, nic specjalnie nie kombinowałem poza oczekiwaniem na wersję 13.5. Jakieś komentarze ? ;))
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 05, 2014, 15:09:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

podczas wyłączania aplikacji z autostartu, Odkurzacz dodatkowo zamyka proces związany z tą aplikacją. Podobna rzecz dzieje się podczas usuwania aplikacji z autostartu. Inaczej wpisy w/w nadal "będą się bronić".

No i tu mamy problem polegający na tym, że przez zabicie procesu autostartu to po ponownym uruchomieniu aplikacji autostart zostaje przywrócony, nie wiem czy przez system czy przez samą aplikację.
Zatem jeśli użytkownik nie chce usuwać autostartu, a jedynie go wyłączyć, to Odkurzacz nie powinien zabijać procesu.

Tak mi się przynajmniej wydaje, bo TuneUp dobrze wyłącza autostart, a po użyciu Odkurzacza niektóre aplikacje są przywracane, pomimo że oba programy robią to niemal w ten sam sposób.

EDIT:
A może jednak nie mam racji  001_cool
Jak program przywraca autostart to TuneUp też nie da mu rady.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2014, 15:20:06 wysłane przez pakeroso » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 05, 2014, 16:26:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie wiem jak to się ma do autostartu z rejestru, czy jeszcze starszej metody jaką jest folder "Autostart" z menu programów, ale w usługach autostart jest tylko usypiany. Tak zostało to ustalone, aby aplikacje mogły sobie wybudzić usługę, jeśli będzie im potrzebna. Jeśli ten "problem" dotyczy usług, to raczej w tym tkwi rozwiązanie.

Poza tym, po to jest zamykany program przed wyłączeniem/usunięciem autostartu, aby w ogóle dało się go wyłączyć, ale przede wszystkim aby poczuć różnicę bez ponownego uruchamiania systemu.
Jeśli jakaś aplikacja ponownie uaktywnia autostart po uruchomieniu, to należałoby ją usunąć z optymalizacji autostartu (z bazy Odkurzacza).
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 05, 2014, 22:16:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Właśnie to durny wymysł producentów aplikacji, bo jak człowiek nie chce to oznacza że człowiek nie chce. Mimo że wyrzucimy je z autostartu w rejestrze to one i tak się dodadzą bo tak mają ustawione. ;)

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 05, 2014, 23:55:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dlatego, jeśli wiecie o takim autostarcie aplikacji, który jest w bazie oznaczony jako zbędny, to lepiej go usunąć z bazy.
airfresh444
Świeżak
*

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 12, 2015, 09:04:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzień Dobry.Mam ten sam problem - Optymalizacja Autostartu - zaznaczone pozycje nie chcą się wyłączyć w dziale Autostart z Harmonogramu. U mnie to:
- Opera sheduled autoupdate 1386983795 (to bym akurat zostawił to automatyczna aktualizacja Opery bez względu czy ją uruchamiam tak? CZY - jeśli uda mi się to wyłączyć albo usunę to będę musiał aktualizować Operę ręcznie czy sama się zaktualizuje ale dopiero po włączeniu? Proszę o wyjaśnienie)
-Synaptics TouchPad Enhancements (co to jest - mysz dotykowa? Jak to zablokuję lub usunę nie wyłaczy mi się panel dotykowy na kompie?!)
-{032DABEC-03DE-434F-ADC0-E6A84F70E88E}
-{3F9E0AD4-36F9-4F61-A428-21738E7012D3} Ma ktoś pojęcie co to może w ogóle być? I czy próbować to wyłączyć ewentualnie usunąc jak się nie da czy lepiej nie tykać?
Mój Odkurzacz to wersja 13.5.0.1911
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 09:07:31 wysłane przez airfresh444 » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 12, 2015, 13:16:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

13.5.0.1911
Ta wersja Odkurzacza jest nieaktualna. Należy ją zaktualizować. Najnowsza wersja to 13.5.4.1971. Po aktualizacji proszę sprawdzić, czy błąd występuje nadal.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 12, 2015, 18:27:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wszystkie obiekty są opisane. Wystarczy dwa razy kliknąć na dany obiekt. Jeśli są oznaczone jako zbędne tzn. że ich wyłączenie nie przyniesie negatywnych skutków. Jeśli nie chcesz ich wyłączać, po prostu je wyklucz.
airfresh444
Świeżak
*

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 13, 2015, 17:43:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Podałem wersję Odkurzacza jaką pokazał mi Panel sterowania w Programy i Funkcje tj  13.5.0.1911.      
        Odkurzacz pokazuje że wsio jest zaktualizowane. Pobrałem więc sam plik aktualizacji:

"Wydana została krytyczna autopoprawka nr4, aktualizująca Odkurzacza do wersji 13.5.4.1971. Poprawka zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana przez Odkurzacz w wersji instalacyjnej 13.5.
W przypadku problemów z aktualizacją przez Odkurzacz, można pobrać ten plik aktualizacji i umieścić go w katalogu z zainstalowanym Odkurzaczem"
   ... ale do katalogu z zainstalowanym Odkurzaczem już go nie przeniosłem - bo tam taki jest  confused1 Czyli jest ok. Nadal wystepuja te same wyniki. Klikam 2 razy na elementy z żółtą żaróweczką które nie chciały się wyłączyć. Te cyfry i litery to było coś z gier jedno usunąłem z dysku bo gierki już nie ma, drugie odznaczyłem z listy wyników bo gierka jest i używam a nie wiem jak by to wpłynęło na nią. Aktualizację Opery też usunąłem z LISTY wyników. Pozostaje
-Synaptics TouchPad Enhancements-pokazuje:
 "Tymaczasowy
nie można uruchomić programu,gdyż nie znaleziono następującego pliku
Folder:\
HostName:    MójKomputer
TaskName:    \Synaptics
TouchPad Enhancements
Next Run Time     N\A
Status:        Ready
...usunęlibyście z dysku czy lepiej z listy wyników? Coś mi świta-to może mieć coś wspólnego?- gdy skanuję Avastem Free pełne skanowanie systemu - blokuje mi się kursor-dotykowy panel myszy i dopiero pauzowanie skanowania go odblokowuje (pauzuje- ekran start kafelek Avasta -potem strzałkami obramowanie aż do klawisza PAUZA i Enter)
Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.