Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1] 2   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Znikające ikony i inne ...  (Przeczytany 9986 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
qwerty
Świeżak
*

« : Styczeń 06, 2014, 13:51:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

wersaj 13.4
wersja bazy: J1-183 (5sty2014)
WXP PL SP3
Problem:
Po: Wstępne czyszczenie => Czyszczenie aplikacji, Odkurzacz usunął wszystkie ikony z pulpitu które były skrótami. Usunął również wszystkie wpisy w Start => Programy. Czyli nie mam z tego poziomu dostępu do np. kalkulatora, notatnika, ale też do wszystkich innych programów, które de facto są skrótami do zainstalowanych aplikacji. Zostały tylko linki do www danych aplikacji.
Restore nie pomogło.
Co robię źle? A może to jakiś bug w programie?
W ramach testów zrobiłem kilka skrótów na pulpicie i szczerze mówiąc dość dziwnie to wygląda, gdy po w/w działaniu pulit się czyści.
Będę wdzięczny za jakąś pomoc, bo o ile nie ma większego problemu ze stworzeniem na pulpicie nowych skrótów, to czysta lista "Programy" nie wygląda zbyt zachęcająco .
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #1 : Styczeń 06, 2014, 14:22:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pobierz tę paczkę: hostuje.net/file.php?id=fccc2e1a55091d059d123941b313383b
następnie ją rozpakuj i przenieś i podmień wszystkie pliki w folderze "C:\Program Files\Odkurzacz\Database". przed zrobieniem tego zrób kopię folderu databaze (w razie czego)
i powiedz czy to rozwiązało problem?

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 06, 2014, 15:00:03 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pisanie o usunięciu wszystkiego z pulpitu przez Odkurzacza, to tak jak by zrzucić winę na auto, za to, że pojechało na czerwonym świetle.

Podobne pytania już były i za każdym razem zgłaszający nie odpowiada na zadawane pytania.

Skąd @qwerty masz pewność, że Odkurzaczem to zrobiłeś? Może akurat Twój profil uszkodził się przez inny program i system utworzył konto puste z domyślnymi ikonami.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2014, 15:11:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Stawiam na bug systemu...
Ciekawe czy po przeskanowaniu programem typu Recuva zostaną znalezione stracone ikony.
http://download.piriform.com/rcsetup149.exe

Odkurzacz za każdym razem generuje przecież raport co usunął. ;)

Druga rzecz to taka rzecz, że Windows ma takie cudo jak podgląd zdarzeń:
Start > Uruchom > eventvwr.exe > OK
przeglądniecie zdarzeń pokaże, czy Windows napotkał problem z profilami.

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #4 : Styczeń 06, 2014, 16:22:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/460745-odkurzacz-134-znikaj%C4%85ce-skr%C3%B3ty/
faktycznie, coś nie tak z systemem, albo może piszący ten temat, ściemnia? i sam usunął te skróty? bo nie wydaje mi się by to było coś od programu. u mnie na Windows 7 Ultimate 64-bit i XP szybkie czyszczenie nie usuwa żadnych skrótów i wszystko jest git.
poza tym nie wystarczy na jednym forum napisać tematu (o odk polecam tutaj) ?! confused1
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 16:27:14 wysłane przez ContinueToSave » Zapisane

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
qwerty
Świeżak
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2014, 16:54:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

@Franmo
@ContinueToSave
Zgłaszający odpowie na zadawane na forum pytania i nie ściemnia, bo zależy mu na uzyskaniu rozwiązania :-).
Czy jestem pewien, że to Odkurzacz? Tak, w 100%, gdyż w trakcie opisanej w pierwszym poście czynności widać, jak po jej wykonaniu pulpit się czyści. Zostają tylko Mój Komputer, Moje Dokumenty i inne, "nie-skrótowe" pozycje.
Dodać jeszcze muszę, że dzieje się to wszystko na świeżym systemie.
Dla wątpiących, mogę załączyć zrzuty ekranu z rozwiniętego menu Start => Programy. Albo nawet filmik skręcony w trakcie tego działania.

Pomysł z utworzeniem innego konta to ślepa uliczka. Cały czas jestem zalogowany na tym samym koncie.

Rację ma @Scootaloo. W logu, który został wygenerowany po wyczyszczeniu pulpitu i menu Start => Programy, faktycznie widnieje cała lista usuniętych skrótów do wszystkich programów.  Nie wiem czy jest na tym forum możliwość załączania plików; jeśli tak, chętnie go pokażę.

No i w związku z tym dwa pytania:
1. Co zrobiłem źle, że tak się stało? Dodam, że nie modyfikowałem ustawień Odkurzacza i sprzątanie "pojechałem" na defaultowych nastawach.
2. Jak to teraz naprawić? Czy sugestia @CointinueToSave aby podmienić plik bazy przywróci menu Start?

