Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: odkurzacz.exe zarażenie: Win32:Malware-gen  (Przeczytany 2953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
uzmel
Świeżak
*

« : Styczeń 28, 2015, 07:48:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

do dziś było wszystko spoko, ale podczas aktualizacji mam psikus...

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2015, 16:09:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jest to fałszywy alarm, ostatnio częsty przypadek.

Należy w powyższym oknie Avasta wybrać "Umieść plik w raporcie jako fałszywy alarm" i wysłać zgłoszenie do producenta tego antywirusa.
uzmel
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2015, 23:15:45 »
Odpowiedz cytującCytuj

można zamknąć :D
libros
Kwarc

« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2015, 12:28:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dodam, że skanowanie online instalatora Odkurzacza na Virus Total, pokazuje, że żaden skaner AV nie pokazuje zagrożeń, w tym Avast.

Dlaczego wielu użytkownikom ten sam antywirus na ich komputerze pokazuje zagrożenie dot danej aplikacji?
Wczoraj zainstalowałem Odkurzacz, robi swoje. Jest super.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2015, 00:04:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie mam pojęcia Sad
Ostatnio prócz F-Secure i Nortona doszedł właśnie Avast. Jak by tego było mało, Google Chrome blokuje pobranie Odkurzacza - twierdzi, że jest szkodliwy.

Wszędzie zgłosiłem problemy do producentów - oprócz Avasta.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2015, 11:26:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Bo antywirusy są przeczulone na punkcie pobierania z nieautoryzowanych serwerów, dlatego dobrym wyjściem byłoby poszukiwanie certyfikowanego serweru pobierania aktualizacji, bądź wykupieniu Domain Verification na franmo.pl. Wtedy żaden wielce antywirus by się nie przyczepił, a w razie co to producenci również reagują szybciej bo to dla nich wstyd :P. Ostatnio miałem problemy z pobraniem ShareX'a i tam własnie rozwiązali ten problem w ten sposób:

Żaden antywirus się już nie przyczepił do "podejrzanego działania", a po wykupieniu certyfikatu aktualizacje powinny być wymuszane przez "HTTPS". Trochę dziwne, i śmieszne, ale powinno rozwiązać problemy z antywirusami na długo.
Franmo.pl nie ma certyfikatu, a tym bardziej brakuje certyfikatu przy serwerach aktualizacji (ovh.org i host.sk mają certyfikaty jako jedyni i z nimi nie ma problemów (wystarczy dopisać https://). Zauważcie, że zawsze gdy jest problem to albo franmo.pl (brak certyfikatu) albo hexsite.pl)

Nie dałoby się skorzystać z jakiegoś API Google Drive, dzięki czemu Odkurzacz pobierał by aktualizacje z tych serwerów? To już na pewno by rozwiązało problem, bo Google samo z siebie skanuje pliki i większość antywirusów pomija pliki ściągane z serwerów Google'a smile
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 11:44:57 wysłane przez Alvinek » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.