Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Języki 7-zip'a w szybkim czyszczeniu  (Przeczytany 3236 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Lipiec 01, 2014, 16:12:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dlaczego tak, a nie standardowo?

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #1 : Lipiec 01, 2014, 16:21:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Obudził się ;) to jest w szybkim czyszczeniu już chyba od roku. Ale jak dla mnie to nawet jest z tym ok.
PS. Używasz windows XP ? :P

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Lipiec 01, 2014, 17:24:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Odkurzacza nie używam codziennie czy co dwie godziny, uruchamiam go co dwa tygodnie i nie zwracam uwagi co usuwam bo mu ufam :D. Jednak dla mnie to dziwne, przecież 7zip nie generuje plików językowych, wystarczy raz machnąć i ich nie ma, a samo Czyszczenie aplikacji czyści z reguły to, co się "odnawia"... nie wiem sam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 17:28:54 wysłane przez Scootaloo » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 01, 2014, 22:15:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dobre pytanie, otóż:

7zip tworzy pliki językowe wiadomo tylko raz przy instalacji, ale ich charakter tj. nazewnictwo jest zbyt ogólne, aby dodać je do "Wyszukiwania zbędnych plików". Po prostu np.: Odkurzacz mógłby odnaleźć plik "ar.txt", który to w 7zip jest traktowany jako arabski plik językowy, ale skąd pewność, czy użytkownik nie stworzy sobie pliku w notatniku o takiej nazwie jako ważny dokument z "Agencji Rolnej" ? smile To taki przykład, ale uświadamia, że "WZP" może odnaleźć tylko 100% pewne zbędne pliki o charakterystycznych nazwach.

Wszelkie podobnie brzmiące pliki z innymi rozszerzeniami jak DOC, ZIP także będą podejrzane.
Dlatego tutaj zastosowałem usunięcie plików językowych z konkretnego folderu 7zipa.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2014, 11:28:59 »
Odpowiedz cytującCytuj

Hmm w sumie dobry pomysł, bo czemu nie. Ale z czasem możnaby wprowadzić usunięcie danego obiektu z listy w Odkurzaczu - np. raz wyczyścił, to już ten obiekt się nie pokazuje, a przy analizie sprawdza czy czasem dzięki magicznej różdżce pliki nie wróciły. Pewnie sporo roboty, ale takie usprawnienie by się przydało.

Albo usprawnienie filtrów o dodanie folderów, np Odkurzacz analizowałby całą ścieżke i gdyby wykrył taki wers:
7-Zip\Lang\ar.txt
to Odkurzacz by uznał to za zbędne. Pewnie też sporo roboty by przy tym było smile

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.