Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Program zawiesił się w trakcie skanowania  (Przeczytany 2927 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« : Listopad 21, 2014, 17:44:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Skanowałem laptopa znajomej. W katalogu \AppData\Local znajduje się kilka tysięcy nieznanego mi pochodzenia plików TEMP. Gdy Odkurzacz tam dojechał program przestał odpowiadać, po 5 minutach czekania zabiłem proces.

« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 17:49:49 wysłane przez pakeroso » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2014, 22:46:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

Na początek przywróć domyślne ustawienia. Jeśli problem występuje na najwyższym trybie, możliwe, że w bazie jest jakiś konflikt i tylko na najniższym trybie skanowania jest ok. Takie przypadki ostatnio zostały zgłoszone z zawieszaniem się. Na razie nie wiem co jest przyczyną - zawsze pomagało przywrócenie domyślnych ustawień: Ustawienia > Napraw > Napraw ustawienia.

W ostateczności, aby nie bawić się w analizowanie problemu, najpierw należy wykonać Czyszczenie aplikacji.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2014, 02:46:43 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ja myślę, że problemem jest tu ilość plików. Mogę Ci Franmo podesłać paczkę tych plików i zawiesisz Odkurzacz po 21 sekundach skanowania.
Czyszczenie aplikacji nie usuwa tych plików konkretnie z lokalizacji AppData\Local.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2014, 11:35:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zrzut ekranu nie działa. To by przybliżyło o jakie pliki chodzi i z jakiej lokalizacji.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #4 : Listopad 22, 2014, 14:03:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Może teraz
http://images67.fotosik.pl/389/135f04bd077d0ec3med.jpg

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Listopad 22, 2014, 16:47:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

W takim razie poproszę paczkę tych plików smile
Chociaż wcale ich tak dużo nie ma. Ponad 3000 to jeszcze nie powód, aby Odkurzacz się zawieszał od tego.
Dodano odpowiedź: Listopad 22, 2014, 22:03:17  

Dzięki Pakeroso smile  thumbup

Wychodzi na to, że jest to błąd, który pojawił się w którejś z wersji. Na razie nie sprawdziłem jeszcze, czy występuje on w poprzedniej wersji 13.4. Na pewno nie ma znaczenia wybrany tryb skanowania.

Mogę jednak powiedzieć, że w wersji 13.6 nad którą pracuje udało mi się go naprawić i jednocześnie skrócić czas skanowania w przypadku, gdy z jednej lokalizacji Odkurzacz musi "wygenerować" listę zbędnych obiektów. To właśnie w tym momencie, gdy do listy dodawane są tysiące obiektów następuje zawieszenie pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 22:03:17 wysłane przez Franmo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.