Dzięki za pomoc i czekam z nadzieją na dalsze wskazówki :-)

Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2014, 18:40:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Te logi to logi Odkurzacza?
Zaznacz całość, wklej na http://pastebin.com/ i podaj link, bądź załącz plik na forum (kliknij Podgląd, Opcje dodatkowe i tam jest ta możliwość).

ad 1.
być moze pliki maja takie nazwy, że Odkurzacz uznaje je za zbedne (zobaczymy jak wrzucisz raporty)

ad 2.
nie rozwiaze to problemu, ale mysle ze duzo nie robiles na dysku i pliki bedzie dalo sie odzyskac z poziomu recuvy

I jeszcze jedna ciekawa sprawa, jak te pliki zniknely? Wstepne czyszczenie dysku, czy po prostu skanowanie? Ale to tez wyjdzie z raportow ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 18:42:44 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

qwerty
Świeżak
*

« Odpowiedz #7 : Styczeń 07, 2014, 16:38:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

@Scootaloo,
log z odkurzacza wrzucę wieczorem, jak tylko uda mi się go ściągnąć z tego feralnego komputera.
ad. 1
szczerze mówiąc, nie widzę żadnego powodu, aby na czystym WXP pliki skrótów, zarówno te, które powstały na Pulpicie po instalacji różnych aplikacji, jak i te, które zostają wygenerowane w czasie instalacji systemu (np. wordpad.lnk) zostały zakwalifikowane do usunięcia przez świeżo zainstalowany Odkurzacz.

ad. 2
O
odkurzaczowe Recovery nie przywraca usuniętych w ten sposób plików *.lnk.
Z Recuva nie pracowałem i nie znam tego softu, ale może warto spróbować?

ad. 3
Pliki skrótów znikają po wybraniu: Wstępne czyszczenie => Przeprowadź czyszczenie aplikacji. Działanie to zatrzymuje się na dłużej (kilkanaście sekund) przy linii: Microsoft Windows - obiekty historii ostatnio otwieranych dokumentów (user_name).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2014, 16:43:46 wysłane przez qwerty » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Styczeń 07, 2014, 18:39:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wejdź do katalogu C:\Program Files\Odkurzacz\Logs
spakuj wszystkie raporty do archiwum (jeśli potrafisz), a jeśli nie - wyślij na mój mejl.
ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #9 : Styczeń 07, 2014, 18:55:53 »
Odpowiedz cytującCytuj

na pulpicie kliknij PPM (Prawy Przycisk Myszy) > nowy > Archiwum ZIP, następnie kliknij i przytrzymaj i przesuń folder LOGS na ikonę Archiwum ZIP, następnie wyślij na ten hosting: hostuje.net i daj nam link do pliku.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #10 : Styczeń 08, 2014, 17:59:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jak zawsze, ktoś narobi szumu, a nawet raportów nie poda, żeby dowód przedstawić. Cisza od wczoraj... czyli standard przy tego typu zgłoszeniach.
qwerty
Świeżak
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 08, 2014, 20:43:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

@Franmo
Zastanawiam się, dlaczego tak szybko wyciągasz błędne wnioski. Czy naprawdę nie jesteś w stanie uwierzyć że dla innych ludzi komputer nie jest najważniejszą sprawą na świecie i nie zawsze czas pozwala na to, co się czasem zadeklaruje???

Wracając do sprawy:
logi są pod linkiem:
http://speedy.sh/ZHJzc/Logs.zip

Te, w których są wpisy o usunięciu .lnk, mają w końcówkach nazw plików numery: 21 (ten jest z wyczyszczenia wszystkiego) oraz 33, 24 (testowo).

Tak więc wracając do pytania: co zrobiłem źle, że tak mi odkurzacz ładnie posprzątał?

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #12 : Styczeń 08, 2014, 20:58:42 »
Odpowiedz cytującCytuj

Stwierdzam, że ścieżka do lokalizacji historii ostatnio otwieranych dokumentów jest błędna, tj. kieruje ona wszędzie na pulpit użytkownika.

Uszkodzenie znajduje się albo w bazie sygnatur albo zmiennej systemowej, której użytkownik nadał kierunek na pulpit (zmienna "%RECENT%").

Wpisz w "Start > Uruchom" tekst: "recent" (bez cudzysłowów) i podaj, do jakiego folderu Cię przekierowało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 21:01:58 wysłane przez Franmo » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #13 : Styczeń 08, 2014, 21:36:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Padłeś ofiarą żartu jakiegoś programu, który często bywa dość niemiłym żartem... ale specjalnie dla Ciebie pomogę.

Najpierw uruchom skrypt, który sprowadzi do pliku Zmienne.txt wszystkie zmienne środowiskowe. Zawartość wklej na forum.

http://speedy.sh/Vyftw/untitled.bat

%RECENT% nie jest zmienną środowiskową. A jeżeli zmienna prowadzi do pulpitu to znaczy, że nawet prosty CCleaner będzie czyścić pulpit.

qwerty
Świeżak
*

« Odpowiedz #14 : Styczeń 08, 2014, 21:44:17 »
Odpowiedz cytującCytuj

@Franmo,
Nie miałem żadnego powodu, aby zmieniać cokolwiek w ustawieniach systemu. A może nawet i wiedzy :-).

Ale z tego co piszesz wynika, że jeśli tak jest, to "odkurzenie" powinno nastąpić tylko na pulpicie. Wymiotło zaś, jak widziałeś, całe menu Start => Programy. Nic z tego nie rozumiem :-(.

Folder "recent" znajduje się chyba w domyślnej lokalizacji, czyli: C:\D$S\Administrator\Recent.
Znajdują się w nim te same logi odkurzaczowe. Jak jeszcze mogę pomóc i co podesłać? 

@Scootaloo
to chyba kiepska wiadomość :-(.
Komputer, którego to dotyczy, stoi kilkadziesiąt km ode mnie, wiec nie bardzo mogę tak ad hoc działać. Co prawda TeamViewer jest zainstalowany, ale jak na możliwości właściciela tego kompa, godzina jest już zbyt późna, aby coś działać. Tak więc siłą rzeczy muszę poczekać do jutra.

Dzięki Panowie za dotychczasową pomoc :-).

Strony: [1] 2   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.